Портфоліо проекту до тренінгу за програмою "Навчання для майбутнього" Балакірєв Віталій 2018

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Назва навчальної теми

Становлення українського козацтва

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія України

Вік учнів, клас

14 років, 8 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект передбачений для 8 класу загальноосвітньої школи, де історія викладається за рівнем стандарту. Тематика проекту охоплює програмовий матеріал з історії України. Час виконання проекту – два уроки, один тиждень. Метою даного проекту є дослідження причнин та наслідків виникнення українського козацтва. В ході роботи, учні мають керуватися тим колом питань, які зазначені в плані. Це ключове питання, тематичні питання, та змістові питання. Кожен вид роботи має бути відповіддю на певне питання. Проект сприятиме самовираженню учнів, реалізації їхнього творчого потенціалу. Учні самі зможуть підготувати матеріали, оформити їх за допомогою технічних засобів навчання та презентувати перед учнівським колективом не тільки свого класу, але і школи.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями основних запитань. Для того щоб оцінити думки та з’ясувати точки зору кожного з учнів, їм буде запропоновано пройти опитування, за допомогою якого, отримаємо певні результати.

Працюючи над власними презентаціями, а саме етап створення та розробки, учні будуть працювати над матеріалами, які вони засвоювали під час вивчення всієї теми, а також шукати нову інформацію згідно критеріїв, які запропонував викладач.

Під час кінцевого етапу, а саме під час демонстрації учнями власних проектів, оцінюватись, в першу чергу, буде структурованість, логічність і лаконічність викладу, достовірність та доцільність запропонованого матеріалу.

Основною формою перевірки здобутих знань буде тестування.

критерії оцінювання презентації

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Метод проектів, Балакірєв, сторінка 1, 2018.jpg
Метод проектів, Балакірєв, сторінка 2, 2018.jpg

На початку проекту учні проходять опитування

Учні знайомляться з темою та основними вимогами проведення проекту. Вчитель демонструє свою презентацію та ставить Ключове, Тематичні, Основні питання, які будуть спрямовувати діяльність учнів впродовж дослідження. Далі вчитель разом з учнями формує групи, які обирають свого лідера та призначають відповідальних за окремі види робіт.

На другому етапі вчитель проводить консультаційну роботу з учнями, оцінює віднайдену інформацію, корегує неточності.

На третьому етапі учнівські групи представляють результати своєї роботи, з обов’язковим обговоренням кожного з видів досліджень. Вчитель проводить опитування у формі тестування серед учнів для визначення рівня засвоєння теми. В кінці підбиваються підсумки, оцінюється робота учнів в групі та індивідуальний внесок.

документ для фасилітації

Вчительська презентація

Учнівська презентація

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Балакірєв Віталій Дмитрович

Фах, навчальний предмет

Історія України

Навчальний заклад

Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Місто\село, район, область

Кропивницький

Контактні дані

Відомості про тренінг

Програма Intel «Навчання для майбутнього» в Україні У ході цього курсу вчителі працюють над навчальним проектом, в якому особлива увага приділяється пізнавальним інтересам та потребам учнів, які в свою чергу проводять власні дослідження в рамках розробленого проекту. Вчителі також опановують проектно-дослідницьку методику, роботу з мультимедіа та Інтернет-ресурсами, розробку власних проектів з використанням інформаційних технологій, створення презентацій, публікацій та web-сторінок від імені учнів як представлення результатів самостійних навчальних досліджень. Основна увага приділяється педагогічним аспектам інтеграції комп’ютерних технологій до практики відчизняної школи. В результаті проходження тренінгу вчитель має розроблене портфоліо навчального проекту, готове до застосування на уроці.

Дати проведення тренінгу

з 5 по 9 лютого 2018 року

Місце проведення тренінгу

м. Кропивницький, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Дроговоз Наталія Анатоліївна, Грінченко Віктор Григорович