Педагогічно-програмний засіб "Пакет динамічної геометрії DG”

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
DG.jpg

Розмір файлу: 22 Mb
Рік випуску: 2002
Огляд та призначення:
Пакет динамічної геометрії DG створено для комп’ютерної підтримки шкільного курсу планіметрії. DG – це інтерактивне середовище для навчання та досліджень з геометрії. DG призначений для використання вчителями математики і учнями 7-9 класів на уроках геометрії у школі. Мета пакета – надати учням можливість самостійно здійснювати відкриття з геометрії шляхом експериментування на комп’ютері.
Загальні можливості використання пакету:

  1. Організація комп’ютерних експериментів і досліджень, висування і візуальна перевірка гіпотез як засіб підтримки конструктивного напрямку у навчанні;
  2. Моделювання геометричних побудов: створення побудов за допомогою комп’ютерних аналогів циркуля та лінійки, дослідження отриманих результатів, проведення вимірювань;
  3. Використання переваг динамічної геометрії – миттєва зміна всіх залежних побудов при зміні деяких вихідних параметрів;
  4. Ілюстрування задач і теорем курсу планіметрії:
  • створення інтерактивних навчальних посібників з гіперпосиланнями, підказками, динамічними ілюстраціями та мультимедійними можливостями;
  • конструювання та використання моделей для експериментування та розв’язування задач;
  • створення динамічних опорних конспектів з коментарями;
  • розробка довідників.

Реалізація:
Основний спосіб досягнення мети розробки – це створення моделі евклідової геометрії на площині та надання комп’ютерних аналогів циркуля та лінійки. Ця модель описує геометричні об’єкти на площині, взаємозалежності і зв’язки між ними та алгоритми побудови.
Використання у навчальному процесі:
DG підтримує різні виді навчальної діяльності. Основне призначення пакета – полегшити процес експериментування в геометрії та зробити його більш цікавим та комфортним, допомогти у дослідницькій діяльності наданням середовища для конструювання, вимірювання, пошуку гіпотез тощо.
Пакет підтримує проведення комп’ютерних експериментів: вимірювання довільних параметрів креслення, обчислення виразів, визначення геометричних властивостей, використання вбудованого геометричного калькулятора тощо. Це може бути використано у дослідницькій діяльності з метою спостереження, формулювання та візуальної перевірки гіпотез, дослідження залежностей та закономірностей, розв’язування задач за допомогою наближених та евристичних методів тощо.
Використання методів аналітичної геометрії дає змогу чисельного розв’язування широкого класу задач та виконання побудов, які дуже важко розв’язуються класичним шляхом (або не розв’язуються зовсім, як трисекція кута, квадратура круга, розв’язування трансцендентних рівнянь та їх систем).
Пакет також може бути використаний як наочний посібник для курсу геометрії. Можливість створювати гіперпосилання з одного геометричного документа на іншій дає змогу створення інтерактивних навчальних курсів. Весь матеріал можна продати у вигляді ієрархії довільного роду документів, що посилаються один на одний.
DG добре пристосований для підтримки навчання в українській школі: має український інтерфейс, контекстну допомогу, посібники для вчителя та для учнів, демонстраційну бібліотеку креслень. DG також повністю підтримує російську та англійську мову навчання, тобто має мультимовний інтерфейс та повністю еквівалентні матеріали трьома мовами.