Портфоліо навчального проекту Золотницької Анни, 2017

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
64 02.jpg

Назва проекту

Молодіжний сленг

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний - іноземна мова

Другорядні - література

Вік учнів, клас

Проект створений для учнів 12-15 років, які навчаються в 6-8 класах. Проводиться як позакласний виховний захід.

6123.png

Стислий опис проекту

Іноді в діалозі підлітка і дорослої людини дорослим складно зрозуміти, про що говорить підліток. Підлток у свою чергу здивований, чому його не розуміють. Молодіжний сленг є засобом спілкування великої кількості людей, об'єднаних віком, однак, досить умовно. Носіями сленгу є, як правило, люди 12-30 років. Про проблеми молодіжного сленгу існує багато суперечок, це питання варто обговорення з підлітками, адже воно є однозначно актуальним для сучасної молоді.

Основною задачею проекту буде визначити роль сленгу в житті сучасної молоді та порівняти паперові та електронні книги, визначити їх переваги та недоліки. Учні будуть досліджувати поставлену перед ними проблему «Молодіжний сленг: засмічення мовлення чи компонент сучасного життя?». Для цього потрібно виконати такі завдання: 1) визначити поняття «молодіжний сленг» та основні причини його виникнення; 2) виявити найбільш характерні риси мови молоді; 3) проаналізувати лексику, яку вживає американська молодь особливо часто; 4) ознайомити студентів з мовою молоді і преси в Америці; 5) розвивати комунікативну компетенцію учнів. Кінцевим продуктом діяльності учнів у проекті буде нове знання, а саме, усвідомлення ролі молодіжного сленгу в сучасному суспільстві.

План вивчення теми

План проекту

План впровадження проекту

Оцінювання

Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння студентами основних запитань. Визначення попередніх знань студентів щодо теми та того, що саме вони думають про молодіжний сленг відбувається при заповненні ними опитування для визначення навчальних потреб. Під час створення своїх вікі-статей, які ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати форму оцінювання вікі-статей, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку.

Питальник про визначення суспільної думки

Питальник оцінювання навчальних потреб учнів

Результати опитування 1

Результати опитування 2

Форма оцінювання вікі-статей

Презентація вчителя

Інструкція: культура мовлення під час ведення дискусії

Журнал оцінювання

Таблиця ЗХД

Календар консультацій

Тест для поточного оцінювання учнів

Діяльність учнів та вчителя

Робота в проекті починається із дискусії «Молодіжний сленг: засмічення мовлення чи компонент сучасного життя?», під час якої перед учасниками проекту ставляться ключове та тематичні запитання та демонструється презентація. Учні переглядають презентацію та обговорюють питання поставленої проблеми. Знайомляться з критеріями виконання своїх робіт і планують власне дослідження. Поряд з цим учням пропонується пройти опитування, що допоможе викладачу узагальнити погляди та думки студентів стосовно поставленої проблеми. Учням пропонується відповісти на такі запитання:

 Яку роль займає сленг у житті сучасного підлітка?
  • Чому велика частина молоді в розмові між собою вживає сленг?
  • Чи можна вважати сленг частиною сучасного життя і чому?
  • Як часто Ви вживаєте сленг?
  • Чому Ви віддаєте перевагу: використанню норм літературної мови чи сленгу?

У результаті обговорення, коли учні вже порівняли сленг ті літературну мову, пропонуємо заповнити таблицю “Сленг vs. Літературне мовлення”. Обговорюємо тематичні запитання і записуємо функції сленгу в житті сучасного підлітка.

На самостійне опрацювання учням пропонується таке завдання:

  • Провести опитування навчальних потреб учнів.
  • Підготувати презентацію або статтю про роль молодіжного сленгу в житті суспільства.


Сленг vs. Літературна мова

Таблиця ЗХД

Тест для поточного оцінювання учнів

Учнівська стаття до проекту "Молодіжний сленг"

Документ для фасилітації - переваги та недоліки використання сленгу


ЗОЛОТНИЦЬКА АННА1.jpg ЗОЛОТНИЦЬКА АННА2.jpg

Sleng.ru .jpg

Ресурси

http://www.twirpx.com/file/255426/ http://www.twirpx.com/file/342596/ http://www.slideshare.net/fluffy22/american-slang-35652650?related=2

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Золотницька Анна

Фах, навчальний предмет

Вчитель англійської мови та зарубіжної літератури

Навчальний заклад

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Місто\село, район, область

м. Кіровоград

Контактні дані

Відомості про тренінг

Програма Intel «Навчання для майбутнього» в Україні

Програма складається з 64 годин очного навчання з дванадцаті модулів. У ході цього курсу вчителі працюють над навчальним проектом, в якому особлива увага приділяється пізнавальним інтересам та потребам учнів, які в свою чергу проводять власні дослідження в рамках розробленого проекту. Вчителі також опановують проектно-дослідницьку методику, роботу з мультимедіа та Інтернет-ресурсами, розробку власних проектів з використанням інформаційних технологій, створення презентацій, публікацій та web-сторінок від імені учнів як представлення результатів самостійних навчальних досліджень. Основна увага приділяється педагогічним аспектам інтеграції комп’ютерних технологій до практики відчизняної школи. В результаті проходження тренінгу вчитель має розроблене портфоліо навчального проекту, готове до застосування на уроці.

Дати проведення тренінгу

З 6 по 10 лютого 2017 року

Місце проведення тренінгу

м. Кіровоград, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Труханова Тетяна Іванівна - доцент кафедри германської філології

Користувач:Дроговоз Наталія Анатоліївна - викладач кафедри інформатики