Портфоліо до проекту "Штучний інтелект" Зотова Анастасія Михайлівна

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Тема статті

Штучний інтелект в журналістиці.

Стислий опис проблеми

Робо-журналісти

Складні комп'ютерні алгоритми пишуть тисячі статей кожен рік. Є шанс, що ви вже читали новину, яка була написана штучним інтелектом. Прогресивні програми прочісують велику кількість джерел та складають інформацію у текст, який є зрозумілим для людини. Кінцевий продукт поки що не є найвитонченішим, але він гарно виконую свою роботу - розповідання простої історії. Це робот написав цю статтю? Вже скоро буде нелегко відповісти на це запитання. Завдяки сучасному аналізу даних, роботи потроху беруть на себе роль традиційного журналіста. Але робо-журналісти теж роблять помилки. Наприклад, у минулому році фейсбук зробив помилку звільнивши своїх редакторів, за яку пізніше заплатив велику ціну, коли алгоритми почали випускати фальшиві новини. З тих пір соціальна мережа відновила роботу людей для перевіркы якості новин, які пишуть боти. На даний момент боти працюють під контролем людей, але у майбутньому це може змінитись. Пропоную розглянути п’ять робо-журналістів, які кидають виклик традиційним журналістам.

Сяо Нань Китайський робот “Сяо Нань” опублікував свою першу статтю у січні цього року. Стаття з 300 символів дебютувала у газеті “Southern Metropolis Daily” та покривала тему підвищення поїздок протягом Весіннього фестивалю (Китайський новий рік). Сяо Нань був розроблений у Пекінському університеті. Як пояснює професор Вань Сяоцзюнь (один з винахідників Сяо Нань), робот може писати як короткі, так і довгі статті, та аналізувати велику кількість інформації. Стаття з 300 символів була написана всього за одну секунду, яка, звісно, отримала позитивні відгуки. Робот виявився корисним для публікації новин, для яких важлива швидкість.

Wordsmith Платформа Wordsmith належить “Automated Insights” і стала загальнодоступною в 2015 році. Користувачу просто потрібно ввести дані і бот сам створить статтю використовуючи "розгалужені шляхи", що додають слова, фрази та розділи. З 2006 року “Associated Press” використовує Wordsmith в самих різних галузях журналістики. На даний момент інформаційне агентство поставило завдання платформі - покриття подій Нижчої бейсбольної ліги (MLB). За допомогою відомостей про MLB, Wordsmith тепер може звітувати про 142 команди в 13 нижчих лігах. Wordsmith також може створювати звіти клієнтів, описи продуктів та фінансові підсумки.

Quakebot Quakebot - один із самих перших прикладів роботи з даними робо-журналіста. Quakebot - платформа, що допомогла Los Angeles Times опублікувати статтю про землетрус у 2014 році. Стаття була опублікована через три хвилини після початку землетрусу. Проте в 2015 році бот повідомив про землетрус в Каліфорнії з інтенсивністю 5.1, виходячи з даних про землетрус, який насправді стався на Алясці. Інформація була надрукована занадто швидко, без належної перевірки якості. Це також ставить запитання про те, наскільки ми можемо довіряти супершвидкій роботі робота. Щоб переконатись, що читачі знають, що вони читають, кожен твір, який був створений спільно з Quakebot, публікується з тег-лайном “цей пост був створений за алгоритмом, який був написаний автором”.

Xiaomingbot Під час олімпіади в Ріо, робо-журналіст Xiaomingbot опублікував в цілому 450 статей за 15 днів. Кожен стаття варіює від 100 до 800 слів. Бот публікував новини для китайського новинної програми та співавтора Toutiao, через дві хвилини після закінчення подій. Мова, яку використовував бот, була описана роботичною, але швидкість і об'єм зробили платформу особливо вражаючою. Xiaomingbot є чудовим прикладом роботи журналістів-ботів, що звітують про спорт. Вони є корисним додатком для алгоритмів, оскільки вони включають в себе велику кількість інформації та чисел, які потрібно подати в зрозумілому вигляді.

Heliograph У 2016 році Heliograph покривав виборчі округи на конгресах штату Айова, аналізуючи дані від VoteSmart.org, а також визначав ширші електоральні тенденції. Статтю, яку він підготував для Washington Post, описали як найсложніше та найвитонченіше використання штучного інтелекту в журналістиці на даний момент. Окрім створення самого матеріалу, Heliograph генерує поради, відзначає аномалії у даних та повідомляє про це журналістів-людей. Алгоритму дається описовий шаблон зі списком ключових фраз, який він потім використовує разом із введенням інформації для формування статті.

Наскільки геніальними не були б робо-журналістику, вони ще не готові остаточно замінити традиційну журналістику. Є речі, які робот просто не може зробити. Наприклад, зараз вони не можуть проводити інтерв'ю, задавати головні запитання або придумати з якої точки зору підходити до новини. Як і люди, вони також роблять помилки (як у справі про землетрус у Каліфорнії). Тим не менш, боти ідеальні для сортування інформації. Наприклад, на виборах 2012 року у США чотирьом працівникам було потрібно 25 годин, щоб упорядкувати достатньо даних для того, щоб опублікувати частку результатів. На відміну від цього, Heliograph створив більше ніж 500 статей про результати виборів у 2016 році без втручання людини. Тим не менш, якщо журналістика хоче буди максимально ефективною, роботи та журналісти повинні співпрацювати, щоб надавати перевірені та надійні матеріали.


Блог до проекту

або

Мультимедійна презентація

Календар подій проекту:

Календар проекту

Опитування до проекту

Google Форми (Штучний інтелект в журналістиці)

Спілкування між учасниками проекту

  • Чат
  • Форум
  • Спільнота на базі соціальних мереж
  • Skype
  • Telegram
  • Viber
  • Wiki-сторінка
  • Сайт
  • .....

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Відеоматеріали

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Електронні ресурси

  1. https://www.techemergence.com/automated-journalism-applications/
  2. https://gizmodo.com/quakebot-an-algorithm-that-writes-the-news-about-earth-1547182732
  3. https://www.wired.com/2017/02/robots-wrote-this-story/
  4. https://disruptionhub.com/5-journobots-taking-traditional-reporting/
  5. https://timesofindia.indiatimes.com/home/science/robot-reporter-gets-its-first-news-article-published/articleshow/56650208.cms


Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка