Новинка Wi-Fi

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Компанія RCA презентувала універсальний зарядний пристрій RCA Airnergy, котрий черпає електроенергію з Wi-Fi-випромінювання.

Власне, сам спосіб підживлення гаджетів електрикою «з повітря » новиною не є. Відомо, що Nokia веде розробку мобільника,який живиться від Wi-Fi-сигналу. І, мабуть, розуміючи слабкі сторони настільки витонченою технології, передбачає підстраховку у вигляді сонячної батареї.

Відмінністю ж новинки від RCA є те, що її зарядний пристрій - це готовий для масового випуску продукт.Прилад розміром з мобільник збирає сигнали безпровідних мереж Wi-Fi 802.11 (частота 2,4 ГГц) і перетворює їх в постійний струм. Він заряджає акумулятор, а вже від нього при необхідності можна запряджати телефон, КПК або плеєр, для чого Airnergy оснащений роз'ємом Micro USB.

Airnergy.jpg

Компанія пропонує носити апарат в портфелі або кишені, щоб Airnergy справно підзаряджався в офісі або кафе з працюючої точкою доступу. Як відомо, одна така точка охоплює зону (хот-спот) діаметром приблизно 100 метрів або навіть дещо більше, чого цілком достатньо для вільного переміщення користувача. Тим паче - у центрах великих міст мережами Wi-Fi часом покриті просто величезні території.

На виставці в Лас-Вегасі RCA показала, що її зарядник може заправити смартфон BlackBerry на третину за 90 хвилин, але, зрозуміло, реально швидкість заряджання залежить від сили сигналу Wi-Fi в даному місці. Потужність радіохвиль, що курсують у зоні доступу безпровідного Інтернету, все ж таки досить мала, і не виключено, що для досягнення виставкового результату RCA помістила свій прилад поблизу самого центру хот-спота.

Тому реальна користь винаходу викликає деякі сумніви. На відміну від "сонячних" зарядних пристроїв Airnergy працює цілодобово (що, звичайно, приємно), але зате воно абсолютно марно далеко від "цивілізації" і більше того - просто поза зоною дії Wi-Fi.

Альтернативні ж варіанти вироблення "кишенькової енергії з нічого" (кінетичний, повітряний, електрохімічний) готові заправити телефон або КПК хоч у лісі. А там, де є Wi-Fi, як правило, можна відшукати і банальну розетку, щоб просто поповнити заряд телефону безпосередньо. Чи знайде цікава розробка RCA свою нішу?

Airnergy batary.jpg

Набагато цікавіше, що RCA вже працює над другим поколінням пристрою, який повинен бути досить компактним, щоб замінити стандартний акумулятор мобільного телефону. Така непомітна інтеграція видається куди більш практичною і перспективною

Airnergy буде доступний уже влітку цього року за якісь 40 $, а батареї для різноманітних апаратів стануть з'являтися відразу після самого зарядника. Як мені здається це дуже перспективна галузь розвитку безпровідних технологій!