Користувач:Дяків Володимир Володимирович

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Новітні технології в легкій атлетиці

Біг – основний вид легкої атлетики. Бігові види є основою всіх змагань у легкій атлетиці. Крім того, біг являється складовою частиною багатьох легкоат- летичних вправ, таких як стрибки у довжину, висоту, з жердиною та потрійним, метання списа, гранати, м’яча. Для досягнення високих результатів потрібно приділяти увагу спортивному інвентарю, а він постійно удосконалюється і рухається в ногу з розвитком технологій. Тому пропоную вам розібратись в матеріально-технічній базі .....

№1 Покриття бігових доріжок

Бігові доріжки із синтетичним покриттям

Синтетичні матеріали Покрить мають володіть необхідними дефармативними властивостями, вони міцні, гігієнічні, мають гарний вигляд. Покриття із синтетичних матеріалів цілком водонепроникні і їхня якість не залежить від погоди (тартан). Тартан - один з найбільш відомих за кордоном синтетичних матеріалів, відрізняється в'язкопружними властивостями. Це покриття придатне для змагань і тренувань у будь-яких погодних і кліматичних умовах. Властивість цього матеріалу майже не змінюються в інтервалі температур від 20O до +45 O. Покриття може бути листовим або наливним товщиною близько 15мм. Рекортан - по своїх технічних властивостях ближче до тартана, але більшості спортсменів він подобається більше, тому що він більш пружний.

Технологія укладки бігових доріжок
Conipur sw.jpg
Такі спортивні покриття, як бігова доріжка, складаються з декількох шарів. Зокрема, це:
-Природна підоснова
-Гравійне підставу
-Асфальт або бетон товщиною 40-50 міліметрів
-Асфальт
-Клей
-Підкладка, що виконує функцію, що амортизує
-Верхній шар

№2 Спортивне взуття

Якими властивостями повинні володіти бігові кросівки?

Хороша амортизація — це перше, на що варто звертати увагу при виборі бігової взуття. Таким чином, ви знижуєте ударне навантаження і підвищуєте відразливу здатність, що значно збільшить швидкість і якість бігу. Важливо, щоб було дотримано правильне розташування амортизаторів: один під п’ятою, другий безпосередньо під носком. У першому випадку вони потрібні для пониження бігового навантаження, другий амортизатор забезпечує плавний перенесення ваги тіла з п’яти на шкарпетки і виключає зайвий дискомфорт на стопи бегуна.Воздушная прошарок є інноваційним способом амортизації, за допомогою нових технологій підошву заповнюють спеціальним силіконом або газом. Відмінним аналогом повітряного варіанти є пружинки під п’яти, відгуки професійних бігунів підтверджують їх ефективність. Накладка підошви бігових кросівок, безпосередньо взаємодіє з покриттям, вона повинна володіти такими характеристиками, як міцність, м’якість, і не мати властивості швидко стиратися об робочу поверхню. Найефективніший тест: черкніте підошву кросівок об підлогу, якщо залишається слід, необхідно відставити покупку подібної біговій взуття. Протягом короткого проміжку часу ви повністю зітрете підошву цих кросівок, особливо якщо будете бігати по асфальту і ваша вага більше 80 кілограмів. До перерахованих вище характеристикам бігових кросівок варто додати, що вони повинні бути зручними, легкими, правильно фіксувати положення стопи і обов’язково шнуруватися. Ніколи не купуйте спортивне взуття без шнурків. Обов’язкова наявність супінатора, який повинен розташовуватися безпосередньо на устілці кросівок. Він виконує дві дуже важливі функції: надає додатковий комфорт і знижує компресію на хребет під час активного бігу, особливо по розсіченою місцевості. Обов’язково дивіться, щоб устілка була знімна: це забезпечить більш якісний догляд за спортивним взуттям і підвищить гігієну тіла.[1]



№3 Спортивний одяг Спортивний одяг повинна підтримувати оптимальне теплове рівновагу організму під час занять фізичними вправами і спортом, забезпечувати ефективну спортивну діяльність, захист від травм і механічних пошкоджень. Вона повинна бути легкою, зручною, не утрудняти рухів, відповідати за зростом і повноті. Сучасна спортивний одяг відрізняється великим ступенем прилягання до тіла, без припусків на свободу облягання, що пов'язано з кращими аеродинамічними властивостями щільно облягає еластичною одягу. Важливе значення мають теплозахисні властивості. Одягу, її гігієнічні властивості, а також гігієнічні властивості тканин, з яких вона виготовляється (повітропроникність, паропроникність, випаровуваність, водомісткість, гігроскопічність, гнучкість, сминаемость та ін.)

  • Теплозахисні властивості одягу залежать, перш за все, від теплопровідності тканин. Вона залежить від пористості, структури тканини, виду волокон та їх переплетення. У товстих і пухнастих тканинах між волокнами є багато часу, де затримується повітря, що є поганим провідником тепла. Такі тканини володіють високими теплозахисними властивостями. Наприклад, пористість вовни та фланелі становить 92, сукна - 89, вовняного ковдри - 88%. Ще більшою пористістю відрізняються "хутра. Добрими теплозахисними властивостями володіють вироби з лавсану, нітронів, полівінілхлоридних волокон.
  • Теплозахисні властивості одягу багато в чому залежать від її покрою. Високими теплозахисними властивостями володіє покрій типу «комбінезон», що представляє собою максимально замкнуту конструкцію. Манжети на рукавах, закритий комір, капюшон, пояс перешкоджають проникненню холодного повітря в пододежном простір.

При низькій температурі повітря для посилення теплозахисних властивостей в одязі використовується кілька шарів. Чим їх більше, тим більше повітря в одязі, а значить, і теплопровідність менше.

  • Повітропроникність забезпечує підтримку теплового балансу з навколишнім середовищем і видалення з пододежном простору вуглекислоти, вологи і шкірних виділень. Повітропроникність одягу забезпечує необхідну вентиляцію пододежном простору.Доброю повітропроникністю володіють пористі і товсті вовняні, сукняні, трикотажні тканини. Непогано пропускають повітря вироби з лавсану і хлорину. Низькою повітропроникністю володіють вироби із щільних бавовняних і лляних тканин, капрону і інших синтетичних волокон. Тканини, покриті різними водотривкими матеріалами, а також прогумована одяг пір не мають і, отже, повністю виключають повітрообмін. Такий одяг добре захищає від вітру і дощу і повинна використовуватися лише в подібних випадках.
  • Випаровуваність - здатність віддавати вологу шляхом випаровування. Більш швидко висихають тонкі і гладкі тканини. Вовна втрачає воду повільніше, ніж бавовняна тканина, тому і менше охолоджує тіло. Це властивість особливо важливо враховувати при спортивних навантаженнях в умовах високої температури повітря.
  • Водомісткість - здатність матеріалу затримувати вологу. При намоканні одягу збільшується її теплопровідність. Теплопровідність змочених вовняних тканин зростає в 1,6-2,2 рази, а бавовняних - у 3-4 рази, тому одяг після дощу або просочування потім сильніше охолоджує тіло. Намокла тканина стає менш повітропроникною. Щільне білизна майже зовсім не пропускає повітря, а у трикотажу повітропроникність зменшується всього на 30%,
  • Гігроскопічність - властивість тканин адсорбувати на своїй поверхні пари з навколишнього повітря, поглинати піт і вологу. Це особливо важливо для забезпечення нормального теплообміну. Висока гігроскопічність матеріалів дозволяє поглинати випаровується піт з поверхні шкіри під час виконання спортивних вправ, одночасно зберігаючи на достатньому рівні теплозахисні властивості. Найвищою гігроскопічністю мають вовняні тканини. Хорошу гігроскопічність мають і трикотажні вироби з натуральних волокон. Більшість синтетичних тканин (капрон, нейлон та ін) негігроскопічні.
  • М'якість або жорсткість тканини мають важливе гігієнічне значення. Ступінь жорсткості при згині оцінюється зворотною величиною - гнучкістю. Гнучкість тканин залежить від переплетення і щільності. Трикотаж володіє найбільшою гнучкістю, тому що нитки полотна не фіксовані і рухливі відносно один одного.

Застосування розріджених і ажурних трикотажних полотен значно покращує фізико-гігієнічні властивості спортивних виробів. Такі полотна мають кращу повітро-паропроникність, нижчу електрізуемость. Для спортивних виробів необхідний як можна більш м'який і гнучкий матеріал. До таких матеріалів відноситься біеластік. Ця нова тканина виготовляється з поліуретанових смол. Вона міцна, еластична, може розтягуватися майже на чверть своєї довжини, добре пропускає повітря. Біеластік - дуже легка тканина, костюм з неї важить всього декілька десятків грамів.[2] 20141121163129.jpg383654920.jpgSportswear 2.jpg 50c98c7b-584d-b6b5-584d-b6ba3a5d4e89.photo.0.jpg