Портфоліо проекту до тренінгу за програмою "Навчання для майбутнього" Апілат Ірина Сергіївна (2018 рік)

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Назва навчальної теми

Моє рідне місто

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет: природознавство. Інші навчальні предмети: українська мова, інформатика, образотворча діяльність. Навчальна тема: «Рідний край».

Вік учнів, клас

3 клас (8-9 років)

Стислий опис проекту

Проект для 3 класу. Тема з програми: «Рідний край», основні види діяльності учнів: дослідницька, пошукова, підготовка та проведення екскурсії, свято-змагання між командами, можливі учнівські ролі: метеорологи, історики, екологи, поети, музиканти, біологи, продукти діяльності учнів в проекті: малюнки улюбленого місця відпочинку в місті, історичні, біологічні, екологічні, метереологічні,творчі дані про рідне місто.

блог проекту

Плани

план проекту

план-впровадження

Карта Апілат.gif


                                        Документ для фасилітації

Оцінювання

За проект виставляється три оцінки: 1 – за підготовку та проведення екскурсії; 2 – за виступ на святі; 3 - загальна оцінка за результатами журналу оцінювання

На початку проекту проводиться перевірка початкових знань

Під час проведення проекту використовується форма для оцінки самоспрямування учнів

У кінці проекту вчитель виставляє оцінку за учнівську роботу (презентацію), а діти проводять самоаналіз

У кожного учня буде об’єм роботи, за яку він відповідатиме, відповідно і форма здачі матеріалу буде різною. За підготовку та проведення екскурсії оцінку виставляє вчитель, враховуючи глибину знання об’єкта спостереження та вміння донести свої знання до інших. За виступ на святі оцінки ставитимуть учні, розподіляючи бали між учасниками команди: 12 балів – активна участь; 9 балів – найменша участь у виступі команди.

Діяльність учнів та вчителя

Публікація що таке метод проектів.jpg
Публікація що таке метод проектів2.jpg

До початку проекту вчитель: 1. Переглядає теоретичні матеріали, які стосуються методу проектів. 2. Готує буклет про метод проектів, диференційовані дидактичні матеріали для учнів, матеріали для оцінювання, інструкції, матеріали для фасилітації, розробляє анкету для попереднього опитування, обробляє результати анкетування, створює учительську презентацію. 3. Розміщує на блозі інформацію про початок роботи над проектом та інформаційні матеріали для проекту.

На початку проекту (підготовчий етап): 1. Учні викладають своє рідне місто із лего конструктора. 2. Вчитель демонструє учням учительську презентацію. Робота в проекті починається із вступної бесіди «Кропивницький … місто рідне!», під час якої учням повідомляється про початок проекту і демонструється презентація Учитель презентує тему й опис проекту. Мотивує діяльність учнів. На цьому етапі відбувається обговорення цілей, головних питань проекту. У результаті обговорення чітко формулюємо цілі проекту та пропонуємо відповісти на запитання вхідного опитування (результати опитування допоможуть вчителю у плануванні своїх дій). 3. Вчитель допомагає учням об'єднатися у групи та вибрати лідера, розподілити обов'язки, затверджує графік роботи над проектом в кожній групі. У проекті беруть участь 2 команди, у кожній є: історики, біологи, екологи, поети, музиканти, метеорологи. Завдання для істориків: порівняти місто Кропивницький у минулому і його сучасний вигляд; дослідити історію заснування міста та його назву; зясувати, які відомі люди є вихідцями з Кропивницького. Результати роботи подати у вигляді презентації. Завдання для біологів: виокремити найпоширеніших представників тваринного і рослинного світу рідного міста. Результати подати у зручній для дітей формі (презентація, відеоролик тощо). Завдання для екологів: дослідити екологічну ситуацію міста, результати подати у вигляді презентації. Завдання для метеорологів: створити щоденник спостережень за погодою; провести довготривале спостереження за погодою, щодня відмічаючи її у щоденнтку спостережень. Завдання для поетів: знайти вірші, легенди, у яких славиться Кропивницький, підготуватися до конкурсу "Кращий читець". Завдання для музикантів: знайти відео матеріали про рідне місто; обрати та підготувати до свята одну з пісень про Кропивницький. Вчитель демонструє публікацію для ознайомлення батьків з методом проектів.

На дослідницькому етапі відбувається практичне виконання з подальшим коректуванням запланованих кроків. Відбувається збір інформації, пошук відповідей на основні питання з подальшим обговоренням, аналізом та корекцією. Учитель спостерігає та консультує. На цьому етапі учні беруть участь у складанні цікавих питань за темою, які будуть запропоновані всім групам на святі. Кожна група добирає питання та відповіді до них.

Презентаційний: проведення дітьми екскурсій славними куточками рідного міста. Проведення виставки малюнків "Моє улюблене місце відпочинку".

        поряд   поряд 

Підсумок проекту: свято. Структура свята:

  1. Виконання гімну України;
  2. презентація істориків обох команд;
  3. метеорологи демонструють щоденник спостережень за погодою та аналізують метеорологічну ситуацію в місті;
  4. поети декламують вірші про рідний край;
  5. біологи розповідають про тваринний і рослинний світ рідного краю, використовуючи відеоматеріал ;
  6. слухання пісень про Кропивницький від музикантів;
  7. заклик екологів берегти природу, показ презентації ;
  8. флешмоб (у кінці викладають прапор України).

У кінці проекту вчитель виставляє оцінку за учнівську роботу (презентацію), а діти проводять самоаналіз


стаття учня

список використаних джерел

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Апілат Ірина Сергіївна

Фах, навчальний предмет

Тренінг за 10 версією програми Intel "Навчання для майбутнього" 2018 (ФПП та ПГФ (географія))

Навчальний заклад

Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Місто\село, район, область

Кропивницький

Контактні дані

номер телефону: 0969766***

[email protected]

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з 4 по 8 червня 2018 року

Місце проведення тренінгу

м. Кропивницький, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

доц. Вдовенко В.В.

доц. Гелевера О.Ф.

Андронатій Павло Іванович