Портфоліо проекту до тренінгу за програмою "Навчання для майбутнього" Віляда Максим 2018

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Назва навчальної теми

Виготовлення настільної дерев'яної лампи

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Технології, креслення, електромонтажні роботи

Вік учнів, клас

16 років, 10 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Творчий проект "Виготовлення дерев'яної настільної лампи".Метою даного проекту є розвиток художнього смаку і творчих здібностей учнів, формування вмінь і навичок роботи з ручним електрифікованим інструментом та станочним обладнанням, формування вмінь виконання електромонтажних робіт та роботи з електромонтажними схемами, виховування акуратності і старанності під час виконання роботи.

У ході роботи над проектом, учні шукають і аналізують об’єкти-аналоги, проводять міні-маркетингові дослідження, ведуть економічні розрахунки та визначають рентабельність виготовлення виробу, дотримуються розробленої ними технологічної карти виготовлення виробу. Результатом роботи є учнівська презентація, технічна документація і готовий виріб - дерев'яна настільна лампа.

Планування проекту

Щоденник проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Графік оцінювання включає три етапи:

Вхідне, попереднє оцінювання ; Поточне оцінювання ; Підсумкове оцінювання

Мета 1: визначення навчальних потреб учнів. Форми: вхідна анкета

Поточне оцінювання

Мета 2: спонукання учнів до самоспрямування у навчанні та співпраці. Форми: планування роботи та графік роботи у проекті, форми з критеріями оцінювання учнівських робіт (презентації,публікації) контрольні списки (що має бути в учнівських роботах), форми оцінювання сформованості навичок (вміння слухати, працювати у команді, презентувати свою роботу), форми для взаємооцінювання та форми відгуку від однокласників.

Мета 3: відслідковування прогресу в навчанні учнів. Форми: дидактичні завдання, анкети, опитувальники, тести, консультації за індивідуальними графіками роботи учнів та учнівських груп.

Підсумкове оцінювання

Мета 4: перевірка рівня здобутих учнями знань та отриманих навичок. Форми: форми оцінювання учнівських робіт (презентації), форми оцінювання сформованості навичок (вміння слухати, працювати у команді, презентувати свою роботу), форма оцінювання презентації групової роботи), бланки для рефлексії роботи у проекті.

Вхідне тестування

Електронний журнал

Тести до теми

Таблиця ЗХД

Критерії оцінювання учнівських презентацій

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Діяльність вчителя

До початку проекту

Переглядає теоретичні матеріали які стосуються методу проектів.

Готує буклет про метод проектів, диференційовані дидактичні матеріали для учнів, матеріали для оцінювання, інструкції, матеріали для фасилітації, розробляє анкету для попереднього опитування, обробляє результати анкетування, створює учительську презентацію.
Віляда стор 1.jpg
Віляда стор 2.jpg

На початку проекту Демонструє учням учительську презентацію Допомагає учням об'єднатися у групи та вибрати лідера, розподілити обов'язки, затверджує графік роботи над проектом в кожній групі. Створює електронний журнал проекту.

В ході проекту

Консультує учнів під час роботи над проектом. Диференціація буде відбуватися завдяки наявності завдань різної складності Фасилітація буде відбуватися завдяки інструкціям, формам та шаблонам, які допомагають виконати завдання Відстежує роботу учнів, створює ситуацію успіху для найбільш проблемних учнів. Оцінювання учнівських комп’ютерних робіт, їх діяльності в ході виконання проектів буде відбуватися завдяки різним формам оцінювання. Готує учнів до публічної презентації своїх робіт.

Наприкінці проекту

Проводить презентацію проекту для запрошених (учні інших класів, батьки, адміністрація) Підводить підсумки проекту, допомагає учням провести рефлексію (що вийшло, що ні та чому?).

Діяльність учнів

До початку проекту

Знайомляться з буклетом про метод проектів. Відповідають на запитання анкети

На початку проекту

Знайомляться з учительською презентацією. Об'єднуються у групи та вибирають лідера, розподіляють обов'язки, створюють графік роботи над проектом в кожній групі. Знайомляться з формами оцінювання, інструкціями та дидактичними матеріалами.

В ході проекту

Виконують дидактичні завдання. Консультуються у вчителя або у порадників. Знайомляться з різними джерелами інформації, вчаться її обробляти, робити висновки. Створюють групові та індивідуальні роботи. Виконують творчі завдання Готуються до презентації своїх робіт. В кінці проекту Презентують усією групою свої роботи. Підводять підсумки проекту, рефлексують (що вийшло, що ні та чому?). Фасилітація


Тести до проекту

Зразки аналоги

Фасилітація

Учнівська презентація

Учительська презентація

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Віляда Максим

Фах, навчальний предмет

Вчитель технологій та креслення

Навчальний заклад

Філія "ЦПО Ганнівська ЗШ I-III ступенів" Шишкинська ЗШ

Місто\село, район, область

Кіровоградська область Новоукраїнський район Село Шишкине

Контактні дані

[email protected]

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з 4 по 8 червня 2018 року

Місце проведення тренінгу

м. Кропивницький, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Дроговоз Наталя Анатолівна

Абрамова Оксана Віталіївна