Лабораторна робота №3 (Обрезков Є. Є.)

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Теоретичні питання

Графіка, як складова мультимедіа

Комп'ютерна графіка — це графіка, тобто двовимірні зображення, які створюються, перетворюються, оцифровуються, обробляються і відображаються засобами обчислювальної техніки, включаючи апаратні і програмні засоби. Рухома комп'ютерна графіка називається комп'ютерним відео або комп'ютерною анімацією. Для відображення графіки використовують монітор, принтер, плотер тощо. Не зважаючи на те, що для роботи з комп'ютерною графікою існує маса класів програмного забезпечення, розрізняють усього 3 види комп'ютерної графіки. Це растрова графіка, векторна графіка і фрактальна графіка. Вони відрізняються принципами формування зображення при відображенні на екрані монітора або при друці на папері. Растрову графіку використовують при розробці електронних (мультимедійних) і поліграфічних видань. Ілюстрації, виконані засобами растрової графіки, рідко створюють вручну за допомогою комп'ютерних програм. Частіше для цієї мети використовують скановані ілюстрації, підготовлені художником на папері, або фотографії. В останній час для вводу растрових зображень в комп'ютер широко використовують цифрові фото- і відеокамери. Програмні засоби для роботи з векторною графікою, навпаки, призначені, в першу чергу, для створення ілюстрацій і в меншій мірі для їх обробки. Такі засоби широко використовують в рекламних агентствах, дизайнерських бюро, редакціях і виданнях. Оформлювальні роботи, основані на застосуванні шрифтів і простих геометричних елементів, вирішуються засобами векторної графіки набагато простіше. Існують приклади високохудожніх творів, створених засобами векторної графіки, але вони скоріше виключення, ніж правило, оскільки художня підготовка ілюстрацій засобами векторної графіки надзвичайно складна. Програмні засоби для роботи з фрактальною графікою призначені для автоматичної генерації зображення шляхом математичних розрахунків. Створення фрактальної художньої композиції полягає не в рисуванні чи оформленні, а в програмуванні. Фрактальну графіку рідко використовують для створення друкованих або електронних документів, але її часто використовують у розважальних програмах.

Формати графічних файлів

BMP bitmap-формат операційної системи Windows, який запам'ятовує одно і багатокольорові (RGB) ілюстрації у формі Pixel. BMP-формат використовується в офісах і бюро, а також для відображення інформації на переглядових екранах.
JPEG растровий формат збереження графічної інформації, що використовує стиснення з втратами.
PNG растровий формат збереження графічної інформації, що використовує стиснення без втрат.
GIF 8-бітний растровий графічний формат, що використовує до 256 чітких кольорів із 24-бітного діапазону RGB.

Практичні питання

Власна фотографія в різних форматах

BMP без стиснення та без компресії (BMP)
Obrezkov OriginalImage.jpg з втратами та стисненням (JPEG)
Obrezkov PNGImage.png без втрат (PNG)
Obrezkov GIFImage.gif без втрат (GIF)

Таблиця порівняння графічних форматів (якість, розмір файлу, рівень спотворень)

Формат Якість Розмір файлу Рівень спотворень
BMP Задовільна 186 Кб Низький
JPEG Задовільна 24 Кб Середній
PNG Задовільна 97 Кб Низький
GIF Незадовільна 40 Кб Середній

Призначення використаних графічних форматів

BMP використовують для редагування фотографії в растрових редакторах, завдяки її високої якості. JPEG використовується у побутових справах. Його малий розмір зображення та якість картинки дозволяють зберігати велику кількість зображень на локальній машині. PNG та GIF використовується на Web-сторінках завдяки його малому розміру, та можливості задавати прозорий фон, що дає волю фантазії дизайнерів.