Операції над фрагментами зображення

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Операції над фрагментами зображення

Створене в Paint графічне зображення можна редагувати – фрагменти малюнка можна переміщувати, копіювати, видаляти. Усі ці операції, по суті, зводяться до зміни кольору пікселів цих фрагментів. Для виділення фрагментів зображення в Paint існують такі інструменти (табл. 7.12):

1,27.jpg

Після вибору необхідного інструмента виділення на додатковій панелі потрібно вибрати режим виділення: прозорий фон 1,28.jpg (з фрагмента вилучається колір фону) або непрозорий фон 1,29.jpg (у фрагменті зберігається колір фону).

Виконання операції виділення з використанням правої кнопки миші додатково відкриває контекстне меню виділеного фрагмента, з якого користувач може вибрати потрібну операцію. Для виділення всього зображення потрібно виконати Правка ⇒ Виділити все. Зняти виділення фрагмента можна вибором точки поза межами фрагмента або натисканням клавіші ESC.

Після виділення фрагмента з ним можна працювати як з окремим об’єктом: видаляти, копіювати, переміщати на інше місце тощо. <p style="font-family: TimesNewRoman; font-size: 12pt;"> Для переміщення виділеного фрагмента потрібно виконати такий алгоритм:>

 • Вирізати виділений фрагмент у Буфер обміну послідовністю дій Правка ⇒Вирізати.

 • Уставити вирізаний фрагмент в малюнок послідовністю дій Правка ⇒Вставити. (Вставлений фрагмент зображення розташовується у верхньому лівому куті Робочої області вікна.)

 • Перетягнути вставлений фрагмент у потрібне місце малюнка.

 • Зняти виділення фрагмента.

Для копіювання фрагмента слід виконати аналогічні дії, тільки замість команди Вирізати потрібно виконати команду Копіювати.

Видалення виділеного фрагмента здійснюється послідовністю дій: Правка ⇒Очистити виділене. Цю саму операцію над виділеним фрагментом можна виконати і за допомогою миші та клавіш клавіатури:

Видалення виділеного фрагмента здійснюється натисненням на клавішу Delete, що приводить до зафарбовування цього фрагмента поточним кольором фону.

 • Для переміщення виділеного фрагмента потрібно перетягнути його на нове місце.

 • Якщо при перетягуванні фрагмента утримувати натиснутою клавішу Ctrl, то відбувається копіювання фрагмента на нове місце.

 • У разі перетягування фрагмента з натиснутою клавішею Shift фрагмент малюнка переміщуватиметься за вказівником, залишаючи за собою слід.

Виділений фрагмент малюнка можна зберегти в окремому файлі.

Для цього слід виконати Правка ⇒ Копіювати до файлу і далі алгоритм зберігання у файл одного з типів формату BMP. Фрагмент зображення можна скопіювати з одного малюнка в інший.

Для цього необхідно:

 • Виділити потрібний фрагмент в одному малюнку.

 • Скопіювати його в Буфер обміну (Правка ⇒ ⇒Копіювати).

 • Відкрити інший малюнок (Файл Відкрити). При цьому попередній малюнок буде закрито, тому за потреби його слід зберегти.

 • Уставити фрагмент із Буфера обміну в інший малюнок (Правка Вставити).

Якщо в малюнок потрібно вставити зображення з іншого файлу, слід виконати Правка ⇒Вставити з файлу і у вікні, що відкрилося, вибрати потрібний файл.

Над виділеним фрагментом малюнка можна проводити й інші операції: змінювати розміри, розтягувати, повертати, нахиляти і відображати тощо. Ці операції здійснюються, використовуючи команди меню Малюнок:

 • Відобразити/повернути – для віддзеркалення або повертання виділеного фрагмента. Виконання цієї команди відкриває діалогове вікно, в якому можна вибрати один з режимів: Відобразити зліва направо, Відобразити зверху вниз або Повернути на кут 90, 180 чи 270 градусів.

 • Розтягнути/нахилити – для розтягування або нахилу виділеного фрагмента по вертикалі або горизонталі. У діалоговому вікні, яке відкривається при виконанні цієї команди, потрібно ввести числові значення для здійснення відповідних операцій.

 • Обернути кольори – для заміни кольору кожного пікселя виділеного фрагмента на додатковий до нього колір (тобто білий стане чорним, червоний – блакитним і т.п.). Така операція називається інвертуванням кольорів.

Якщо при виконанні цих операцій фрагмент малюнка не виділений, то вони здійснюються над усім малюнком.