Користувач:Марія Семенюк

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Роль інформаційно-комунікаційних технологій у моєму житті

Інформатизація суспільства, як наголошується в сучасній літературі забезпечує: - активне використання інтелектуального потенціалу, що постійно розширюється, сконцентрованого в друкованому фонді, науковому, виробничому та іншому видах діяльності його членів; - інтеграцію інформаційних технологій з науковим, виробничим, ініціюючим розвитком усіх сфер суспільного виробництва, інтелектуалізацію трудової діяльності; - високий рівень інформаційного обслуговування, доступність будь- якого члена суспільства до джерел достовірної інформації, візуалізацію представленої інформації, правдивість використаних даних. Інформатизація суспільства пов’язана, насамперед, з розвитком комп’ютерної техніки, різноманітного програмного забезпечення, глобальних мереж (Інтернет), мультимедійних технологій. Виникнення та розвиток інформаційного суспільства припускає широке застосування інформаційно-комунікаційних технологій в освіті, що визначається багатьма чинниками.

В природі інформація існує в різних формах: Людська мова. Тексти, числа. Світлові чи звукові сигнали. Електричні чи нервові імпульси. Жести, міміка. Запахи чи смакові відчуття. Генетична спадковість Інші форми. Класифікація за формою представлення • Неперервна інформація. Величина, яка характеризує неперервний у часі процес. • Дискретна інформація. Послідовність символів, яка характеризує перервну змінну величину. Властивості інформації • Об'єктивність. Не залежить від обставин чи чиєїсь думки. • Достовірність. Відбиває справжній стан справ. • Повнота. Має достатньо відомостей для розуміння і прийняття рішення. • Актуальність. Є важливою при роботі в постійно змінних умовах. • Цінність (корисність, значущість). Забезпечує вирішення поставленого завдання, потрібна для того, щоб приймати правильні рішення. • Зрозумілість (ясність). Виражена мовою, яка є доступною для сприйняття. Інформаційні ресурси Інформаційні ресурси – це ідеї людства та вказівки по їх реалізації. Це – книги, статті, різноманітна документація, інструкції тощо. Носії інформації -- це середовище або фізичне тіло для передачі, зберігання і відтворення інформації: електричні, світлові, теплові, звукові, радіо сигнали, магнітні й лазерні диски, друковані видання, фотографії тощо. Інформаційні процеси -- це процеси, які пов'язані з отриманням, зберіганням, обробкою та передачею інформації, в ході яких змінюється зміст інформації або форма її подання. Для забезпечення інформаційного процесу необхідне джерело інформації, канал зв'язку і споживач інформації. Джерело передає (надсилає) інформацію, а приймач її отримує (сприймає). Інформація передається від джерела до приймача за допомогою сигналу (коду). Зміна сигналу дозволяє отримати інформацію.


Інформація володіє світом, а людство володіє гаджетами, які її упорядковують та зберігають. Передча інформації навіть у космос сьогодні вже не фантастика. Реальністю є й маленька флешка. яку вже досить легко загубити, а не двотонний сервер з об'ємом пам'яті в 5 Мб.... Головне використовувати власні можливості, а не "прожигать" їх в соціальних мережах безцільно.