Обговорення користувача:Мудра Катя

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

1. Унікальна роль Чорного моря

та його значення для Причерносорського узбережжя

проникнення елементу в акваторію Чорного Морея є перевага атмосферного переміщення у складі річкового стоку. Елемент активно поступає на водну поверхню. Також елемент активно поступає у складі промислових і комунальних викидів у межах побережжя.


Розташовані на березі моря хімічні заводи Одеси і Криму, металургійні підприємства Керчі, нафтоперегінні в Туапсе, Батумі і ін. майже всі свої стоки скидають в морі. У Керчі Камиш-бурунський залізорудний комбінат щорічно виливає в протоку більше 60 м3 неочищених або погано очищених стоків. У 1989 р. в Батумі відбулося більше 10 випадків аварійних скидань нафтопродуктів в морі, унаслідок чого завданий збитку на суму 1 млн. крб. Особливо складне положення затоки Сиваш, куди багатьох років поступають скидання кислотних з'єднань і інших шкідливих речовин з хімічних заводів Красноперекопська.

Учені відзначають, що 80 % всіх забруднень в морі поступають з суші. Особливу тривогу викликають аварійні скидання неочищених вод, що почастішали, в Чорне море. Так, в 1989 р. допущені крупні скидання стічних вод з міських каналізаційних споруд міст Одеси, Саки, Феодосії, Новоросійська, Анапи, Сочи. Щорічно в Одесі скидання в морі забруднених стічних вод перевищує 100 млн. м3, до Сочі – 7,2 млн. м3.

В той же час, не дивлячись на украй напружену екологічну обстановку, в багатьох приморських містах не виконуються плани водозахисного будівництва, зриваються терміни введення в експлуатацію водозахисних об'єктів. Перш за все, це є наслідком не розв'язаної до теперішнього часу проблеми розділення функцій міжгалузевого управління і господарський-галузевого використання природних ресурсів.

Абсолютно неприпустимо різке скорочення фінансування науково-дослідних робіт, що проводяться в Чорному морі, в результаті якого виникла реальна загроза втрати кваліфікованих наукових кадрів, відтоку з науки талановитої молоді, згортання експедиційних робіт.

Унаслідок сильної антропогенної дії, обумовленої переважно безконтрольним господарюванням, Чорне море втрачає своє рибогосподарське значення.

Останніми роками прогресує евтрофікація і отримують розвиток тупиковіимують розвиток тупикові