Портфоліо з теми "Різні шляхи розвитку "східних братів" Река Валерія Вадимівна

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Назва навчальної теми

"Різні шляхи розвитку «східних братів»"


Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Всесвітня історія

Вік учнів, клас

16-17 років, 11 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект створений для учнів 11 класу. Тема має назву «Різні шляхи розвитку «східних братів». Учні 11 класу виконують послідовно завдання: досліджують методи, засоби, умови досягнення незалежності країнами Східної Азії від своїх метрополій; визначають вплив релігії на внутрішню та зовнішню політику Індії; вивчають ключові політичні заходи КНР на шляху до успіху; визначають передумови та зміст японського економічного/політичного дива; проводять навчальне дослідження історичної літератури, публікацій, інтерв’ю для з’ясування формули успіху провідних держав Сходу. Впродовж дослідження учні мають визначити особливості двох різних шляхів розвитку(капіталістичний та некапіталістичний)і з’ясувати який з них є більш ефективним. Продуктом діяльності учнів стане Презентація.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Для роботи над навчальним проектом використовується метод оцінювання «Знаю – Хочу дізнатися – Дізнався» (З-Х-Д таблиця), а інструмент - З-Х-Д схема «Східна Азія після 1945р.». Особливість таблиці З-Х-Д в тому, що вона дає учням можливість відмічати те, що вони вже знають, про що хочуть дізнатися, і нарешті, про що необхідно дізнатися. Вона дозволить учням показати вже засвоєні ними знання про політичну обстановку в світі напередодні Другої світової війни,про історичні передумови процесу деколонізації, про розвиток країн Східної Азії в міжвоєнний період. Таблиця допоможе визначити і поставити основні цілі й завдання з проблематики та зафіксувати результати пошукової роботи. Будуть оцінюватись презентації учнів та робота в класі. Попередньо вчитель ознайомлює учнів з формою і критеріями оцінки презентацій. Протягом роботи над проектом учні збирають інформацію із наукової літератури, джерел (документів, спогадів, інтерв’ю) відповідно до тієї групи до якої вони належать. На основі зібраних даних та їх аналізу, готують презентацію про результати дослідження. Впродовж роботи використовується Методи спостереження та зустрічі й консультації. Проміжні результати оцінюються також у блозі, де учні залишають один одному коментарі; окрім того під час виконання проекту відбувається самооцінювання, взаємооцінювання і оцінювання вчителем. В кінці проекту використовується метод Мережеве опитування, а інструментом є Електронний опитувальник «Країни Східної Азії після Другої світової війни до сьогодення»

Оцінювання-стислий опис

Критерії оцінювання презентації учнів

Критерії оцінювання публікації учнів

Критерії оцінювання вікі-статті учнів

Таблиця З-Х-Д

Форма Google

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

За тиждень до початку проекту вчитель готує буклет/публікацію на тему: "Метод проектів"

4444.jpg 3333.jpg


На першому етапі учні знайомляться з темою та основними вимогами проведення проекту. Вчитель демонструє свою презентацію та ставить Ключове, Тематичні, Основні питання, які будуть спрямовувати діяльність учнів впродовж дослідження. Далі вчитель разом з учнями формує групи, які обирають свого лідера та призначають відповідальних за окремі види робіт. Групи визначаються з темами та завданнями: 1 група – створення презентації з теми «КНР до та після Мао Цзедуна»; 2 група – створення публікації з теми «Еволюція політичного курсу в Індії від 1945 р. до наших днів»; 3 група – створення вікі-статті з теми «Дива Японії: економічні, політичні. соціальні». Учні заповнюють перший стовпчик таблиці З-Х-Д.

На другому етапі вчитель проводить консультаційну роботу з учнями, оцінює віднайдену інформацію, корегує неточності. Учні заповнюють другий стовпчик таблиці З-Х-Д.

На третьому етапі учнівські групи представляють результати своєї роботи, з обов’язковим обговоренням кожного з видів досліджень. Далі учні завершують заповнення таблиці З-Х-Д. Вчитель проводить опитування серед учнів для визначення рівня засвоєння теми. В кінці підбиваються підсумки, оцінюється робота учнів в групі та індивідуальний внесок.


Документ для фасилітації Карта проекту

Презентація вчителя

учнівська презентація

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Река Валерія Вадимівна

Фах, навчальний предмет

Викладач Історії та Правознавства, Всесвітня історія

Навчальний заклад

Кіровоградський державний педагогічний університет ім. Володимира Винниченка

Місто\село, район, область

Кіровоград, Кіровоградська обл.

Контактні дані

[email protected]

Відомості про тренінг

Програма Intel «Навчання для майбутнього» в Україні

Програма складається з 64 годин очного навчання з дванадцаті модулів. У ході цього курсу вчителі працюють над навчальним проектом, в якому особлива увага приділяється пізнавальним інтересам та потребам учнів, які в свою чергу проводять власні дослідження в рамках розробленого проекту. Вчителі також опановують проектно-дослідницьку методику, роботу з мультимедіа та Інтернет-ресурсами, розробку власних проектів з використанням інформаційних технологій, створення презентацій, публікацій та web-сторінок від імені учнів як представлення результатів самостійних навчальних досліджень. Основна увага приділяється педагогічним аспектам інтеграції комп’ютерних технологій до практики відчизняної школи. В результаті проходження тренінгу вчитель має розроблене портфоліо навчального проекту, готове до застосування на уроці.

Дати проведення тренінгу

02.02.2015-07.02.2015

Місце проведення тренінгу

м. Кіровоград, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Грінченко Віктор Григорович - кандидат історичних наук, доцент

Дроговоз Наталія Анатоліївна - викладач кафедри інформатики