Портфоліо до проекту "Штучний інтелект" Беник Юлія
Зміст
Тема статті
Космічні подорожі та колонізація
Стислий опис проблеми
Мабуть чи не кожній людині відомо ім’я Ілона Маска, засновника таких компаній як SpaceX, PayPal, Neuralink і The Boring Company. Окрім діяльності компаній, він привернув увагу ще й своїми довгостроковими планами, котрі стосуються колонізації Марсу.
Після продажу корпорації eBay, Маск зумів заробити $ 165 млн лише за рахунок власних акцій . Він з дитинства марив космічними подорожами, але дороговизна запуску космічних кораблів віддаляла його мрію. Після пошуків обхідних варіантів, Маск вирішив, що простіше, робити свої ракети.
Звідти і бере свій початок наразі передова компанія SpaceX.
Перший запуск Falcon 1 відбувся 24 березня 2006 року. Та невдача спіткала на етапі роботи двигуна першого ступеня. Ракета впала в воду через пожежу. З цього запуску для SpaceX почалась “незлітна смуга” що тривала трохи більше ніж два роки.
Колонізація Марса – це програма, що передбачає перетворення планети до земних характеристикам: заселення людьми, придатність для життя, наявність атмосфери і кисню. Дана планета була обрана об'єктом для колонізації тому, що подорож на неї вимагає найменше енергетичних витрат - долетіти до неї можна всього за 9 місяців.
Основою метою процесу за думкою Маска є створення на цій планеті незалежного від Землі автономного міста-мільйонника, що зможе стати повноцінним соціумом і забезпечити себе всім необхідним для життєдіяльності.
Інструментом для реалізації планів Маска є здешевлення космічних польотів. За оцінками глави SpaceX, вартість повинна зменшитися приблизно в п’ятдесят тисяч разів, перш ніж побудова міста-мільйонника на Марсі стане можливою.
Першою з можливостей здешевлення є можливість повторного використання розгінних блоків, ракет і палива.
Ще одним важливим аспектом колонізації Марса є виробництво на планеті палива, яке дозволить людям повертатися на Землю. Тому в SpaceX схиляються до рідкого метану в якості основного палива, так як його молекули можна виробляти з води і вуглекислоти в атмосфері Марса, а кисень, що виникає як побічний продукт його виробництва, можна використовувати в якості окислювача. Багато хто вважає ідеї Маска лише нездійсненими дитячими мріями, але він дивиться в далеке майбутнє з чітким усвідомленням того, що не можна зупинятись на освоєнні одного об'єкта всієї Сонячної системи.
- Google Диск (https://docs.google.com/document/d/1aWPOB--8wuTkHLstRYIlwkI3D1sIjkrW4zOmsVzJtRo/edit?usp=sharing)
Блог до проекту
- Blogger
або
- WordPress (http://WordPress.com)
Мультимедійна презентація
- LibreOffice Impress
- Google Диск, Slideshare (http://www.slideshare.net)
- Prezi
- Canva
- ...
Календар подій проекту:
Google Календар (посилання на розклад роботи у проекті) календар проекту
Опитування до проекту
Google Форми (https://docs.google.com/forms/d/1IneuW99nVucX6y6rr-cC-VVF_B5f7Km-AqVge2LG9Bg/edit?usp=sharing)
Спілкування між учасниками проекту
- Чат
- Форум
- Спільнота на базі соціальних мереж
- Skype
- Telegram
- Viber
- Wiki-сторінка
- Сайт
- .....
Інформаційні ресурси
Друковані джерела
- ...
- ...
- ...
Відеоматеріали
- ...
- ...
- ...
Електронні ресурси
- ...
- ...
- ...
Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка