Моя улюблена пошукова система 1.

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Моєю улюбленою пошуковою системою є пошукова система Google. Google — найбільша пошукова система, що належить корпорації Google Inc. Перша за популярністю (79,65 %), обробляє 41 млрд 345 млн запитів в місяць (частка ринку 62,4 %), може знаходити інформацію 195 мовами.

Чим вона мені подобається та його переваги:


  • Швидкість. Це одне з найголовніших переваг Google Chrome. Швидкість завантаження в Chrome у порівнянні з Firefox в кілька разів швидше.
  • Розширення. Деякі розширення бувають досить корисні і навіть необхідні. Наприклад, можна встановити Gismeteo, WiseStamp, iReader, RDS Bar, Speed Dial та інші. Ще одним плюсом буде те, що після їх установки не потрібно перевантажувати браузер. Також при видаленні розширень можна продовжити роботу без перезавантаження.
  • Менше навантаження. При відкритті безлічі вкладок у Chrome витрата ресурсів мала. (Firefox, наприклад, споживає більше ресурсів комп'ютера).
  • Менше місця. Google Chrome візуально займає менше місця на екрані.
  • Зручний пошук. При пошуку на сторінці, а також в HTML коді автоматично ведеться підрахунок число згадок. Використовується для того, щоб дізнатися кількість зустрічаються пошукових запитів.
  • Елемент маркованого списку.

Історія створення.

Пошукова система Google була створена як навчальний проект студентів Стенфордського університету Ларрі Пейджа і Сергія Бріна. Вони у 1996 році працювали над пошуковою системою BackRub, а у 1998 році на її основі створили нову пошукову систему Google. Хоча корпорація була заснована 2 вересня 1998 року, а домен Google.com зареєстрований 15 вересня 1997 року, пошуковик (з 2000 року) іноді відзначає свій день народження і в інший день: як 7, так і 27 вересня. Назва Google походить від навмисно перекрученого Сергієм Бріном слова Гугол (Googol), яке означає «десять у сотому ступені» — 10^100.

Проблеми з авторськими правами та приватністю.

KaZaA і Церква саєнтології використовували Закон про авторське право у цифрову епоху (DMCA), щоб зажадати від Google видалити посилання на матеріали на їх сайтах, нібито захищені авторським правом. Google за законом зобов'язаний видалити ці посилання, але замість того, щоб прибрати результати пошуку, воліє зв'язати результати зі скаргами, які подали ці організації. The New York Times скаржилася на те, що кешування їх змісту пошуковим роботом — особливість, яка використовується пошукачами, у тому числі Google Web Search, порушує авторські права. Google дотримується стандартних Інтернет-прийомів для запитів про відключення кешування за допомогою файлу robots.txt — стандартного механізму, що дозволяє адміністраторам веб-сайту вимагати виключення свого сайту або його частини з результатів пошуку — або через мета-теги, що дозволяють редактору контенту вказати, чи можна індексувати або архівувати документ і чи можна проходити за посиланням у документі. Окружний суд США штату Невада ухвалив, що кеші компанії Google не порушують авторських прав згідно з американським законодавством у справах Field v. Google і Parker v. Google.

Пошукові запити.

Синтаксис запитів. Інтерфейс Google містить досить складну мову запитів, що дозволяє обмежити область пошуку окремими доменами, мовами, типами файлів і т. д. Наприклад, пошук «intitle:Google site:wikipedia.org » виведе всі статті Вікіпедії всіма мовами, у заголовку яких зустрічається слово Google. Потужна мова запитів у руках хакерів може бути використана для дослідження веб-сайтів на уразливість.

Пошук у знайденому.

Для результатів пошуку Google раніше надавав можливість повторного пошуку, що дозволяло проводити пошук більш детально. Для більш детального пошуку користувачем необхідно було вказувати додаткові параметри, за якими відбувався відбір результатів, що дозволяло відразу відобразити не тільки запит, але й контекст, де він застосовується. Дана можливість спрощувала процедуру пошуку, виключивши необхідність у відкритті кожного результату.

Вікіпошук.

Пошукова технологія, що дозволяє користувачеві налаштовувати результати видачі за пошуковими запитами. Користувач може видаляти результати зі списку і піднімати вгору списку. Технологія була запущена компанією Google навесні 2009 року і пропрацювала до осені. На 4 травня 2010 року, у налаштуваннях пошуку залишилася настройка для включення «Вікіпошука», але у видачі відповідні елементи управління відсутні. Інші пошукові системи подібної функціональності поки не надавали.

Інші сервіси.

Крім пошукової системи, сайт google.com надає багато інших безкоштовних послуг, зокрема популярна поштова служба Gmail (Google Mail). Українською мовою станом на липень 2008 року доступні такі сервіси компанії:

Веб сервіси.

Google+ — соціальна мережа IGoogle — стартова сторінка Google; New Logo Gmail. — електронна пошта; Blogger— блоґ-сервіс; Sidewiki — бічна панель браузера, яка дозволяє переглядати коментарі до будь-якої веб-сторінки, додавати свої коментарі і ділитися ними з іншими користувачами. Google docs. — онлайн-сервіс для роботи з документами, таблицями та презентаціями (пакети сумісні з Word, Excel, PowerPoint); Googledrive e— онлайн-сервіс для зберігання файлів користувачів у «хмарному сховищі»); Picasa Web Albums — сервіс для публікації фото в інтернеті; Календар GoogleКалендар Google — Он-лайн календар; ORKUT — соціальна мережа; Каталог Google — веб-сайти, впорядковані за тематичним принципом; Google — дискусійні групи Пошук у блоґах — Пошук інформації у популярних блоґ-сервісах; Google Академія Google Analytics — сервіс аналізу активності відвідувачів на сайтах Page Creator — сервіс зі створення найпростіших веб-сторінок Google Сайти — сервіс для створення повноцінних веб-сторінок, як для власників аккаунтів Google, так і незалежних користувачів. Користувацький пошук Google — сервіс для створення персональних пошукових системи з пошуком і розміщенням на вибраних вами сайтах. Оптимізатор веб-сайтів — сервіс оптимізації веб-сайтів з точки зору ефективного розміщення реклами і оптимального доступу до інформації Google Оповіщення — сервіс оповіщення про нові записи в пошуковій системі Google за ключовими словами, які задані користувачем Інструменти для веб-майстрів — найнеобхідніша статистика для власників сайтів Google Adsense — сервіс формування контекстної реклами на сайтах Adwords — сервіс розміщення контекстної реклами на сайтах Google Maps — сервіс векторних та растрових (фотознімків з літаків та супутників) географічних карт Google Play Music- — сервіс потокової музики, який дозволяє зберігати музичну бібліотеку на серверах Google Google Reader — сервіс візуалізації RSS-стрічок (2 липня сервіс було закрито) YouTube — відеохостинг Google Books — сервіс повноцінного пошуку книг.