Портфоліо проекту за програмою навчання для майбутнього Сажевської Інни

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
31199582.jpg


Назва проекту

Мовлення як предмет стилістики і культура мовлення.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

 Українська мова
 Культурологія

Вік учнів, клас

10 клас, 16-17 років

Картинка Сажевська .jpg

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Людина створила культуру, а культура людину. Людина реалізується в культурі думки, культурі праці й культурі мови. Культура це не тільки все те, що створене руками й розумом людини, а й вироблений віками спосіб суспільного поводження, що виражається в народних звичаях, віруваннях, у ставленні один до одного, до праці, до мови. Належачи до певного соціуму, індивідуум зі своєю появою на світ органічно входить у вироблену його співвітчизниками культуру, стає її користувачем і носієм. Чим міцніші зв’язки людини з культурою народу, тим більшого можна сподіватися від неї як від громадянина, свідомого творця матеріальних і духовних благ, патріота й інтернаціоналіста.

Суспільство завжди дбає про те, щоб його члени користувалися мовою не лише спонтанно, не тільки як даним від природи даром, а свідомо, як знаряддям найактивнішого розкриття своєї особистості. Мовний досвід індивідуума невіддільний від опори на літературну мову як акумулятор людських знань. Сьогодні культура і мова виявилися об’єднаними в царині духовних цінностей кожної людини і всього суспільства. Мабуть, ніхто не буде заперечувати, що в низькій культурі мови виявляються виразні ознаки бездуховності... Мовна неграмотність, невміння написати елементарний текст, перекласти його з української мови на російську ї, навпаки, чомусь перестали сприйматись як плями на службовому мундирі.

Мовна культура — це надійна опора у вираженні незалежності, думки розвиненості людських почуттів, у вихованні діяльного, справжнього патріотизму. Культура мови передбачає вироблення етичних норм міжнаціонального спілкування, які характеризують загальну культуру нашого сучасника (За В. Русанівським).

Культура мовлення – це система вимог, регламентацій щодо вжи­вання мови в мовленнєвій діяльності (усній і писемній). Належна культура мовлення – це свідчення розвинутого інтелек­ту і високої загальної культури особистості. Одним із завдань культу­ри мовлення є подолання «мовних стереотипів»: стереотипи мовлен­ня – це стереотипи мислення.

Мовлення є сукупністю мовленнєвих дій, кожна з яких має мету, що випливає із загальної цілі спілкування. У мовленні реалізуються всі мовні засоби та виражальні можливості. Водночас мова збагачується через мовлення. Стилістика вивчає мову й мовлення, а саме займається відбором виражальних мовних засобів для їх функціонування в мовленні. Одним з критеріїв доцільного відбору є правильність, тобто дотримання мовних норм. Це питання належить до культури мовлення. Отже, стилістика тісно пов’язана з культурою мовлення, і спільне в цих науках – дослідження правильності й нормативності мовлення.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Використана література


План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання навчальних потреб учнів

Електроний журнал

Критерії оцінювання презентації учнів

Вправа

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Під час цього проекту у вчителя і учнів є вимоги,цілі та план роботи.
Учні повинні: -ознайомитися з новим теоретичним матеріалом; -розрізняти поняття “культура мовлення” і “стилістика”; -вміти висловлювати власну думку; -засвоїти новий матеріал; -бути активними під час обговорення нового матеріалу. Вчитель повинен: -перевірити учнів,що вони вже знають з цієї теми; -подати нову інформацію; -обговорити проект; -бути об’єктивним при оцінюванні.


Презентація вчителя з теми

Приклад учнівської роботи

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Сажевська Інна

Фах, навчальний предмет

Філологія та журналістика, українська мова

Навчальний заклад

ЦДПУ ім. В.Винниченка

Місто\село, район, область

Кропивницький

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з 4 по 8 червня 2018 року

Місце проведення тренінгу

м. Кропивницький, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Кричун Людмила Петрівна, Копотій Вікторія Володимирівна