Проект "Найкрасивіші річки та озера Євразії", Велігорського С. В., ПГФ, 11 група

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Найгарніші ріки та озера Євразії

Пролог

На території Євразії протікають можливо найкрасивіші ріки усього світу і тут знаходяться найпрекрасніші озера, тому і створена ця стаття.

Пам'ятайте, що це лише моя особиста думка, яка може не збігатися з вашою.

Зміст

Єнісей

Одна з найбільших річок світу, довжиною 4092км. Витрати води 19 800 м³/сек, За площею басейну (2 580 тис. км²) посідає сьоме місце в світі.

Волга

Волга — найбільша у світі ріка внутрішнього стоку, тобто ріка, що не впадає в Світовий океан. Середньорічна витрата води біля Верхньоволзького бейшлота становить 29 м³/сек, біля Твері — 182 м³/сек, біля Ярославля — 1 110 м³/сек, біля Нижнього Новгорода — 2 970 м³/сек, біля Самари — 7 720 м³/сек, біля Волгограду — 8 060 м³/сек. Нижче Волгограду річка втрачає близько 2% води через випаровування. Максимальні витрати води в період повені у минулому нижче впадання Ками сягали 67 000 м³/сек, а у Волгограді в результаті розливу по заплаві — не перевищували 52 000 м³/сек.

Дунай

За довжиною Дунай є другою рікою Європи, поступаючись тільки Волзі. Загальна площа водозбору Дунаю становить 817 тис. км².

Янцзи

Янцзи — найдовша річка Євразії, третя за довжиною у світі (після Нілу і Амазонки). Протікає територією Китайської Народної Республіки, має довжину близько 6 300 км, площа басейну — 1 808,5 км².

Хуанхе

Хуанхе — друга за довжиною річка Азії та Китаю (після Янцзи), та шоста за довжиною річка світу, довжина становить близько 5 464 км.

Байкал

Байкал - Це найглибше прісноводне озеро на Землі, розташоване на висоті 456 м над рівнем моря; найглибша ділянка озера розташована поблизу острова Ольхон і становить 1642 м. Найбільша глибина занурення становила 1620 м. Середня глибина його також дуже велика — 744,4 м. Площа — 31,5 тис. км²; вода дуже прозора (до 40 м). Це найстаріше озеро на планеті, яке збереглось до наших днів, — воно утворилось 25 млн років тому.

Балхаш

Балха́ш (каз. Балқаш) — безстічне озеро на південному сході Казахстану; 17-22 тис. км², глибина до 26 м; завдовжки 605 км, завширшки до 74 км; в західній частині вода прісна (впадає річка Ілі), у східній — солонувата.

У льодовиковий період озеро було з'єднане з сусіднім озером Алаколь і мало площу 102 тис. км². Різниця рівнів сучасних і стародавніх озер становить в середньому 100—200 м. У післяльодовиковий час клімат став сухішим та теплішим, льодовики, які живили велетенське озеро, відступили високо в гори. Озеро почало поступово висихати, зменшуватись в розмірах, засолюватись.

Фото