Оцінка часу підбору PIN-кода

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

У протоколі Bluetooth активно використовуються алгоритми E22, E21, E1, засновані на шифрі SAFER+. Те що вразливість відноситься до критичних підтвердив Брюс Шнайер (Bruce Schneier). Підбір PIN-a на практиці чудово працює. Нижче приведені результати отримані на Pentium IV на 3 Ггц:

Розшифрування.JPG

Конкретні реалізації вищеописаних атак можуть працювати з різною швидкістю. Способів оптимізації дуже багато: особливі налаштування компілятора, різні реалізації циклів, умов і арифметичних операцій. Авіша Вул (Avishai Wool) і Янів Шакед (Yaniv Shaked) зробили прорив, знайшовши спосіб скоротити час перебору PIN-кода в рази. Ця оптимізація виходить за рамки даної статті, але, варто відзначити, що мова йде про оптимізації базових алгоритмів стека bluetooth. В світлі сучасних технологій (зокрема nVidia CUDA) результати могли бути ще краще.

Збільшення довжини PIN-кода не є панацеєю і лише трохи збільшує час перебору. Тільки сполучення пристроїв в безпечному місці може частково захистити від описаних атак. Приклад bluetooth гарнітура або автомобільний handsfree. Ініціалізація зв'язку (при включенні) з даними пристроями може відбуватися багато разів протягом дня, і не завжди у користувача є можливість знаходитися при цьому в захищеному місці. Втім, атаки подібного вигляду не будуть дуже популярні, принаймні, поки не буде реалізовано доступних апаратних засобів і універсальних програмних пакетів.

Впровадження NFC є ефективним рішенням проти даного виду атак, але в цілому, ситуація не зміниться на краще до появи на ринку достатньої кількості рішень на Bluetooth 2.1 (з підтримкою NFC), а через їх зворотну сумісність з попередніми версіями протоколу, вищевикладені атаки будуть актуальні ще достатньо тривалий час.


Технологія Bluetooth