Портфоліо проекту до тренінгу за програмою "Навчання для майбутнього" Юрченко 2018

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Назва навчальної теми

Українська вишивка

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Технології

Вік учнів, клас

10-11 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Створення проектів з теми «Українська народна вишивка». Дана тема висвітлюється в 10 класі, під назвою теми в програмі «Українська вишивка». Під час виконання даного завдання учні знайомляться з українською культурою та традиціями. В них виховується патріотизм. Вони вчяться працювати з різними видами тканини (канва Хардангер, основа з льону (бавовни), накладна канва, пластикова канва, отрамін, перфорований папір, основа з шовкової тканини флізелін) та вишивки. Також освоюють методи роботи з автоматизованими системами вишивки. На завершальному етапі проектів повинні отримати готові вироби з різними типами вишивки.

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями основних питань. Визначення попередніх знань учнів щодо теми. Під час створення своїх презентацій та публікацій з теми, вони мають використовувати форма оцінювання презентацій та публікацій, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. На підсумкову оцінку впливають поточне та оцінювання наприкінці проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учитель готує публікацію про метод проектів.

Вишивка1.jpg
Вишивка2.jpg

На почаку проекту демонструє вчительску презентацію. Після цього учні проходять опитування:

Вчитель готує публікації та презентації по проекту для учнів, а також корегує роботу учнів. Етап 1: Робота в проекті починається із підготовчого етапу, який передбачає постановку проблеми. Етап 2: Проведення бесіди з теми “Українська народна вишивка”, під час якої учасникам проекту ставлять запитання і демонструється презентація вчителя. Етап 3: Учні переглядають презентацію та обговорюють питання поставленої проблеми. Вони пропонують шляхи розв'язання проблеми та приблизні часові рамки її вирішення. Етап 4: Учні знайомляться з критеріями виконання своїх робіт і планують власне дослідження. Колективно вирішують які види роботи будуть виконувати для отримання максимальної оцінки за проект. Етап 5: Захист проекту здійснюється у вигляді конференції, на якій кожна група доповідатиме результати своїх досліджень. В процесі створення проектів учні разом з вчителем заповнюють ЗХД таблицю. Після захисту кожного проекту відбувається оцінювання, під час якого вчитель звертає увагу на думку учнів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Юля Юрченко

Фах, навчальний предмет

трудове навчання

Навчальний заклад

ЦДПУ

Місто\село, район, область

Кропивницький Кіровоградський рн. Кіровоградська обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Програма Intel® Навчання для майбутнього заснована на інформації, отриманій в результаті глибоких досліджень за участю вчителів Вона не просто навчає користуватись комп’ютером, а і вчить ефективно використовувати його у класі. Програма курсу побудована на методиці навчальних проектів, організації дослідницько-пошуковій діяльності учнів, розвитку у них навичок мислення високого рівня. Програма надає вчителю знання закону Про авторське право, навчає новітнім підходам щодо оцінювання робіт виконаних за допомогою комп’ютера.

Мета основного курсу Intel «Навчання для майбутнього» - допомогти вчителям розвинути навички навчання, що базуються на навчальних потребах учнів, за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій та методу проектів.

Дати проведення тренінгу

з 4 по 8 червня 2018 року

Місце проведення тренінгу

м. Кропивницький, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Дроговоз Н.В. Абрамова О.В.