Методи стиснення файлів з втратою даних
Зміст
Сти́снення да́них
Стиснення даних-це процедура перекодування даних, яка проводиться з метою зменшення їхнього обсягу, розміру, об'єму.
Стиснення базується на усуненні надлишку інформації, яка міститься у вихідних даних. Прикладом надлишку є повторення в тексті фрагментів (наприклад, слів природної або машинної мови). Подібний надлишок зазвичай усувається заміною повторюваних послідовностей коротшим значенням (кодом). Інший вид надлишковості пов'язаний з тим, що деякі значення в даних, що стискаються зустрічаються частіше інших, при цьому можна замінювати дані, що часто зустрічаються, коротшими кодами, а ті, що рідко, довшими (ймовірнісне стиснення). Стиснення даних, які не мають властивості надлишку (наприклад випадковий сигнал чи шум), неможливе. Також, зазвичай, неможливо стиснути зашифровану інформацію.
Види стиснення:
Стиснення без втрат — можливо відновлення вихідних даних без спотворень. Стиснення з втратами — відновлення можливе з незначними спотвореннями.
Стиснення з втратами
Стиснення з втратами зазвичай застосовується для зменшення обсягу звукової-, фото-, та відеоінформації і, як показує практика, стиснення з втратами для такого роду інформації є набагато вигіднішим, але чим більша втрата даних при стисненні, тим помітніші в стиснених даних стають артефакти.
Допустимість втрат
У загальному випадку алгоритми стиснення без втрат універсальні в тому сенсі, що їх застосування безумовно можливо для даних будь-якого типу, в той час як можливість застосування стиснення з втратами повинна бути обґрунтована.
Список використаних джерел