Портфоліо проекту до тренінгу за програмою "Навчання для майбутнього" Білоусової Оксани 2018
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Всесвітня історія, історія України, географія.
Вік учнів, клас
12-13 років, 6 клас
Стислий опис проекту
Загальний опис проекту Навчальний проект «Стародавній Єгипет» призначений для учнів 6-го класу. Дана тема є передбаченою навчальною програмою Інтегрований курс («Всесвітня історія. Історія України») рівня стандару. Матеріал розрахований на вивчення протягом 6 тижнів, 6 уроків. Протягом зазначеного часу вчитель має ознайомити учнів із завданнями проекту під час показу вступної презентації. Основною метою проекту є прагнення поглибити знання учнів з історії, розвинути абстрактне мислення учнів. Під час реалізації проекту учні мають бути розділені на 5 тематичний груп, які будуть виконувати різні завдання, які покликанні розкрити тему проекту " Стародавній Єгипет ". Результатом роботи груп має стати створення презентацій. Учні, попередньо розділені на групи, самостійно створюють публікації, вікі-статті та презентації за темами які рекомендував вчитель.
- Перша група – досліджує тематичне питання «У чому особливості природи і господарства Стародавнього Єгипту?» та відповідні йому змістові питання. Рекомендовано створити публікацію, презентацію або вікі-статтю на тему: «Особливості природи і господарства Стародавнього Єгипту».
- Друга група – досліджує тематичне питання на тему: «Якою була структура держави і суспільства в Стародавньому Єгипті?» та відповідні йому змістові питання. Рекомендовано створити публікацію, презентацію або вікі-статтю на тему: «Структура держави і суспільства в Стародавньому Єгипті».
- Третя група – досліджує тематичне питання на тему: «Як відбувався розквіт і занепад Єгипетської держави в ІІ тис. до н.е.?» та відповідні йому змістові питання. Рекомендовано створити публікацію, презентацію або вікі-статтю на тему: «Розквіт і занепад Єгипетської держави в ІІ тис. до н.е.».
- Четверта група – досліджує тематичне питання на тему: «Що відкрила світу культура Стародавнього Єгипту?» та відповідні йому змістові питання. Рекомендовано створити публікацію, презентацію або вікі-статтю на тему: «Культура Стародавнього Єгипту».
- П’ята група – досліджує тематичне питання на тему: «У чому особливості релігії і міфів Стародавнього Єгипту?» та відповідні йому змістові питання. Рекомендовано створити публікацію, презентацію або вікі-статтю на тему: «Особливості релігії і міфів Стародавнього Єгипту?.
Після підготовки дослідження, учні повинні захистити свої проекти на уроці, обговорити власні досягнення і обмінятися своїми думками. Після виступу всіх груп, учні виконають контрольне завдання за змістом програмового матеріалу теми. В оцінюванні роботи учнів в рамках проекту буде враховуватися дві складові:
1) робота учня в одній із дослідницьких груп,
2) оцінка знань учня за контрольне завдання.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання роботи учнів розпочинається із заповнення таблиці «ЗХД». Учні на аркуші паперу активізують попередні знання і це дозволяє пригадати вивчений матеріал, що допоможе краще розуміти новий матеріал. Учні починають з мозкового штурму ідей в області «Що я знаю?». Пізніше (після демонстрації вчительської презентації), вони поодинці або в групах визначають питання, які вони хочуть вивчити, – «Що я хочу дізнатися?». Потім, коли учні починають відповідати на питання проекту, вони записують отриману інформацію в наступну колонку – «Що я дізнався?». Вчитель оцінює діяльність окремих учнів та груп, зокрема, в процесі їхньої роботи, відвідування консультацій (та електронне спілкування з учнями через Інтернет), де він бачить прогрес роботи учнівських груп, віднайдені списки джерел та літератури, Інтернет-ресурсів, їхні міркування. Зустрічі в ході проекту показуватимуть готовність (чи неготовність) учнів до переходу на наступний етап у роботі над проектом. Також вчитель буде намагатися сприяти самооцінюванню і рефлексії, шляхом пропозиції учням оцінити власну роботу, думки і навчання свої та своїх товаришів, методи їх поліпшення. Завершальний етап оцінювання розпочинається із презентації і захисту учнівських робіт (критерії яких визначені вчителем ще на початку проекту), остаточним заповненням таблиці «ЗХД» та контролю знань з теми шляхом нескладного тестування (Форма Google). Після цього вчитель займається підсумковим оцінюванням (100 балів переводиться в 12 бальну систему оцінювання) та виставляє підсумкові оцінки кожному учню в журнал. Учні повинні вміти користуватися мережею Інтернет.
Перевірка та контроль знань учнів
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
На початковому етапі проекту вчитель демонструє учням вчительську презентацію, яка ознайомить їх з темою дослідження, з ключовими, тематичними та змістовими запитаннями, а також допоможе зрозуміти, що вони повинні робити під час виконання проекту. Ця презентація буде слугувати планом роботи над проектом. Оголошуються основні критерії оцінювання учнівської презентації. На початку співпраці вчителем надається список джерел, в яких можна знайти потрібну інформацію, домовляється з учнями про консультації. Учні заповнюють першу колонку таблиці «ЗХД». Вчитель об’єднує учнів у п'ять груп і дає завдання:
1. Перша група - досліджує тематичне питання: «Особливості природи і господарства Стародавнього Єгипту». Учні працюють над розглядом тематичного запитання «У чому особливості природи і господарства Стародавнього Єгипту?» та дають відповіді на наступні змістові запитання:
- У чому особливість природних умов Єгипту і який вплив вони справляли на життя мешканців?
- Що визначало спосіб життя та побут мешканців Єгипту?
Завдання: Підготувати презентацію за темою: «Особливості природи і господарства Стародавнього Єгипту», в якій необхідними елементами розгляду питання повинні стати наступні пункти:
- Географічне положення Єгипту
- Господарська діяльність
2.Друга група-учні працюють над розглядом тематичного запитання «Якою була структура держави і суспільства в Стародавньому Єгипті?» та дають відповідь на наступні змістові запитання:
- Коли та за яких обставин виникла давньоєгипетська держава?
- Хто і як керував Єгипетською державою? Для чого будували піраміди?
- Як було організоване єгипетське суспільство?
Завдання: Пропонуємо Вам підготувати презентацію за темою «Структура держави і суспільства в Стародавньому Єгипті», в якій необхідними елементами розгляду питання повинні стати наступні пункти:
- Об'єднання Єгипту та утворення держави.
- Влада і культ фараона.
- Єгипетське суспільство.
3.Третя група –учні працюють над розглядом тематичного запитання «Як відбувався розквіт і занепад Єгипетської держави в ІІ тис. до н.е.?» та дають відповідь на наступні змістові запитання:
- Унаслідок яких подій Єгипет став «світовою державою»?
- Чому фараона Рамзеса II називають воїном та будівничим?
- Коли й чому Єгипет занепав?
Завдання: Підготувати презентацію за темою «Розквіт і занепад Єгипетської держави в ІІ тис. до н.е.». При цьому пропонується зупинити увагу на таких пунктах: 1. Перетворення Єгипту в могутню державу в середині ІІ тис. до н. е. 2. Реформа Ехнатона. 3. Правління Рамзеса ІІ (1301-1234 р. до н. е.) 4. Занепад Єгипту.
4.Четверта група-учні працюють над розглядом тематичного запитання «Як відбувався розквіт і занепад Єгипетської держави в ІІ тис. до н.е.?» та дають відповідь на наступні змістові запитання:
- Унаслідок яких подій Єгипет став «світовою державою»?
- Чому фараона Рамзеса II називають воїном та будівничим?
- Коли й чому Єгипет занепав?
Завдання: Підготувати презентацію за темою «Розквіт і занепад Єгипетської держави в ІІ тис. до н.е.». При цьому пропонується зупинити увагу на таких пунктах:
- Перетворення Єгипту в могутню державу в середині ІІ тис. до н. е.
- Реформа Ехнатона.
- Правління Рамзеса ІІ (1301-1234 р. до н. е.)
- Занепад Єгипту.
5. П'ята група - учні працюють над розглядом тематичного запитання: «Що дала світу культура Стародавнього Єгипту?» та дають відповідь на наступні змістові запитання: Які особливості давньоєгипетської культури?
Завдання:
- Підготувати презентацію за темою «Особливості давньоєгипетської культури».
- При цьому пропонується зупинити увагу на таких пунктах:
- Давньоєгипетське письмо
- Образотворче мистецтво
- Архітектура
Учні заповнюють другу колонку таблиці «ЗХД». В ході дослідження учитель координує роботу учнів, допомагає їм у разі потреби, спілкується з ними по електронній пошті, надає інструкції та вказівки; допомагає учням, що мають проблеми у навчанні дидактичними матеріалами, зразками необхідних робіт тощо. Під час учнівського дослідження вчитель перевіряє знайдений матеріал. В ході роботи учні будуть обмінюватися знайденим матеріал, отриманим досвідом. Після підготовки дослідження, учні захищають свої проекти на уроці, обговорюють власні досягнення і обмінюються своїми думками. Учні завершують заповнення таблиці «ЗХД». Після виступу всіх груп, учні виконають [Учні заповнюють другу колонку таблиці «ЗХД». В ході дослідження учитель координує роботу учнів, допомагає їм у разі потреби, спілкується з ними по електронній пошті, надає інструкції та вказівки; допомагає учням, що мають проблеми у навчанні дидактичними матеріалами, зразками необхідних робіт тощо. Під час учнівського дослідження вчитель перевіряє знайдений матеріал. В ході роботи учні будуть обмінюватися знайденим матеріал, отриманим досвідом. Після підготовки дослідження, учні захищають свої проекти на уроці, обговорюють власні досягнення і обмінюються своїми думками. Учні завершують заповнення таблиці «ЗХД». Після виступу всіх груп, учні виконають контрольне завдання за змістом програмового матеріалу теми. В оцінюванні роботи учнів в рамках проекту буде враховуватися дві складові: 1) робота учня в одній із дослідницьких груп, 2) оцінка знань учня за контрольне завдання. Після цього вчитель займається підсумковим оцінюванням (100 балів переводиться в 12 бальну систему оцінювання) та виставляє підсумкові оцінки кожному учню в журнал
Перед початком проекту вчитель готує буклет на тему "Стародавній Єгипет-перлина давнього світу".
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Білоусова Оксана
Фах, навчальний предмет
Студентка групи ІП17МІ, факультету історії та права ЦДПУ ім. В. Винниченка
Навчальний заклад
Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка
Місто\село, район, область
Кропивницький
Контактні дані
Відомості про тренінг
Програма складається з 64 годин очного навчання з дванадцяти модулів. У ході цього курсу вчителі працюють над навчальним проектом, в якому особлива увага приділяється пізнавальним інтересам та потребам учнів, які в свою чергу проводять власні дослідження в рамках розробленого проекту. Вчителі також опановують проектно-дослідницьку методику, роботу з мультимедіа та Інтернет-ресурсами, розробку власних проектів з використанням інформаційних технологій, створення презентацій, публікацій та web-сторінок від імені учнів як представлення результатів самостійних навчальних досліджень. Основна увага приділяється педагогічним аспектам інтеграції комп’ютерних технологій до практики вітчизняної школи. В результаті проходження тренінгу вчитель має розроблене портфоліо навчального проекту, готове до застосування на уроці.
Дати проведення тренінгу
з 4 по 8 червня 2018 року
Місце проведення тренінгу
м. Кропивницький, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка
Тренери
Грінченко Віктор Григорович - кандидат історичних наук, доцент
Дроговоз Наталія Анатоліївна - викладач кафедри інформатики та інформаційних технологій