Обговорення користувача:Y.U.L.I.A

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Ска

Ска - музичний напрямок, що походить з Ямайки і бере свій початок в кінці 1950-х з таких стилів як ритм-енд-блюз, буги-вуги, каліпсо, менто (ямайська народна музика). Розрізняють три хвилі ска - зародженний на Ямайці традиційний ска, 2 Tone- який з'явився у Великій Британії, та третя сучасна хвиля, яка зародилась в 80-их, вже по всій Європі.

Офіційна символіка Ска

Ска характеризують розгойдуваним ритмом на 2/4, причому гітара грає на парні удари барабанів, а контрабас або бас-гітара підкреслює непарні. Мелодія виконується (але необов'язково) духовими інструментами, такими, як труба, тромбон і саксофон.

Музика ска поширювалась на Ямайці завдяки так званим sound system, тобто портативним звуковим системам. Одна з найвідоміших була система Дюка Рейда. Разом з перебиранням деяких ямайців до Великої Британії, переїзджала і музика. Так стиль ска потрапив до англійців та став там доволі таки популярним. Засновниками стилю треба вважати ямайский гурт Skatalites, виконавців Laurel Aitken, Prince Buster, Derrick Morgan. Навіть Боб Марлі, перед тим, як почати грати реґі, мав ска гурт The Wailers. Найвідоміший лейбл, який випускав ска та ранній реггі- Trojan records. Найпопулярнішим ця музика була серед ямайських рудбойс,та скінхедів і модів у Англії.

Приблизно з 1972 року популярність ска витіснив так званий roots reggae з растафарайськими ідеями, на чолі з Боб Марлі. 2-Tone- ска другої хвилі з'явився у Британії в кінці 70-их років. Ска відродилось у дещо новому звучанні, з впливом англійської музики. У гуртах тепер були не тільки чорні, але й білі музиканти. Основними представниками цього періоду є The Specials, The Beat, The Selecter, The Bodysnachers, Madness, Bad Manners.Основним лейблом, який випускав всі ці гурти був 2Tone records. Третьою хвилею ска називають злет популярності цієї музики з 1980-х років, не тільки в Європі, але й в США – це творчість таких гуртів як The Toasters, The Slackers, Let's go bowling та інші. Згодом ска вплив і на такі стилі як панкрок, джаз. У панк року з'явився такий напрям як ска-панк, де використовуються елементи ска музики. Є немало ска-джаз оркестрів . Нажаль в таких країнах як Росія та Україна музичний стиль ска добрався лише у кінці ХХ століття. В Росії більшої популярності набрав стиль ска-панк, найвідоміший гурт - Distemper, а ска у чистому вигляді грають лише такі гурти як Скальпель, Froglegs (J.D. and The Blenders) та інші.

В Україні сьогодні немає майже жодного ска гурту, в основному представники ска-панку. 100 Pyd.Off гурт з Харкова намагається грати в традиціях третьої хвилі. Одними з перших гуртів ска-панк стали полтавьскі Круті Педалі, київська СосиСка та львівські Абу-Касимові Капці.

Різновиди Ска:

  1. Ска першої хвилі (основний напрям: регі)
  2. Ска другої хвилі
  3. Ска третьої хвилі (основний напрям: панк-рок)

Література

  • Du Noyer, Paul (2003). "Ska", The Billboard Illustrated Encyclopedia of Music. New York City: Billboard Books, 350-351. ISBN 0-8230-7869-8

Документальні кіна

  • BBC "This is ska"
  • "Skinhead Attitude" by Daniel Schweizer

Радіо культура в Україні

  • MOONSTOMP Radio - Українська онлайн радіо станція. Радіо MOONSTOMP було запущено наприкінці 2010 року, а на початку 2011 запущений персональний портал станції. Це перше і єдине онлайн радіо в Україні, яке представляє слухачеві широкий спектра споріднених стилів. Основний формат радіо MOONSTOMP Radio — ска, панк та реґей.