Портфоліо проекту до тренінгу за програмою "Навчання для майбутнього" Самсонов Віктор 2018
Зміст
Назва навчальної теми
Країна загублена в пісках часу - Стародавній Єгипет
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Всесвітня історія, Зарубіжна література, Географія.
Вік учнів, клас
6 клас, 11 - 13 років
Стислий опис проекту
Навчальний проект призначений для учнів 6-го класу загальноосвітньої школи. Проект має назву: Цивілізації Стародавнього Сходу – Стародавній Єгипет. Дана тема охоплює матеріал, який зазначений в програмі з всесвітньої історії. Орієнтовний час вивчення дано теми складає 3 тижні, 3 – 45-хвилинних уроки. Протягом даного часу учні повинні знайти відповідний матеріал в додаткових джерелах, мережі - Інтернет, ознайомитися з матеріалом підручника та опрацювати його. Результатом учнівської роботи є презентація. Під час вступної презентації вчитель ознайомить учнів з темою проекту та основними завданнями. Основною метою проекту є зацікавлення учнів у вивченні історії в цілому та поглибленні їхніх знань про даний період часу. Під час реалізації проекту учні будуть розподілені на дві групи, які будуть готувати учнівську презентації та вікі-статтю.
План вивчення теми
Оцінювання
Оцінювання учнів буде проводитися поступово, в декілька етапів. На початку роботи вчитель з’ясовує рівень наявних знань за допомогою опитування. Після цього заповнюючи колонку “Що я знаю?” в таблиці ЗХД. Наступний крок – демонстрація презентації вчителя з обговоренням центральних проблемних запитань та критеріями оцінювання видів робот. Наступний етап – заповнення таблиці ЗХД, колонка “Що я хочу дізнатися?”. Під час основної частини проекту – учні готують обрані види робіт(презентація, вікі-стаття), за потреби консультуючись у вчителя. Головним фактором успішності виконання проектних завдань є – співпраця, яка також оцінюється вчителем. Завершальний етап – демонстрація групами результатів своєї роботи і остаточне заповнення таблиці ЗХД, колонка ”Що я дізнався?”.
Оцінювання інформаційних ресурсів
Діяльність учнів та вчителя
На початку вчитель готує буклет "Метод проекту"
Спочатку вчитель демонструє учням вчительську презентацію. Вона повинна ознайомити дітей з темою досліджень, тематичними і змістовими запитаннями. Після цього домовляється з розкладом консультацій для учнів. На І етапі учні заповнюють першу колонку таблиці ЗХД. Вчитель об’єднує учнів у дві групи: Група №1: готує презентацію на тему всестороннього розгляду Стародавного Єгипту, його культури та особливостей. Група №2: готує вікі-статтю в котрі повинна розкрити значення релігійних вірувань для життя звичайних єгиптян. На ІІ етапі учні заповнюють наступну колонку таблиці ЗХД. На цьому етапі вчитель здійсньє контроль знайденої учнями інформації, перевіряє її доцільність використання, корегує майбутній результат досліджень. На останньому етапі – групи учнів представляють отримані результати в формі перезнтації та вікі-статті для всього класу. Завершують заповнення таблиці ЗХД.
Перед проведенням тренінгу слід провести опитування для визначення рівня знань учнів:
Вікі стаття учнів (Самсонов 2018)
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Віктор Самсонов
Фах, навчальний предмет
Вчитель історії
Навчальний заклад
ЦДПУ імені Володимира Винниченка
Місто\село, район, область
Кропивницький
Контактні дані
Відомості про тренінг
Програма Intel «Навчання для майбутнього» в Україні Програма складається з 64 годин очного навчання з дванадцати модулів. У ході цього курсу вчителі працюють над навчальним проектом, в якому особлива увага приділяється пізнавальним інтересам та потребам учнів, які в свою чергу проводять власні дослідження в рамках розробленого проекту. Вчителі також опановують проектно-дослідницьку методику, роботу з мультимедіа та Інтернет-ресурсами, розробку власних проектів з використанням інформаційних технологій, створення презентацій, публікацій та web-сторінок від імені учнів як представлення результатів самостійних навчальних досліджень. Основна увага приділяється педагогічним аспектам інтеграції комп’ютерних технологій до практики відчизняної школи. В результаті проходження тренінгу вчитель має розроблене портфоліо навчального проекту, готове до застосування на уроці.
Дати проведення тренінгу
з 5 по 9 лютого 2018 року
Місце проведення тренінгу
м. Кропивницький, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка
Тренери
Дроговоз Наталія Анатоліївна. Грінченко Віктор Григорович