Портфоліо до проекту "штучний інтелект" Швелідзе Ніно

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Штучний інтелект.Роботи.Робот Софія.

Штучний інтелект – це розділ комп`ютерної лінгвістики та інформатики, що формалізує завдання, які нагадують справи, що виконує людина. Іншими словами, комп’ютер робитиме те, що донедавна виконували ми. Це поняття вів професор Дартмутського коледжу Джон МакКарті в 1956 році. Він цікавився, чи можна навчити машину, як і дитину – абстрактним поняттям, використовувати мову і самостійно вдосконалюватись методом спроб і помилок. Це поняття обговорюють наче це далеке майбутнє. Але насправді ШІ уже увійшов у наше життя. На даний час ми стикаємось зі штучним інтелектом кожного дня. Це голосовий пошук – Siri і Alexa, які доступні на iOs, Android і Windows, відеоігри – персонажі, яких можуть поводитись непередбачувано для живого гравця. Автономні авто – навчають водити машину, точно так як і людину, авто зможе саме аналізувати ситуацію на дорозі і діяти. Онлайн підтримка клієнтів на сайтах – віконце, яке відповідає на питання, до прикладу: "Яка ціна?", "Номер телефону?" тощо. Рекомендації товарів на сайтах, які вас можуть зацікавити – створюється через аналіз відвідуваних вами інтернет-сторінок. На новинних порталах роботи створюють фінансові звіти, спортивні репортажі і замітки, де можна обійтись без художніх епітетів, а просто зібраною сухою інформацією.


Опис проблеми

Роботи


Роботи - це механічні помічники людини, здатні виконувати операції з закладеної в них програмі і реагувати на оточення. Трансгуманістіческое значення робототехніки полягає не тільки в тому, що ця область пов'язана з кіборгізаціей і штучним інтелектом, але крім того, - розвиток роботів зможе значно змінити спосіб життя людини, хоча і не змінюючи при цьому його самого.

З моменту своєї появи півстоліття тому роботи пройшли шлях від примітивних механізмів до складних, ефективних пристроїв, багато в чому перевершивши за своїми можливостями людини. У найближчі десятиліття все більш досконалі роботи стануть незамінними помічниками людей і зможуть взяти на себе забезпечення більшої частини потреб цивілізації.

Коли роботи стануть повністю не відрізняються від людей, жорстоке поводження з ними буде вважатися аморальним і людям доведеться спілкуватися з ними як з рівними.

Практично не один фантаст і навіть самий приземлений реаліст не ризикнули б описати суспільство майбутнього без роботів, і зокрема - андроїдів. І це зрозуміло, адже вже зараз ми бачимо досвідчені зразки, які демонструють досягнення вчених та інженерів у цьому напрямку.

І, хоча в даний час ще залишається невирішеним цілий ряд технічних завдань, думаю, вже зараз можна впевнено говорити, що в найближчі 20 років з'являться досконаліші й дешевші технології в цій області, які приведуть до формування ринку роботів (андроїдів) самого різного функціонального призначення та рівня складності. А це означає, що андроїди (та інші роботи) будуть жити і працювати серед нас, розважаючи нас і допомагаючи нам у нашому повсякденному фізичному та інтелектуальному працю.

Софія — людиноподібний робот у вигляді жінки (гіноїд), що був розроблений гонконзькою компанією Hanson Robotics і досяг досить високої популярності у засобах інформації завдяки своїй подібності до людини ,набору мімічних реакцій із 60 емоцій та неоднозначним висловлюванням під час публічних дискусій.

Західні експерти заперечують, що робота можна назвати штучним інтелектом. За словами керівника лабораторії штучного інтелекту компанії «Facebook», робот Софія — це чат-бот, який за допомогою технології розпізнавання мови Google розпізнає питання за ключовими словами і підбирає найбільш слушну відповідь із визначеної бази. Творець Софії — доктор Девід Хенсон, засновник компанії Hanson Robotics, який став відомим через створення роботів, які мають вигляд людей та пораються із складними ситуаціями людського життя. Після роботи в «Діснеї», як одного з його «Уявлень», доктор Хансон прагнув створити геніальні машини, які будуть розумнішими, ніж люди, і можуть навчитися творчості, співпереживання та співчуття, — три відмінні людські риси, які, на думку Хансона, повинні бути розроблені поряд з інтегрованим штучним інтелектом. Їхнім завданням мало бути вирішення світових проблем, які неспроможні вирішити люди. Вона стала дружньою зі світом, дала численні інтерв'ю ЗМІ, співала на концерті та прикрашала обкладинку одного з найкращих модних журналів. Одне з її інтерв'ю сформувало мільярди думок та взаємодію соціальних мереж. Вона також показала свій потенціал у бізнесі, зустрівшись з ключовими керівниками різних галузей, включаючи банківську діяльність, страхування, автопром, розвиток власності, засоби масової інформації та розваги. Крім того, вона з'явилася на сцені як член групи та ведуча на конференціях високого рівня, розкриваючи питання про те, як робототехніка та штучний інтелект стануть поширеною частиною життя людей 25 жовтня 2017 року на саміті «Інвестиційна ініціатива майбутнього» Софія отримала громадянство. Саудівська Аравія стала першою країною, що надала громадянські права роботу. Після того як Софія отримала паспорт і громадянство, вона виступила з офіційною заявою на конференції Future Investment Initiative. Відразу після цього виступу Софія дала інтерв'ю журналісту CNBC Ендрю Соркіну. Вона заявила, що вважає величезною честю отримання громадянства і в майбутньому планує жити і працювати разом з людьми.

Робот Софія у курйозних ситуаціях. На одній з прес-конференцій її поведінка, а точніше відповідь на запитання, змусила "полоскотати" нерви. Під час інтерв’ю зі своїм творцем Девідом Хенсоном на питання, чи хочеш ти вбивати людей, вона відповіла "Добре, я буду вбивати людей".Потім з'ясувалося, що Софія просто пожартувала.

Комічна ситуація трапилася і на Всесвітньому економічному форумі у Давосі. Після питання української журналістки: "Як побороти корупцію в Україні", – робот лише посміхнувся, нічого не відповівши. Як пояснили виробники, робот здатен спілкуватися у режимі "спонтанних відповідей", але у той момент режим "спонтанних відповідей" був вимкненим, оскільки робот працював у режимі "інтерв'ю", відповідаючи на підготовлені питання під керівництвом оператора.

Власна думка про роботів. Я вважаю,що роботи скоро витіснять людину.У недалекому майбутньому роботи будуть працювати на фабриках,заводах тощо.Людина просто втратить можливість десь працювати,тому що роботи будуть робити всю роботу замість людини. Може,це і не погано,але якщо роботи почнуть розвиватися та стануть самостійними,то це не призведе до гарного майбутнього..


Блог до проекту

[[1]]

Мультимедійна презентація

[[2]]

Календар подій проекту:

[3]

Опитування до проекту

[[4]]

Фотоальбом до проекту

[[5]]

Спілкування між учасниками проекту

  • Чат
  • Форум
  • Спільнота на базі соціальних мереж
  • Skype
  • Telegram
  • Viber
  • Wiki-сторінка
  • Сайт
  • .....

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Відеоматеріали

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Електронні ресурси

  1. https://24tv.ua/lifestyle/shtuchniy_intelekt_shho_tse_i_yaku_nese_nebezpeku_n914662
  2. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%82
  3. http://ua-referat.com/%D0%A0%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B8_%D0%B2_%D0%BD%D0%B0%D0%B9%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%B6%D1%87%D0%BE%D0%BC%D1%83_%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D0%B1%D1%83%D1%82%D0%BD%D1%8C%D0%BE%D0%BC%D1%83
  4. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D1%8E%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D1%96%D0%B1%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%82_%D0%A1%D0%BE%D1%84%D1%96%D1%8F
  5. https://maximum.fm/hto-taka-robot-sofiya-v-chomu-yiyi-osoblivist_n137482


Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка