Проект "Моя улюблена пошукова система" Діхтяр О., факультет історії та права, 11 група

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Моя улюблена пошукова система - GOOGLE

Моєю улюбленою пошуковою системою є Google. Google- американська публічна транснаціональна корпорація, яку заснували 1998 року аспіранти Стенфордського університету Ларрі Пейдж і Сергій Брін. Найпопулярніший пошуковий сервіс станом на 2016 рік, має у власності, зокрема YouTube і Blogger. Штаб-квартира корпорації розташована в Кремнієвій долині, представництва компанії також є в Північній Америці, Європі та Азії. американська публічна транснаціональна корпорація, яку заснували 1998 року аспіранти Стенфордського університету Ларрі Пейдж і Сергій Брін. Найпопулярніший пошуковий сервіс станом на 2016 рік, має у власності, зокрема YouTube і Blogger. Штаб-квартира корпорації розташована в Кремнієвій долині, представництва компанії також є в Північній Америці, Європі та Азії.

1322215613 google.gif

Особливості Googlе:

  • ми можемо знаходити інформацію 101 мовою;
  • Google перша і поки що єдина глобальна пошукова система, що вміє розшукувати запити серед есперантомовних текстів.

Сьогодні ця пошукова система має найбільшу базу проіндексованих документів і найвищу швидкість індексації нових сайтів і переіндексації тих сайтів, які вже є в індексі. Google володіє унікальними інструментами ранжирування інформації при запиті, а також ефективними алгоритмами оцінки інформаційного змісту. У наш час Google щоденно реєструє близько 50 млн пошукових запитів та індексує більше 8 мільярдів веб-сторінок.

Основні данні Google

 Тип - Публічна компанія

 Спеціалізація - Інтернет, комп'ютерні програми, телекомунікації

 Заснування - 27 вересня 1998, Менлоу Парк, Каліфорнія

 Засновники - Сергій Брін, Ларі Пейдж

 Штаб-квартира - США Маунтін-В'ю, Каліфорнія, США

 Галузь - Інтернет

 Валовий дохід - 16,593 млрд. доларів США (2007)

 Операційний прибуток - 420,3 млрд. доларів США (2012)

 Співробітники 28,768 (30 червня 2011)

 Дочірні компанії - AdMob, DoubleClick, Motorola Mobility, On2 Technologies, Picnik, YouTube, Zagat, Waze, Blogger

 Сайт - google.com

132016.jpg

Переваги

  • Використання механізму PageRank, який відображає "важливість" сайту і впливає на видачу результатів пошуку. PageRank схожий на індекс цитування у Яндекса (теж залежить від кількості і якості посилань на ресурс). Але на відміну від Яндекса, вплив PageRank у Google не настільки значний, тому люди в Google знаходять саме те, що і шукають.
  • Google шукає не лише гіпертекстові файли (html), але і файли у форматі PDF, DOC, PostScript, Corel Word Perfect і ін.
  • Пошукова система Google має можливість пошуку зображень. При цьому у запиті можна вказати бажаний розмір, глибину кольору, формат файлу.
  • На відміну від багатьох пошуковиків, роботи Google індексують всі сторінки, а не лише найголовніші.
  • Всі сторінки Google кешує (заносить в свою базу), і дозволяє користувачеві переглядати документ у кеші Google, не відкриваючи його в першоджерелі (що зазвичай є набагато швидше).
  • Google дозволяє обрати мову інтерфейсу, мовні зони для пошуку, кількість повідомлень при видачі результатів та ін.
  • Користувачі Microsoft Internet Explorer, Mozilla Firefox і Opera можуть встановити собі програму Google Toolbar, яка створює нову панель інструментів, що дозволяє шукати в Google, не заходивши на сам сайт.
  • Рядок пошуку в Google можна використати і як калькулятор. Якщо ввести (48-26)*21, Google видасть правильний результат..

255699 1.jpg

Довідка про число гугол з Вікіпедії

«Історія терміна»

У 1938 році американський математик Едвард Каснер ( Edward Kasner , 1878-1955 ) гуляв по парку з двома своїми племінниками і обговорював з ними великі числа. У ході розмови зайшла мова про число зі ста нулями , у якого не було власної назви. Один з племінників , дев'ятирічний Мілтон Сіроттой ( Milton Sirott ) , запропонував назвати це число "гугол" ( googol ) . У 1940 році Едвард Кеснер спільно з Джеймсом Ньюманом написав науково -популярну книгу «Математика і уява » (« New Names in Mathematics »), де і розповів любителям математики про число гугол . застосування Термін « гугол » не має серйозного теоретичного і практичного значення. Каснер запропонував його для того , щоб проілюструвати різницю між неймовірно великим числом і нескінченністю , і з цією метою термін іноді використовується при навчанні математики . Загальновідомим це число стало завдяки названій на честь нього пошуковій машині Google. Варто звернути увагу , що « Google » - це торгова марка , а « googol » - число ».

Як говорить один із засновників Google Леррі Пейдж , Google «точно розуміє , що Ви маєте на увазі, і надає Вам саме те , що Ви хочете ». Розробники Google хочуть добитися ідеального пошуку , щодня вони покращують його все більше і більше , загалом , йдуть в ногу з часом. Вони піклуються про своїх користувачів і не торгують месами в рейтингу . Саме їх турбота про нас , їх мета - розробити ідеальний пошуковий сервер - і підкуповують . Ще до появи Google я підозрювала , що пошук може бути краще , ніж він є , але розробники інших пошукачів не хотіли цим займатися , вони хотіли тільки отримати побільше грошей від рекламодавців , і їм не було ніякого діла до мас , які з великим трудом на десятому сторінці пошуку тільки і знаходили те, що їм потрібно. Але одного без іншого не буває : чим краще пошуковик , тим більше грошей рекламодавці готові платити , тому Google успішний не тільки в сере довищі користувачів Інтернету , а й у середовищі рекламодавців. До того ж , Google втілив важливу функцію - Web 2.0 , а саме пошук серед контенту, що створюється самими користувачами: Вікіпедія , Utube , блоги . Набагато зручніше прочитати емоційний відгук на виставку у кого-небудь в щоденнику , ніж кілька сухих рядків на офіційному сайті.

Історія створення

Google 600.jpg

Пошукова система Google була створена як навчальний проект студентів Стенфордського університету Ларрі Пейджа і Сергія Бріна. Вони у 1996 році працювали над пошуковою системою BackRub, а у 1998 році на її основі створили нову пошукову систему Google.

Хоча корпорація була заснована 2 вересня 1998 року, а домен Google.com зареєстрований 15 вересня 1997 року, пошуковик (з 2000 року) іноді відзначає свій день народження і в інший день: як 7, так і 27 вересня.

Назва Google походить від навмисно перекрученого Сергієм Бріном слова Гугол (Googol), яке означає «десять у сотому ступені» — 10*100.

Огляд пошуку

Пошук в Google є саме таким , який він є , завдяки одному з принципів Google : " зосередити всю увагу на користувача , а решта додасться " . Google ніколи не робить того , що може перешкодити його користувачам , заради збільшення своїх прибутків. Їх інтерфейс простий і зрозумілий , вони не торгують місцями у рейтингу , до того ж , пошук дуже швидкий , сторінки завантажуються миттєво. « Шукати в Google просто! Досить ввести одне або декілька умов пошуку в рядок пошуку і натиснути клавішу "Enter" (Введення ) або кнопку "Пошук в Google" . У відповідь Google відображає сторінку з результатами: список веб- сторінок , пов'язаних з введеними словами запиту , причому першими розташовуються найбільш релевантні сторінки.

Вибір умов пошуку

Вибір правильних умов запиту - запорука успішного пошуку . За замовчуванням Google показує сторінки , які містять всі умови пошуку . Не потрібно вводити оператор " and " між словами запиту. Порядок розташування слів впливає на результати пошуку . Автоматичне виключення загальних слів Google ігнорує загальні слова і символи на деяких мовах , такі як " де" і "як" , а також деякі поодинокі цифри і букви , так як вони сповільнюють пошук і не впливають на якість результатів . Якщо загальне слово необхідно для отримання потрібних результатів , то його можна включити в умова пошуку , поставивши перед ним знак "+". ( Перед знаком " +" обов'язково повинен бути пробіл . )

Форми слів (пошук по основі слова)

Google навчився схиляти слова! Тобто , де це поліпшить результати пошуку , Google буде шукати не тільки слова із запиту , але і їх форми. Наприклад , для запиту як лікувати опік будуть також знайдені сторінки, що містять лікування опіків , для дзвін дзвони - дзвін , для футбол англійський чемпіонат - чемпіонат Англії з футболу , а для русифікація ICQ - русифікатор ICQ.

Пошук по словосполученню

Іноді потрібні результати пошуку, які містять точне словосполучення . У цьому випадку потрібно просто взяти умови пошуку в лапки. Пошук по словосполученню особливо ефективний при пошуку власних назв ( "Іван Грозний" ) , цитат ( " біліє парус одинокий " ) або популярних висловлювань ( " Щасливі годин не спостерігають " ) .

Негативні умови пошуку

Якщо умова пошуку має кілька значень (наприклад , нота може ставитися до музики чи до політики ) , можна задати правильний напрямок пошуку , поставивши знак мінус "-" перед словом , пов'язаним зі значенням , яке не повинно бути включено в результат.

Images.jpg

Індексація сайтів

Пошуковий робот Google має User Agent — Googlebot (Пошуковий робот), який є основним роботом, що сканує вміст сторінки для пошукового індексу. Крім нього існують ще декілька спеціалізованих роботів:

Googlebot-Mobile — робот, що індексує сайти для мобільних пристроїв, Google Search Appliance (Google) gsa-crawler — пошуковий робот нового апаратно-програмного комплексу Search Appliance, Googlebot-Image — робот, що сканує сторінки для індексу картинок, Mediapartners-Google — робот, що сканує контент сторінки для визначення вмісту AdSense, Adsbot-Google — робот, що сканує контент для оцінки якості цільових сторінок AdWords. Існує теорія ефекту пісочниці, яка стверджує, що сайти, які мають нові доменні імена, часті зміни власників або неймсерверів, розміщують у «пісочницю» (зону очікування) і вони перебувають там, поки механізм Google не вважатиме сайт готовим з неї вийти.

Також існує зворотна теорія, яка називається «бонус новачка», у якій при первісній індексації сайту, у силу деяких аспектів (наприклад декількох посилань з авторитетних ресурсів), сайту відразу присвоюється високий PageRank і хороші місця у пошуковій видачі. Після закінчення деякого часу, після зняття цього ефекту сайту присвоюються його реальні показники.

Проблеми з авторськими правами та приватністю

KaZaA і Церква саєнтології використовували Закон про авторське право у цифрову епоху (DMCA), щоб зажадати від Google видалити посилання на матеріали на їх сайтах, нібито захищені авторським правом. Google за законом зобов'язаний видалити ці посилання, але замість того, щоб прибрати результати пошуку, воліє зв'язати результати зі скаргами, які подали ці організації.

The New York Times скаржилася на те, що кешування їх змісту пошуковим роботом — особливість, яка використовується пошукачами, у тому числі Google Web Search, порушує авторські права. Google дотримується стандартних Інтернет-прийомів для запитів про відключення кешування за допомогою файлу robots.txt — стандартного механізму, що дозволяє адміністраторам веб-сайту вимагати виключення свого сайту або його частини з результатів пошуку — або через мета-теги, що дозволяють редактору контенту вказати, чи можна індексувати або архівувати документ і чи можна проходити за посиланням у документі. Окружний суд США штату Невада ухвалив, що кеші компанії Google не порушують авторських прав згідно з американським законодавством у справах Field v. Google і Parker v. Google.

Алгоритм ранжування

PageRank

Google використовує алгоритм розрахунку авторитетності PageRank. PageRank є одним з допоміжних чинників при ранжуванні сайтів у результатах пошуку. PageRank не єдиний, але дуже важливий спосіб визначення положення сайту у результатах пошуку Google. Google використовує показник PageRank знайдених за запитом сторінок, щоб визначити порядок видачі цих сторінок відвідувачу у результатах пошуку.

Google-bar.jpg

Пошукові запити

Синтаксис запитів

Інтерфейс Google містить досить складну мову запитів, що дозволяє обмежити область пошуку окремими доменами, мовами, типами файлів і т. д. Наприклад, пошук «intitle:Google site:wikipedia.org » виведе всі статті Вікіпедії всіма мовами, у заголовку яких зустрічається слово Google. Потужна мова запитів у руках хакерів може бути використана для дослідження веб-сайтів на уразливість.

Пошук у знайденому

Для результатів пошуку Google раніше надавав можливість повторного пошуку, що дозволяло проводити пошук більш детально. Для більш детального пошуку користувачем необхідно було вказувати додаткові параметри, за якими відбувався відбір результатів, що дозволяло відразу відобразити не тільки запит, але й контекст, де він застосовується. Дана можливість спрощувала процедуру пошуку, виключивши необхідність у відкритті кожного результату.

Вікіпошук

Пошукова технологія, що дозволяє користувачеві налаштовувати результати видачі за пошуковими запитами. Користувач може видаляти результати зі списку і піднімати вгору списку. Технологія була запущена компанією Google навесні 2009 року і пропрацювала до осені. На 4 травня 2010 року, у налаштуваннях пошуку залишилася настройка для включення «Вікіпошуку», але у видачі відповідні елементи управління відсутні. Інші пошукові системи подібної функціональності поки не надавали.

Голосовий пошук

22 вересня 2010 компанія запустила голосовий пошук у Росії. Щоб здійснити пошук, необхідно натиснути на телефоні кнопку поряд з рядком пошуку і вимовити свій запит, телефон відправить ваш голос на сервер, і браузер видасть рядок із розпізнаним вашим запитом і результатами пошуку по ньому.

VoiceSearch.png

Google Doodle

З нагоди свята чи круглої дати якої-небудь широко відомої особистості стандартний логотип Google у деяких або, рідше, у всіх регіональних доменів може змінюватися на святковий, має певну тематику, зміст, але у стилі Google (англ. Holiday and Events - Google style!). Наприклад, з нагоди дня народження Наполеона Орди 11 лютого 2010 року на логотипі білоруського домену Google з'явилися акварелі цього відомого художника, 6 липня вітали зі 121-річчям Марка Шагала (логотип був у вигляді колажу з фрагментів його робіт). Після десятирічного очікування 22 березня 2011 Google виграв патент на «Google Doodle».

Інтерактивні:

  • Гра Pac-Man (включення/вимикання звуку, керування пересуванням мишкою або клавішами зі стрілками клавіатури).
  • 9 червня 2011 — логотип, присвячений 96-й річниці з дня народження Леса Пола. Лого надає можливість генерувати звуки (із зображенням коливної гітарної струни), записувати і програвати мелодії, передавати записане (як URL)
  • 15 червня — інтерактивний логотип, який демонструє (з можливістю прокрутки) фази місячного затемнення.
  • 5 вересня — логотип до дня народження Фредді Меркюрі, у якому показано мульткліп, створений компанією Google на пісню Don't Stop Me Now групи Queen.
  • 23 листопада — до 60-річчя першої публікації Станіслава Лема (за мотивами ілюстрацій польського художника Даніеля Мроз до Кіберіада).
  • 31 жовтня — на честь свята Хеллоуїн. У прискореному темпі на відео показано, як група співробітників Google вирізає логотип компанії з 6 великих оранжевих гарбузів.
  • 9 квітня 2012 — до 182-річчя від дня народження Едварда Мейбріджа. Логотип являє з себе 21 сектор різного кольору, у кожному з яких біжить скаковий кінь.
  • 23 квітня — до 99-річчя від дня одержання Гідеоном Сундбеком патенту на застібку-блискавку.
  • 1 червня — на честь Міжнародного дня захисту дітей.
  • Під час XXX літніх олімпійських ігор кожен день з'являвся логотип з новим видом спорту.
  • 15 жовтня — до 107-річчя з дня створення коміксу «Маленький Німо у країні снів».
  • 7 лютого 2014 — до відкриття ХХІІ Олімпійських ігор в Сочі — на фоні прапора ЛГБТ зображені піктограми шести зимових олімпійських видів спорту.

Google logo3.jpg

To google

Через популярність пошукової системи в англійській мові з'явився неологізм to google або to Google (аналог в українському комп'ютерному сленгу — ґуґлити), що використовується для позначення пошуку інформації в Інтернеті за допомогою Google. Саме з таким визначенням дієслово занесене у найбільш авторитетні словники англійської мови — Оксфордський словник англійської мови і Merriam-Webster, хоча в інших джерелах наводяться приклади його використання для позначення пошуку взагалі чого-небудь в Інтернеті.

Першим, хто використав слово як дієслово, був сам Леррі Пейдж, 8 липня 1998 року який підписав одне з своїх повідомлень для списку розсилки: «Have fun and keep googling!» Американське діалектичне співтовариство назвало дієслово «to google» словом десятиліття.

Побоюючись можливої втрати товарного знака, Google не схвалює використання дієслова google, особливо коли мається на увазі пошук в Інтернеті взагалі. Наприклад, 23 лютого 2003 року компанія направила лист «Припинити і утримуватися» (англ. cease and desist) Полу МакФедрісу, засновнику Word Spy — сайту, що відслідковує неологізми. Також, у своїй статті у «Вашингтон пост», Френк Аренс обговорював лист, отриманий від юристів Google, що ілюстрував «правильне» і «неправильне» вживання дієслова google.У відповіді на цю статтю лексикографи словника Merriam-Webster помітили, що записали дієслово to google з малої літери, але для позначення пошукової системи Google вжили велику букву (англ. to use the Google search engine to seek online information — користуватися Google для пошуку інформації в Інтернеті), втім, редактори оксфордського словника не стали зберігати обидві «версії» для історії. У 2006 році Google випустив публічну заяву з вимогою «використати слова, утворені від Google, тільки коли мова йде про Google Inc або про його сервіси».

Пошукові сервіси Google

560a72 659395857da64dcf98f19d07b2d3ffbf.png

Можливості Google не обмежені лише традиційним "джентльменським набором" пошуковика з розширеними налаштуваннями та новинами. Нижче наведено короткий і неповний список сучасних сервісів Google:

1.Gоogle Local - знаходить місцеві підприємства та послуги в Інтернеті 
2.Google Mac - пошук по сайтах тематики Apple/Macintosh 
3.Google’s University Search - пошук по університетах 4.Google Linux - пошук по сайтах тематики Linux 
5.Google GOV - пошук по всіх державних (*.gov) і військових (*.mil) сайтах 
6.Froogle - пошук товарів/продукції 
7.Google Options – опції 
8.Google Map Site - карта сайту 
9.Google Features - перелік різноманітних особливостей 
10.Google Microsoft - пошук по сайтах Microsoft 
11.Google Labs – сервіси 
12.Hacker Style Google - у оригінальному стилі 
13.Google BSD - пошук по BSD-сайтах 
14.Google Наоборот - google в дзеркaльному відображенні 
15.Google Schoolar - пошук серед статей, книг, оглядів наукової літератури та підручників 
16.Google Firefox - для фанатів Mozilla Firefox 
17.Google Fight - поєдинок: потрібно ввести два слова, і пошуковик покаже яке з них посилається на більшу кількість сторінок 
18.Google Suggest - можливі варіанти того, що потрібне, з показом кількості сторінок по даному запиту 
19.Cheatoogle - пошук по читам і кодах до ігор 
20.Google Easter - пасхальний кролик 
21.Gmail - пошта від Google 
22.Video google - пошук відео 
23.Google для мобильников и КПК - міні-версія для зручної роботи з мобільних телефонів і КПК 
24.Mobie Google - сервіс для мобільного зв’язку 
25.Google Fan Logos - сайт з логотипами на тему Google 
26.Google Hiliday Logos - святкові логотипи 
27.Офіційні та Неофіційні - логотипи Google 
28.Google April Fools - пошук про все, що пов'язане з днем дурнів 
29.Google Maps - пошук по картах 
30.Google Blog - офіційний блог Google 
31.Google News - новини від Google 
32.Google Print - пошук Google по мільйонах оцифрованих книг бібліотек Гарварду, Стенфорда, Оксфорда, Мічігану, а також з Нью-йоркської Публічної бібліотеки 
33.Google Earth - програма для огляду Землі з космосу 
34.Can’t find on google - сайт із переліком запитів, у відповідь на які видається не те, що потрібне 
35.GoogleGulp- напої від Google 
36.Uncle Sam - "патріотичний" пошуковик 
37.Blogsearch - пошук по блогам і ЖЖ 
38.Google Webmasters Guidelines - інформація та поради Google для веб-розробників 
39.Google Reader - Google Reader 
40.Google Code - для кодерів, відкриті ісходники і т.д. 
41.Google VPN - безкоштовний VPN-сервіс від Google 
42.Google Alerts - відстежує появу нових сторінок на пошуковий запит і повідомляє про це на e- mail 
43.Google Answers- можна задати запитання, вказати суму винагороди за відповідь і дочекатися відповіді 
44.Personalized Google Search- пошук з врахуванням налаштувань та потреб користувача 
45.GoogleStore- магазин з аксесуарами в стилі і з логотипами Google 
46.Google Trade Catalogs - каталог товарів 
47.Google Personalize Homepage - підлаштування пошуку та зовнішнього вигляду Google під себе ;) 
48.Google Base - база даних від Гугл, можна завантажити будь що

І це далеко не повний перелік можливостей, сервіси Google постійно поповнюються, а їх якість вдосконалюється.

24 поради для пришвидшення пошуку у Gooogle

1. Один з декількох (логічне АБО). По-замовчуванню Google шукає сторінки, які містять всі слова з пошукового запиту, але якщо потрібно видати і ті, які містять хоч би одне слово із заданої множини, можна скористатися логічним оператором АБО. Йому відповідає символ "|" (по англійські він іменується pipe symbol). Приклад: молоко|огірки|оселедець.

2. Лапки. Якщо вам необхідно знайти певну фразу дослівно, можна використовувати лапки. Приклад: "Hotel California" (аналогічний запит без лапок повернув би не тільки посилання на всі згадки однойменної пісні, але і на безліч сайтів тур-операторів і готелів).

3. Виключення (логічне НЕ). Для того, щоб виключити з результату пошуку ті сторінки, які містять певне слово, в пошуковому запиті необхідно використовувати символ "-". Приклад: linux distrib download -suse (запит поверне посилання на сторінки для викачування різних дистрибутивів Linux, за винятком Suse).

4. Схожі слова. Для того, щоб Google шукав слова, схожі на задане, використовуйте символ "~" (тильда). Будуть знайдені синоніми і слова з альтернативними закінченнями. Приклад: ~hippo (за запитом буде так само знайдено, наприклад, слово hyppopotamus).

5. Маски. Символ "*" можна використовувати як маску - умовне позначення довільної кількості будь-яких символів. Це може бути корисно, наприклад, якщо ви намагаєтеся знайти текст пісні, але не можете при цьому точно пригадати слова. Або відшукати сайт, домен якого запам'ятався тільки частково. Приклад: welcome to the hotel * such а lovely place; *pedia.org.

6. Розширений пошук. Якщо ви забули який-небудь з перерахованих операторів, завжди можна скористатися формою розширеного пошуку.

2358685018.jpg

7. Визначення. Використовуйте оператора define: для швидкого пошуку визначень. Приклад: define:Ктулху (запит видасть посилання на сторінку з Вікипедії).

8. Калькулятор. Однією з корисних і при цьому маловідомих можливостей Google є обчислення арифметичних виразів. У багатьох випадках це швидше, ніж використання програми калькулятора. У виразах можна використовувати операторів +, - *, /, ^ (степінь), sqrt (квадратний корінь), sin, cos, tan, ln, lg, exp (ex), дужки і багато чого ще. Приклад: sqrt(25 * 25)* 768.

9. Числові інтервали. У Google існує ще одна маловідома можливість - пошук числових інтервалів, які можна задавати за допомогою крайніх значень, розділених послідовністю з двох крапок. Приклад: Київ 2004..2007.

10. Пошук на заданому сайті. За допомогою оператора site: можна обмежити результати пошуку певним веб-сайтом. Саме ця можливість зазвичай використовується при установці пошукових форм Google на сторонніх ресурсах. Приклад: Pragma site:hutir.info.

11. Посилання ззовні. За допомогою оператора link:, можна знайти сторінки, які посилаються на заданий URL. Оператор можна використовувати не тільки для головної адреси сайту, але і для окремих сторінок. Оператор не дає гарантії, що в результаті пошуку будуть перераховані абсолютно всі сторінки. Приклад: link:hutir.info.

12. Вертикальний пошук. Замість того, щоб шукати задані слова у всьому вебі, можна обмежити пошук який-небудь однією певною сферою. У Google входить безліч пошукових сервісів, що дозволяють знаходити інформацію, що цікавить, в блогах, новинах, книгах, і багатьох інших категоріях:

  • Blog Search
  • Book Search
  • Scholar
  • Catalogs
  • Code Search
  • Directory
  • Finance
  • Images
  • Local/Maps
  • News
  • Patent Search
  • Product Search
  • Video
  • Linux resouces search and BSD resouces search

13. Кіно. Для пошуку назв фільмів зручно використовувати оператора movie:. Приклад: movie:One Flew Over the Cuckoo's Nest.

14. Музика. Оператор music: обмежить результати пошуку контентом, який тим або іншим чином пов'язаний з музикою. Приклад: music:Depeche Mode 101.

3010 GoogleMusic.jpg

15. Перетворювач одиниць вимірювання. Google можна використовувати для швидкого перетворення метрів в ярди, кілограмів у фунти, літрів в джоулі. Для цього використовується абсолютно природний для людського розуміння синтаксис. Приклад: 16 tons in pounds. Update: за тим же принципом можна виконувати перетворення між сумами в різних валютах. Наприклад: 15 UAH in USD. Курси валют Google дізнається з Citibank N.A.

16. Числові шаблони. Алгоритми Google уміють розпізнавати тип числових даних за шаблоном їх введення. На жаль, більшість цих шаблонів відповідають тільки американським стандартам. Зокрема можна шукати:

  • регіональні телефонні коди;
  • номери автомобілів (тільки США);
  • інвентарні номери Федеральної Комісії Комунікацій FCC (тільки США);
  • UPC (універсальні товарні коди, вживані в США);
  • реєстраційні номери Федерального авіаційного агентства (США);
  • номери патентів (США);
  • біржові котирування (потрібно використовувати символи акцій) і прогноз погоди на п'ять днів вперед.

17. Типи файлів. У випадку, якщо ви хочете шукати, наприклад, тільки документи у форматі PDF, Word або Excel, можна використовувати оператора filetype:. Повний список підтримуваних форматів на момент написання даного тексту: Adobe Reader PDF (.pdf), Adobe Postscript (.ps), Autodesk DWF (.dwf), Google Earth (.kml, .kmz), Microsoft Excel (.xls), Microsoft PowerPoint (.ppt), Microsoft Word (.doc), Rich Text Format (.rtf), Shockwave Flash (.swf). Приклад: stroustrup c++ language filetype:pdf. Update: Для вибору типу шуканих файлів так само можна використовувати оператора ext:.

18. Місцезнаходження слова. По-замовувнню Google шукає заданий текст усередині сторінок. Але якщо є необхідність шукати в якійсь певній області, можна використовувати таких операторів як "inurl:" (пошук всередині URL), "intitle:" (пошук в заголовку сторінки), "intext:" (пошук в тексті сторінки), і "inanchor:" (пошук в тексті посилань).

19. Кешування сторінки. При пошуку застарілих сторінок і сторінок, вміст яких був оновлений, може допомогти пошук в кеші пошукової машини. Для цього призначений оператор cached:. Update: Існує так само близький по сенсу оператор cache:, за допомогою якого можна відразу одержувати сторінки з кеша по їх URL. Цією можливістю в принципі можна користуватися як своєрідним бекапом видимих для Google сторінок: навіть якщо сторінка буде видалена з свого сайту, на Google може залишитися її копія.

20. Відповідь на головне питання життя, всесвіту і всього такого. Google знає відповідь навіть на це сакраментальне питання (якщо він буде записаний по-англійськи в нижньому регістрі).

21. Пошук осіб. У пошукача картинок є цікава (і, на скільки мені відомо, поки офіційно недокументована) можливість - виділяти зі всієї безлічі знайдених зображень особи. Для того, щоб цим скористатися, необхідно додати до URL результату пошукового запиту додатковий GET-параметр imgtype=face.

22. Інформація про сайт. За допомогою оператора info: можна одержати відому Google інформацію про вказаний сайт. Приклад: info:hutir.info.

23. Схожі сайти. За допомогою оператора related: Google може видати список сайтів, які вважає схожим на заданий. Приклад: related:hutir.info.

24. Способи представлення. Крім стандартного представлення результатів пошуку, існують ще два експериментальних, які можна активувати за допомогою оператора view:

Перший з них - timeline призначений для відображення різних хронологічних подій і може наочно представити розподіл результатів пошуку на тимчасовій осі. Приклад: George Washington view:timeline (результатом подібного запиту буде якась подібність біографії, матеріали якої зібрані з безлічі ресурсів Мережі).

Другий спосіб відображення - map зручний для пошуку по картах. При його виборі, в звіті з результатами пошуку відразу відкривається фрейм з картою, на якій покажчиками помічене те, що знайшов Goolge. Приклад: fifth avenue ny view:map. З українськими (та і будь-якою не англійською мовою), як не складно здогадатися, сервіс поки не дружить.

12707-1u.jpg


Використані ресурси

Моя улюблена пошукова система.

Google (пошуковик)

Повернутися на сторінку автора проекту