Портфоліо до проєкту "Штучний інтелект" Колісніченко Анни,2020 рік
Зміст
Тема статті
Штучний інтелект
Що таке Штучний Інтелект?
ШІ- дуже молода галузь досліджень, започаткована 1956 року. Її історичний шлях нагадує синусоїду, кожен «зліт» якої ініціювався деякою новою ідеєю. На сьогодні її розвиток перебуває на «підйомі» і спирається на застосування вже досягнутих результатів в інших областях науки, промисловості, бізнесі та навіть у повсякденному житті.
Опис проблеми
На це варто було б звернути особливу увагу. Зміни, які вносить розвиток штучного інтелекту, вже сьогодні стосуються кожного. За оцінкою дослідницької організації McKinsey Global Institute, кардинальних змін на ринку праці слід очікувати в найближчі десять років. Нові технології дозволять зекономити біля 50 трильйонів доларів. Практично вся рутинна робота буде передана розумним машинам, адже вони зможуть виконувати її швидше та краще. Зміни торкнуться сотні мільйонів робочих місць. При цьому, в процесі автоматизації постраждають не лише працівники з низьким рівнем кваліфікації.
Підходи до розуміння проблеми
Єдиної відповіді на питання, чим опікується штучний інтелект (ШІ), не існує. Майже кожен автор, який пише книгу про штучний інтелект, відштовхується від якогось визначення, та розглядає в його світлі досягнення цієї науки. Зазвичай ці визначення зводяться до таких:
- штучний інтелект вивчає методи розв'язання завдань, які потребують людського розуміння. Отже, мова іде про те, щоби навчити ШІ розв'язувати тести інтелекту. Це передбачає розвиток способів розв'язання задач за аналогією, методів дедукції та індукції, накопичення базових знань і вміння їх використовувати.
- штучний інтелект вивчає методи розв'язання задач, для яких не існує способів розв'язання або вони не коректні (через обмеження в часі, пам'яті тощо). Завдяки такому визначенню інтелектуальні алгоритми часто використовуються для розв'язання NP-повних задач, наприклад, задачі комівояжера.
- штучний інтелект займається моделюванням людської вищої нервової діяльності.
- штучний інтелект — це системи, які можуть оперувати зі знаннями, а найголовніше — навчатися. В першу чергу мова ведеться про те, щоби визнати клас експертних систем (назва походить від того, що вони спроможні замінити «на посту» людей-експертів) інтелектуальними системами.
- останній підхід, що почав розвиватися з 1990-х років, називається агентно-орієнтованим підходом. Цей підхід зосереджує увагу на тих методах і алгоритмах, які допоможуть інтелектуальному агенту виживати в довкіллі під час виконання свого завдання. Тому тут значно краще вивчаються алгоритми пошуку і прийняття рішення.
Підходи до вивчення
- Логічний підхід. Основою для вивчення логічного підходу слугує алгебра логіки.
- Під структурним підходом ми розуміємо спроби побудови ШІ шляхом моделювання структури людського мозку. Однією з перших таких спроб був перцептрон Френка Розенблатта.
- Еволюційний підхід. Під час побудови системи ШІ за даним методом основну увагу зосереджують на побудові початкової моделі і правилах, за якими вона може змінюватися (еволюціонувати).
- Імітаційний підхід. Цей підхід є класичним для кібернетики з одним із її базових понять чорний ящик.
Блог до проекту
Блог "Штучний Інтелект"_ Колісніченко Анни
Мультимедійна презентація
Презентація "Штучний Інтелект" _ Колісніченко Анни
Календар подій проекту:
Опитування до проекту
Результати усного опитування!
Питання | Відповідь: | Підсумок опитуваних |
---|---|---|
Чи знаєте, що таке ШІ? | Так/Ні | 5/7 |
Чи несе ШІ загрозу? | Так/ Ні | 4/8 |
Роботи заполонять світ? | Так/Ні | 6/6 |
Висновок: Підсумувавши підсумки опитування онлайн та в живу, я зробила висновки, що більшість людей вважають, що Штучний Інтелект є невід'ємною частиною їх життя. Інші ж вважають, що Штучний Інтелект є глобальною загрозою для людства. Особисто моя думка є такою, що Штучний Інтелект може знищити людство, адже світ заполонять роботи.
Фотоальбом до проекту
Спілкування між учасниками проекту
- Спільнота на базі соціальних мереж
- Instagram [anna.kolisnichenko]
- Telegram
- Viber
- Wiki-сторінка
- Сайт
- .....
Інформаційні ресурси
Друковані джерела
Відеоматеріали
Що таке штучний інтелекті кому це вигідно?
Штучний інтелект перестає бути керованим
Електронні ресурси
Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка