Портфоліо до проекту "Штучний інтелект" Люшіна Єлизавета

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Тема статті

Штучний інтелект в андроїдах

Стислий опис проблеми

ASIMO є гуманоїдним роботом створеним Honda Motor Company. За офіційною версією ім'я робота є акронімом від англ. «Advanced Step in Innovative MObility». Зріст- 130 см, маса 54 кг. Здатний рухатися зі швидкістю до 6 км на годину. Згідно з неофіційною версією, своє ім'я ASIMO отримав на честь Айзека Азімова, видатного автора Трьох законів роботехніки. Японською ім'я робота вимовляється як «Ашимо» і співзвучне до словосполучення «А також ноги». За інформацією 2007 року — у світі нараховується 46 екземплярів ASIMO. Вартість виробництва кожного з них не перевищує одного мільйона доларів, а деяких роботів можна навіть узяти під оренду, за $166 000 на рік (близько $14 000 на місяць). З моделлю ASIMO зразка 2000 року Хонда додала роботу масу функцій, які дозволили йому краще спілкуватися з людьми. Ці функції діляться на п'ять категорій:

Розпізнавання об'єктів, що рухаються, В ASIMO в голову вбудована відеокамера. З її допомогою ASIMO може стежити за переміщеннями великої кількості об'єктів, визначаючи дистанцію до них і напрямок. Практичні застосування цієї функції такі: здатність стежити за переміщеннями людей (повертаючи камеру), здатність переслідувати людину і здатність вітати людину, коли вона увійде в межі досяжності.

Розпізнавання жестів

ASIMO уміє також вірно тлумачити рухи рук, розпізнаючи тим самим жести. Внаслідок цього можна віддавати ASIMO команди не лише голосом, але і руками. Наприклад, ASIMO розуміє, коли співбесідник збирається потиснути йому руку, а коли махає рукою, кажучи <До побачення>. ASIMO може також розпізнавати вказуючі жести, типу <йди аж туди>.

Розпізнавання оточення

ASIMO уміє розпізнавати предмети і поверхні, завдяки чому може діяти безпечно для себе і для тих, хто його оточує. Наприклад, АЗІМО володіє поняттям «сходинка» і не падатиме зі сходів, якщо його не зіштовхнути. Крім того, ASIMO уміє рухатися, обходячи людей, що встали у нього на дорозі.

Розрізнення звуків

Розрізнення звуків відбувається завдяки системі HARK , в якій використовується масив з восьми мікрофонів, розташованих на голові та тілі андроїда. Вона виявляє, звідки прийшов звук, і відокремлює кожен голос від зовнішнього шуму. При цьому їй не задається кількість джерел звуку і їх місце розташування. Тепер HARK здатна надійно (70-80% точності) розпізнавати три мовні потоки, тобто ASIMO здатний уловлювати і сприймати мову відразу трьох чоловік, що звичайній людині не доступно. Робот уміє відгукуватися на власне ім'я, повертати голову до людей, з якими говорить, а також оглядатися на несподівані і тривожні звуки — такі, наприклад, як звук падаючих меблів. Пізнавання осіб

ASIMO здатний взнавати знайомі обличчя, навіть під час руху. Тобто, коли рухається сам ASIMO, рухається обличчя людини, або рухаються обидва предмети. Робот може відрізняти приблизно десять різних осіб. Як тільки ASIMO пізнає кого-небудь, він зразу звертається до людини на ім'я

Екзоскелет У медичну систему Японії активно впроваджують екзоскелет для людей з обмеженими можливостями під назвою HAL. При цьому на розробку екзоскелета в Університеті Цукуби витратили 20 років. На даний момент HAL є першим серед подібних пристроїв, який отримав всесвітню сертифікат безпеки, що відкриває шлях на світовий ринок і підтверджує надійність розробки . Варто відзначити, що носій модифікації HAL-5 здатний піднімати і переносити предмети, в п'ять разів перевищують за масою максимальне навантаження в звичайних умовах. Це може значно спростити роботу рятувальникам і ліквідаторам аварій, але до впровадження HAL-5 на практиці справа поки не дійшла.

Flippy - робот-асистент, який буде готувати бургери в гриль-ресторанах

стати корисним для рестораторів завдяки його трьом характеристикам, якими він відрізняється від попередніх розробок: компактність, адаптивність і гнучкість у використанні обладнання для роботи на кухні. Такі роботи можуть позбавити роботи тисячі працівників, однак автори проекту вважають, що вони швидше стануть помічниками людини там, де потрібно виконувати рутинні, важкі або небезпечні завдання. До того ж, дегустація продукції, створення рецептів, спілкування і обслуговування. гостей ресторану - те, з чим ще довго зможе впоратися тільки людина.

Блог до проекту

  • Blogger

або

Мультимедійна презентація

=Календар подій проекту:

[календар проекту ]

Опитування до проекту

Опитування до проекту

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Відеоматеріали

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Електронні ресурси

  1. ...
  2. ...
  3. ...


Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка