Портфоліо проекту до тренінгу за програмою "Навчання для майбутнього" Гуцул Олександра 2018
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
«Навколишній Світ очима жителя Середньовічної Європи»
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Всесвітня історія
Вік учнів, клас
7 клас; 12-13 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект передбачений для 7 класу загальноосвітньої школи, де історія викладається за рівнем стандарту. Тематика проекту охоплює програмовий матеріал з всесвітньої історії. Час виконання проекту – 4 уроки, 2 тижні. Метою даного проекту є вивчення життя людини Середніх віків. Ознайомлення із завданнями та цілями проекту буде проходити у формі учительської презентації. Учні класу в ході проекту діляться на декілька груп (5 груп). Кожна із груп матиме своє індивідуальне завдання, виконуючи яке, група робить свій внесок в проект. Формами презентації напрацьованого масиву матеріалу будуть: - Учнівська презентація; - Учнівська публікація; - Учнівська вікі-стаття; В ході роботи, учні мають керуватися тим колом питань, які зазначені в плані. Це ключове питання, тематичні питання, та змістові питання. Кожен вид роботи має бути відповіддю на певне питання. В рамках публікації та презентації розкривається суть 3-х питань, а у вікі-статті має міститися відповідь на 4-те та 5-те питання. Проект сприятиме самовираженню учнів, реалізації їхнього творчого потенціалу. Учні самі зможуть підготувати матеріали, оформити їх за допомогою технічних засобів навчання та презентувати перед учнівським колективом не тільки свого класу, але і школи (елементи вікі-стітті проекту можна розмістити на сайті школи, там же будуть розміщені презентації та публікації).
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями основних запитань.
- Для того щоб оцінити думки та з’ясувати точки зору кожного з учнів, їм буде
запропоновано пройти опитування, за допомогою якого, отримаємо певні результати.
- Працюючи над власними презентаціями, а саме етап створення та розробки, учні будуть
працювати над матеріалами, які вони засвоювали під час вивчення всієї теми, а також шукати нову інформацію згідно критеріїв, які запропонував викладач.
- Під час кінцевого етапу, а саме під час демонстрації учнями власних проектів,
оцінюватись, в першу чергу, буде структурованість, логічність і лаконічність викладу, достовірність та доцільність запропонованого матеріалу.
- Основною формою перевірки здобутих знань буде тестування
Оцінювання інформаційних ресурсів Інтернету
Журнал підсумкового оцінювання
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Спочатку вчитель готує буклет "Метод Проектів"
На початку проекту діти проходять опитування
На першому етапі учні знайомляться з темою та основними вимогами проведення проекту. Вчитель демонструє свою презентацію та ставить Ключове, Тематичні, Основні питання, які будуть спрямовувати діяльність учнів впродовж дослідження. Далі вчитель разом з учнями формує групи, які обирають свого лідера та призначають відповідальних за окремі види робіт. Групи визначаються з темами та завданнями: 1 група – створення презентації з теми «Що таке феодальне суспільство та на які стани воно
поділялось?»; 2 група - "Яким було повсякденне життя людини у середні віки?"; 3 група – Дослідити питання «Яку роль у розвитку
середньовічного суспільства відігравали міста?» - Результати дослідження викласти у публікації; 4 група – створення вікі-статті з теми «Якою була роль Бога та Церкви у середньовічному суспільстві?» та 5 група створює вікі-статтю з теми "Як відбувався розвиток техніки в епоху
Середньовіччя?".
Учні заповнюють перший стовпчик таблиці З-Х-Д. На другому етапі вчитель проводить консультаційну роботу з учнями, оцінює віднайдену інформацію, корегує неточності. Учні заповнюють другий стовпчик таблиці З-Х-Д.
На третьому етапі учнівські групи представляють результати своєї роботи, з обов’язковим обговоренням кожного з видів досліджень. Далі учні завершують заповнення таблиці З-Х-Д. Вчитель проводить опитування у формі тестування серед учнів для визначення рівня засвоєння теми. В кінці підбиваються підсумки, оцінюється робота учнів в групі та індивідуальний внесок.
Приклад учнівської презентації
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Гуцул Олександра
Фах, навчальний предмет
Всесвітня історія - Середні Віки
Навчальний заклад
ЦДПУ ім.В.Винниченка
Місто\село, район, область
Кропивницький
Контактні дані
+380998201159
Відомості про тренінг
Програма Intel «Навчання для майбутнього» в Україні У ході цього курсу вчителі працюють над навчальним проектом, в якому особлива увага приділяється пізнавальним інтересам та потребам учнів, які в свою чергу проводять власні дослідження в рамках розробленого проекту. Вчителі також опановують проектно-дослідницьку методику, роботу з мультимедіа та Інтернет-ресурсами, розробку власних проектів з використанням інформаційних технологій, створення презентацій, публікацій та web-сторінок від імені учнів як представлення результатів самостійних навчальних досліджень. Основна увага приділяється педагогічним аспектам інтеграції комп’ютерних технологій до практики відчизняної школи. В результаті проходження тренінгу вчитель має розроблене портфоліо навчального проекту, готове до застосування на уроці.
Дати проведення тренінгу
з 5 по 9 лютого 2018 року
Місце проведення тренінгу
м. Кропивницький, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка
Тренери
Дроговоз Наталія Анатоліївна
Грінченко Віктор Григорович