План навчального проекту: "Економіка повинна бути економною"

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Назва проекту: Економіка повинна бути економною

Автор навчального проекту:

Теніченко Крістіна Юріївна


Опис проекту

Основні питання:

Ключове питання: Як раціонально використовувати ресурси?

Тематичні питання:

  1. Для чого нам вивчати економіку?
  2. В чому полягає зв’язок математики з економікою?
  3. Як обрати оптимальний, найбільш вигідний спосіб використання та створення певних ресурсів?

Змістові питання:

  1. Які бувають нерівності?
  2. Які способи розв’язання нерівностей ми знаємо?
  3. Як найпростіше розв’язати систему трьох і більше нерівностей?

Стислий опис:

Цей проект покликаний розширити обрії життєвого досвіду, вчити поєднувати те, що, на перший погляд, поєднати неможливо, бачити зв’язок однієї науки з іншою, а також науки з життям. Цей проект має нагадати:

1. Знання має цінність лише тоді, коло воно зрозуміле і практично застосовується.

2. Майбутнє відкрито для тих, хто критично перевіряє інформацію та вибудовує свої власні переконання, вміє знаходити, правильно і вигідно використовувати інформацію.

3. Критичне мислення виникає внаслідок добре сконструйованого навчального процесу.

4. Навчання – це активна і розсудлива діяльність.

Основна ідея проекту полягає у розвитку у учнів навичок мислення високого рівня, а саме: навчити учнів збирати інформацію, аналізувати та класифікувати її; висувати гіпотези та ідеї; обговорювати результати досліджень.

В ході підготовки проекту учні мають вдосконалити свої знання з розв’язування систем нерівностей. Розділившись на дві групи, учні повинні відшукати інформацію в Інтернет про математичне моделювання, в чому полягає процес математичного моделювання, описати етапи економіко-математичного моделювання; описати поняття математичного програмування та його використання при розв’язуванні економічних задач, проаналізувати та класифікувати задачі, які розв’язуються методами математичного програмування. При цьому одна з груп буде займатися більш теоретичною частиною, а інша – пошуком, аналізом, класифікацією задач.

Оскільки в програмі з математики старшої школи такої теми не має, то дана тема розрахована на класи з поглибленим вивченням математики та факультативні курси математики.

Учні будуть розробляти інформаційний бюлетень та розробляти веб-сторінки з фотографіями, малюнками та статтями для шкільного веб-сайту. Учні створюватимуть та демонструватимуть свої мультимедійні презентації для класу.

Навчальні предмети:

Основи економіки

Інформатика

Математика


Класи: 10-11

Навчальні цілі та очікувані результати навчання: Діяльність учнів:
Удосконалити знання, навички та вміння учнів розв’язувати системи нерівностей, навчаться розв’язувати економічні задачі методами математичного програмування, організувати свою навчальну діяльність, використовувати набуті знання на практиці.

Дослідження проводяться також для того, щоб навчити учнів аналізувати, класифікувати, відбирати та структурувати інформацію, яка з кожним роком збільшується у геометричній прогресії та використовувати набуті знання на практиці з користю; створити атмосферу для відповідальної і відкритої взаємодії, що означає заохочення учнів задавати питання та шукати відповідь, відповідально співпрацювати з іншими для пошуку знань; брати за основу такі види навчання, які б сприяли розвиткові критичного і творчого мислення та самостійного набуття знань; зрозуміти тісний зв’язок математики з економікою

Під час розробки та створення мультимедійних презентацій навчати учнів чітко і стисло висловлювати свою думку , представляти результати досліджень, вміння планувати свою діяльність, представляти її цікаво та доступно.

В ході підготовки і створення публікації звернути увагу на використання учнями знання закону про авторське право та вміння правильно посилатися на використані джерела.

Ознайомлення з учительською публікацією

Одна половина класу отримує завдання теоретичного характеру: відшукати в Інтернет про математичне моделювання, в чому полягає процес математичного моделювання, описати етапи економіко-математичного моделювання; описати поняття математичного програмування. Інша половина класу займається дослідженням питання суті математичного програмування та його використання при розв’язуванні економічних задач, аналізом та класифікацією задач, які розв’язуються методами математичного програмування. Один тиждень учні займається дослідженням, аналізом та класифікацією матеріалів бібліотеки, Інтернету, періодичних видань. Наступний тиждень присвячений виконанню практичних завдань: робота з тестами, заповнення таблиць, виконання обчисленнь, розв’язування задач, заповнення таблиці в Excel, вивчення відповідних формул.

За результатами досліджень учні створюють та оформлюють публікації у програмі Publisher, презентації в програмі Power Point, та веб-сайт, на якому буде розміщено корисну та цікаву інформацію. Після цього у призначений день кожна з груп демонструє виконане завдання усьому класу з поясненнями та прикладами.

Приблизний час, необхідний для реалізації навчального проекту: 2-3 тижні

Матеріали та ресурси:

Обладнання:

  • Засоби для зв’язку з Інтернетом
  • Лазерний диск
  • Комп’ютери
  • Обладнання для проведення відеоконференцій

Програмне забезпечення:

  • Табличний процесор
  • Веб-браузер для перегляду веб-сайтів
  • Програми для створення мультимедійних презентацій
  • Програми для створення веб-сайтів
  • Текстовий редактор
  • Програми для створення публікацій


Друковані матеріали:

  • Підручник з основ економіки для 10 – 11 класів
  • Підручник з математики
  • Довідники з математики, енциклопедії

Додаткове приладдя та витратні матеріали: Зошити, ручки, олівці, лінійки, калькулятори.


Ресурси Інтернету:

http://uk.wikipedia.org

http://www.refine.org.ua/pageid-2973-1.html

http://6201.org.ua/load/34-1-0-157