Портфоліо проекту до тренінгу за програмою "Навчання для майбутнього" Гіль Оксана 2018

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Назва навчальної теми

Османська імперія. Країни Східної Європи у XVI - першій половині XVIII столыття.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет - всесвітня історія, другорядний - географія.

Вік учнів, клас

Проект створений для учнів 13-14 років, які навчаются у 8 класі.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Даний навчальний проект передбачений для учнів 8 класу. Проект має назву «Османська імперія. Країни Східної Європи у XVI - першій половині XVIII столітт)» Дана тема охоплює матеріал який зазначений в програмі з всесвітньої історії рівень стандарту. Орієнтовний час вивчення даної теми складає 4 тижні, 4 – 45-хвилинних уроків. Протягом даного часу учні опрацьовують відповідний матеріал у додаткових джерелах, ознайомитися з матеріалом підручника.. Результатом учнівської роботи є презентація. Під час вступної презентації вчитель ознайомить учнів з темою проекту та основними завданнями. Основною метою проекту є зацікавлення учнів у вивченні історії в цілому та поглибленні їхніх знань про даний період часу. Під час реалізації проекту учні будуть розподілені на групи, які будуть виконувати різні завдання. Результатами їхньої роботи буде створення презентацій на теми, що запропоновані вчителем.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання роботи учнів розпочинається із заповнення таблиці «ЗХД». Учні на аркуші паперу активізують попередні знання і це дозволяє встановити особисті відносини з матеріалами, які належить вивчити. Учні починають з мозкового штурму ідей в області «Знаю». Пізніше (після демонстрації вчительської презентації), вони поодинці або в групах збирають питання, які вони хочуть вивчити, – «Хочу дізнатися». Потім, коли учні починають відповідати на питання проекту, вони записують отриману інформацію в наступну колонку – «Дізнався». Вчитель оцінює діяльність окремих учнів та груп, зокрема, в процесі їхньої роботи, відвідування консультацій (та електронне спілкування з учнями через Інтернет), де він бачить прогрес роботи учнівських груп, віднайдені списки джерел та літератури, Інтернет-ресурсів, їхні міркування. Зустрічі в ході проекту показуватимуть готовність (чи неготовність) учнів до переходу на наступний етап у роботі над проектом. Також вчитель буде намагатися сприяти самооцінюванню і рефлексії, шляхом пропозиції учням оцінити власну роботу, свої думки і навчання та свої товаришів, методи їх поліпшення. Завершальний етап оцінювання розпочинається із презентації і захисту учнівських робіт (критерії яких визначені вчителем ще на початку проекту), остаточним заповненням таблиці «ЗХД» та контролю знань з теми шляхом нескладного тестування (Форма Google). Після цього вчитель займається підсумковим оцінюванням (100 балів переводиться в 12 бальну систему оцінювання) та виставляє підсумкові оцінки кожному учню в журнал. Учні повинні вміти користуватися мережею Інтернет.

Таблиця ЗХД

Критерії оцінювання учнівської презентації

Критерії оцінювання учнівської публікації

Критерії оцінювання учнівської вікі-статті

Опитування

Контрольна робота

Журнал оцінювання

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Документ для фасилітації. Карта проекту

Шаблон учнівської презентації

Презентація вчителя

Презентація учня

Щоденник навчання

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Гіль Оксана Володимирівна

Фах, навчальний предмет

Студентка групи ІП16М, факультету історії та права ЦДПУ імені В.В.Винниченка

Навчальний заклад

Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Місто\село, район, область

Кропивницький

Контактні дані

Відомості про тренінг

Програма Intel «Навчання для майбутнього» в Україні Програма складається з 64 годин очного навчання з дванадцати модулів. У ході цього курсу вчителі працюють над навчальним проектом, в якому особлива увага приділяється пізнавальним інтересам та потребам учнів, які в свою чергу проводять власні дослідження в рамках розробленого проекту. Вчителі також опановують проектно-дослідницьку методику, роботу з мультимедіа та Інтернет-ресурсами, розробку власних проектів з використанням інформаційних технологій, створення презентацій, публікацій та web-сторінок від імені учнів як представлення результатів самостійних навчальних досліджень. Основна увага приділяється педагогічним аспектам інтеграції комп’ютерних технологій до практики відчизняної школи. В результаті проходження тренінгу вчитель має розроблене портфоліо навчального проекту, готове до застосування на уроці.

Дати проведення тренінгу

з 5 по 9 лютого 2018 року

Місце проведення тренінгу

м. Кропивницький, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Дроговоз Наталія Анатоліївна

Грінченко Віктор Григорович