Проект "Штучний інтелект"

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Df6aaf7a9c1fa2e9b5a1d4aa72c285b5.jpg

Штучний інтелект (англ. Artificial intelligence, AI) — розділ комп'ютерної лінгвістики та інформатики, що займається формалізацією проблем та завдань, які нагадують завдання, виконувані людиною. [1]

Останні кілька десятиліть ми спостерігаємо за тим, як одні технології замінюють інші, намагаючись прорватися на споживчий ринок. Купуючи черговий новий смартфон або літаючий дрон, зовсім нескладно НЕ вгледіти за тим, як швидко відбуваються ці зміни. Взяти хоча б телевізор - один із самих звичайних прикладів споживчої електроніки, що стала популярною близько 70 років тому. Точно також деякі технології, які здаються сьогодні фантастичними, наші діти (а якщо не діти, то внуки і правнуки), безсумнівно, будуть сприймати як звичайні і, можливо, навіть застарілі речі. Але які саме зміни нас очікують - це предмет швидше особистих припущень. Зрозуміло лише одне: нові технології можуть стати дійсно масовими тільки в тому випадку, якщо будуть здатні залучити такий же рівень інтересу, який свого часу привернув той же телевізор. Адже тільки тоді вони зможуть по-справжньому впливати на наші життя. Багато з того, що рараз звичайні речі, ще кілька десятиліть тому розглядалися виключно в реаліях наукової фантастики.

Технології потенційно здатні кардинально змінити наше життя:

 • Безпілотні автомобілі
 • Доповнена реальність
 • Віртуальна реальність
 • Генетична модифікація людей
 • Космічні подорожі та колонізація
 • Кінець природного старіння
 • Штучний інтелект для повсякденного життя

Разом з технологіями генетичної модифікації, а також віртуальної реальності штучний інтелект є прямим штампом наукової фантастики. Кожен раз, коли хтось говорить про різні ймовірні сценарії майбутнього кінця світу, штучний інтелект безумовно рано чи пізно вилазить назовні. Однак сверхінтеллектуальний ШІ (якому і приписують наше знищення) навряд чи стане першим видом ШІ, який стане повсюдно використовуватися людством.

Штучний інтелект найближчого майбутнього буде набагато розумніший за своїх попередників у вигляді цифрових асистентів Siri і Alexa з їх часто смішним непорозумінням поставлених перед ними завдань. Проте поширеність навіть таких видів ШІ може носити широкі наслідки для соціальних аспектів нашого життя. Численні форми автоматизації вже здатні справлятися (і справляються) з багатьма завданнями, які раніше поручилися тільки людині. В основному мова йде про виробничий процес, але це лише початок. Навіть якщо ШІ значно менш інтелектуально розвинений, ніж середньостатистична людина, він все одно потенційно придатний для заповнення широкого спектра канцелярських і службових робочих позицій (а також в якості додаткової допомоги при фізичному ручній праці), які в даний момент зайняті працівниками-людьми. Якщо заміна людей на роботів буде відбуватися масово і дуже швидко, то це може повністю реорганізувати або навіть виключити саму концепцію «працевлаштування», який ми її розуміємо зараз.


Завдання проекту «Штучний інтелект»


Вивчити сучасний стан розвитку штучного інтелекту, обрати одну із сфер його застосування і дослідити як саме використовують цей інструмент. Чому можуть виникати побоювання у людей?

 1. Переглянути веб-ресурс для ведення веб-щоденника Blogger (можна також завантажити зі сторінок Google). Створити власний блог або сайт, у якому написати 3 дописи із обраної теми про штучний інтелект. Посилання на блог або сайт відправити викладачу.
 2. Створити власний фотоальбом у Google Фотографії до проекту "Штучний інтелект", у якому розмістити фотографії та ілюстрації (не менше 5 фото). Посилання на власний фотоальбом розмістити в одному із дописів власного блогу.
 3. Зробити висновки із проведеного дослідження, які представити у вигляді презентації Проект "Штучний інтелект"#Вимоги до оформлення мультимедійної презентації засобами LibreOffice Impress.. (Поради для створення гарних презентацій)
 4. Завантажити презентацію до проекту "Штучний інтелект" у Google Диск. Посилання на презентацію розмістити у в одному із дописів власного блогу.
 5. Створити новий календар "План роботи у проекті "Штучний інтелект" (за зразком) та налаштувати вільний доступ для усіх користувачів.
 6. Переглянути приклади анкет та питальників: Опитування "Подорожі", Опитувальник, Анкета про парфуми та Опитування "Невербальне спілкування".
 7. Дібрати матеріал для власної анкети з проблем пов'язаних із штучним інтелектом (3-7 запитань). Створити опитувальник у Google Диск Форми. Посилання розмістити у власному блозі.
 8. Переглянути веб-ресурси для збереження відеозаписів, наприклад YouTube. Дібрати цікаві відеоролики пов'язані з штучним інтелектом, посилання розмістити у власному блозі


Критеріїї оцінювання завдань проекту:

 • презентація у LibreOffice Impress - до 5 балів;
 • веб-фотоальбом - до 3 балів;
 • добірка відеоматеріалів - до 3 балів;
 • блог проекту - до 5 балів;
 • календар проекту - до 3 балів;
 • опитування або анкета у Google Форми - до 5 балів;


Вимоги до оформлення мультимедійної презентації засобами LibreOffice Impress.

 • Презентація повинна складатися із 7-10 слайдів.
 • Презентація повинна містити наступні структурні елементи: заголовки на кожному слайді, списки, таблиці, малюнки.
 • Застосувати до презентації шаблон оформлення.
 • Застосувати анімацію до деяких об’єктів на слайдах.
 • Налагодити автоматичну зміну слайдів через 5-10 секунд.
 • Створити слайд «Зміст», на якому за допомогою гіперпосилань організувати перехід по слайдах.
 • На слайдах добавити кнопки навігації (Зміст, Назад, Вперед тощо).
 • Завантажити презентацію у Google Диск.

Блоги до проекту

Бажаю успіхів!--Копотій Вікторія 13:48, 7 жовтня 2020 (EEST)