Моя улюблена пошукова система(Щербина)

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
132016.jpg

У наш час зростає роль Інтернету для кожної людини. В Інтернеті можна знайти інформацію від найменшої дрібниці до вирішення глобальної проблеми. Для жителів цифрового та комп’ютерного віку ця паличка-виручалочка має назву — Пошукова система. Пересічний користувач ПК розуміє під пошуковою системою певний сайт, на якому розміщені посилання на сайти, де можна знайти необхідну інформацію. Для спеціаліста у комп’ютерній галузі, пошукова система — програмний комплекс бази даних, що дає змогу шукати інформацію в Інтернеті. Комплекс програм, який забезпечує функції пошукових систем, є комерційною таємницею компанії, що розробила цю пошукову систему. Моя улюблена пошукова система – GOOGLE.

  1. Google Inc. (вимовляється /ˈguːgl/, «ґу́ґл») — американська публічна транснаціональна корпорація, яку заснували 1998 року аспіранти Стенфордського університету Ларрі Пейдж і Сергій Брін. Найпопулярніший пошуковий сервіс станом на 2016 рік, має у власності, зокрема YouTube і Blogger. Штаб-квартира корпорації розташована в Кремнієвій долині, представництва компанії також є в Північній Америці, Європі та Азії.
  2. Google.com — найвідвідуваніший сайт у світі (поряд із facebook.com). Водночас, компанію звинувачують у цензурі та упередженому й ненейтральному висвітленні результатів пошукових запитів.
== ==

Основні дані

Лпарпапапр.jpg

Компанія заснована 27 вересня 1998 року як приватна компанія, що займається розробкою, розвитком і дизайном найпопулярнішого в інтернеті пошукового сервісу. Google підтримує і розробляє низку інтернет-сервісів і продукції, отримуючи дохід передусім від реклами, завдяки своїй програмі AdWords. Компанію заснували Ларрі Пейдж і Сергій Брін. Вперше як приватну компанію, її було зареєстровано 4 вересня 1998 року, а 19 серпня 2004 року Google розпочав продаж своїх акцій на фондовому ринку. Тоді Ларрі Пейдж, Сергій Брін та Ерік Шмідт домовилися про спільну співпрацю протягом 20 років, до 2024 року. Проголошеною місією компанії від самого початку була «організація світової інформації, забезпечення її доступності та користі для всіх», а неофіційне гасло компанії, придумане інженером Google Полом Бакгейтом: «Не будь злим» (англ. Don't be evil). 2003 року компанія переїхала до своєї нинішньої штаб-квартири в Маунтін-В'ю (штат Каліфорнія), де працюють близько 28 тис. робітників. Google керує понад мільйоном серверів у центрах опрацювання даних (ЦОД) у всьому світі, опрацьовуючи більше мільярда пошукових запитів і 24 петабайт користувацьких даних щодня. Швидкий ріст Google з моменту його заснування призвів до виникнення великої кількості продукції, непов'язаної безпосередньо з головним продуктом компанії — пошуковою системою. Google має такі онлайн-продукти як поштовий сервіс Gmail, соціальні інструменти Google+ та Google Buzz. У компанії є також і десктопні продукти, такі як браузер Google Chrome, програма для роботи з фото Picasa і програма обміну миттєвими повідомленнями Google Talk. Крім того Google веде розробку мобільної операційної системи Android, яка використовується великою кількістю смартфонів, а також операційною системою Google Chrome OS, яку вже тепер можна скачати на офіційному сайті Google. За версією BrandZ, Google — найсильніший бренд у світі, а за версією компанії Brand-Finance — найдорожчий (44,3 млрд долл.) бренд світу у 2011 році. Проте в 2015 і в 2016 році вартість бренду була другою після бренду Apple. 2011 року Google було визнано компанією з найкращою репутацією в США. Назва «Google», за найпоширенішою версією, — спотворене написання слова «гугол» (англ. googol), яке придумав Мілтон Сіротта, племінник американського математика Едварда Кайзера. «Гугол» — це число , десятковий запис його містить одиницю та сто нулів. За іншою версією, назва «Google» означає «йти дивитися», що походить від злиття двох слів «go» та «ogle».

Історія

Google почався у січні 1996 року як дослідницький проект Ларрі Пейджа та Сергія Бріна, коли вони обидва були аспірантами Стенфордського університету в Стенфорді, штат Каліфорнія. Зареєстрована як Google Inc., що розташовується в Маунтін-В'ю (Каліфорнія). Її інвесторами є Kleiner Perkins Caufield & Byers та Seqoia Capital. Завдяки своїм технологічним інноваціям, Google отримала безліч нагород, в тому числі приз «Голос Народу» за найкращі технічні досягнення і нагороду «Найкраща пошукова система в Інтернет» від Yahoo! Internet Life. Google здобула приз за «Технічну Досконалість» журналу PC і «Найкраща пошукова машина» журналу The Net. Все більше компаній, в тому числі Yahoo!, AOL (Netscape), Washingtonpost.com, використовують пошукові ідеї Google з метою покращити пошук на своїх веб-сайтах. 19 серпня 2004 року почала продаж своїх акцій на фондовому ринку (IPO), тобто стала публічною компанією. Розійшлося майже 20 мільйонів акцій загальною вартістю в 1,67 млрд доларів США. Власне Google дістались тільки $1,2 мільярди. Компанія продала не всі цінні папери, що їй належали: у Google є ще більше 250 мільйонів акцій, якими вона може розпоряджатися на власний розсуд. Google випустила акції двох типів: звичайні (Class A, всього 33,6 млн штук), які перепродаються тепер в системі NASDAQ, і привілейовані (Class B — 237,6 млн штук), рух яких обмежено «стінами» компанії. Кожна привілейована акція при голосуванні може врівноважити десять звичайних. 30 серпня 2004 року на спеціалізованих торгових майданчиках почались торги опціонами компанії Google. Детальніше про IPO див. на сайті Google's Initial Public Offering Information Гугол — це число, яке складається з одиниці і ста нулів. Пізніше в рекламній компанії заявили, що воно було вибране, щоб показати, що пошукова система хоче забезпечити людей великою кількістю інформації. Спочатку Google працював на сайті Стенфордського університету і мав назву домену google.stanford.edu. Доменне ім'я для Google було зареєстровано 15 вересня 1997 року, а компанія була зареєстрована 1998 року. Вона була розташована в гаражі подруги засновників (Сюзен Воджскі) в Менло-Парку (штат Каліфорнія). Крейг Сільверстейн, їхній одногрупник, був найманий як перший працівник. 22 червня 2010 р. корпорація Google відкрила офіційний офіс в Україні. 15 серпня 2011 було оголошено про те, що Google купив виробника мобільних пристроїв Motorola Mobility за 12,5 мільярди доларів США. 10 серпня 2015 Сундара Пічаї оголосили наступним генеральним директором (CEO) Google.