Копенгаген

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Копенгаген, перша столиця Північної Європи, є фантастичним містом в Скандинавії і в центрі регіону, що найбільш динамічно розвивається у Європі. Місто є однією з найстаріших європейських столиць з «монархічним характером» - це столиця Королівства Данії.

Основні відомості

Копенгаген розташований на берегах протоки, яка розділяє Данію і Швецію. Остербро — найпрестижніший район Копенгагена. Респектабельність по-копенгагенськи це не гламур: люди люблять маленькі бари, в районі дуже багато парків. У західному районі Копенгагена Вестербро знаходиться одна з найдовших торгових вулиць у світі — її довжина дорівнює 1 морській милі.

Копенгаген відомий своїми палацами — всі на «борг»: Амалієнборг, Крістіансборг, Розенборг, одним з найвідоміших у світі парків розваг — «Тіволі». А ще до в'їзду у столицю Данії вас будь-що знадять «замком Гамлета» Кронборг. Звісно, туристи вже «обходили» деякі вузлові місця маршрутів: у Копенгагені це пам'ятник русалці, вулиця Нугавн із дерев'яною забудовою тощо.

Аеропорт Каструп розташований практично на околиці Копенгагена.

В 1637 році, в часи Крістіана IV, в Копенгагені споруджена Кругла вежа заввишки 36 метрів. У ній немає сходів — вгору веде пологий гвинтовий підйом. У 1716 році Петро Перший в'їхав на вершину вежі верхи на коні, який віз карету з майбутньою імператрицею Катериною Першою.

Велосипедні стоянки можна побачити всюди. Виникла стійка асоціація: Копенгаген — місто велосипедів. Майже всі дороги мають окрему смугу для велосипедів. У Копенгагені замість громадського транспорту може бути значно зручніше користуватись велосипедом: його можна взяти на прокат.

У Копенгагені є невеличка незалежна територія Вільне місто Християнія (в західному регіоні Копенгагена Вестербро). 300 родин мешкають на території колишніх армійських казарм та не скоряються законам Королівства Данія. Вони мають власні правила, адміністрацію та прапор, у їхній «країні» дозволено продаж легких наркотиків.

Потягом через аеропорт Казігир тепер можна дістатися шведського міста Мальме, бо Данію зі Швецією сполучив кілька років тому тунель-міст.

У 1671 році було прорито канал «Нова Гавань» (Нью Хавн) щоб з'єднати внутрішнє місто з морем. У кінці 18 — на початку 19 століття канал був центром торгівлі в Копенгагені. Більшість будинків попри канал мають більшу, ніж 300 років історію.

Пам'ятки культури

Копенгаген має пам'ятки на будь-який смак та інтерес - і більшість з них знаходяться в межах пішої досяжності.

Три найвідоміші пам'ятки міста: більш ніж 100-річний парк розваг Тіволі, статуя Русалочки і Фрітаун Хрістіанія.

Місто з історією, яка сягає 1043 року, повне історичних пам'яток, будівель і цікавих місць. Обов'язково відвідайте палац Амалієнборг - будинок королівської сім'ї, зробіть екскурсію каналом на гавань і прогуляйтеся торговою вулицею Сторгет (Stroget). Окремо про Сторгет - це дна з найдовших пішохідних вулиць Європи, прекрасне місце для різноманітних покупок, і недарма кажуть, «якщо ви любите покупки, ви любите Копенгаген».

У місті проходить маса всіляких культурних подій: це і весняний Фестиваль Нічного фільму, копенгагенський карнавал, що заповнює вулиці звуками і рухами самби, літній джазовий фестиваль. Повітря раннього ранку на пішохідних вулицях міста пахне запахом тільки що випеченого хліба, вітрини магазинів виблискують своєю чистотою. Такий Копенгаген, надзвичайно живий і відносно спокійний, це космополітичне місто зі своєю яскравою індивідуальністю.

Є у Копенгагені і частинка української культури – це споруджений 24 вересня 2010 року в парку Естре Анлег (Østre Anlæg) з ініціативи та зусиллями датсько-українського товариства перший у країнах Скандинавії пам'ятник Тарасові Шевченку. Автор бронзового погруддя — український скульптор Сергій Богуславський, що мешкає в Копенгагені.

З одного боку це місто – спокійний, прекрасний пейзаж, а з іншого боку жваве і процвітаюче місто - батьківщина великих комерційних і фінансових організацій. Городяни привітні, вразливі і нестандартні люди, які піклуються про своє місто, можна сказати беруть в ньому участь.

Отже, сьогодні Копенгаген - це місто з водними каналами, вузькими вулицями і старими кам'яними будинками. Мабуть, одним з найвідоміших жителів Копенгагена є Ганс Християн Андерсен, казкар, чиї творіння продовжують дивувати світ. Поважне місто пишається високим рівнем життя у світі, відпочиває разом з вуличними музикантами та артистами і виблискує тисячею вогнів саду Тіволі. Копенгаген і його околиці пропонують великий спектр розваг, музеїв, художніх галерей, ресторанів, ботанічних садів, диких парків, сад Тіволі і багато іншого.

Фотогалерея

Місто на карті світу

Копенгаген.png

Найважливіші події на території Копенгагену

ДатаІсторична подія
1093Перша згадка
1167Офіційна дата заснування Копенгагена
1254Отримав статус міста и привілегії
1397Данія, Норвегія і Швеція заключили Кальмарскую унію, в якій Данія була лідером
1443За Копенгагеном офіціально закреплено статус столиці
1448В Копенгагені відбулася перша церемонія коронації
1479Крістіан I заснував перший в Данії університет - Копенгагенський университет
1671Було прорито канал «Нова Гавань» (Нью Хавн) щоб з'єднати внутрішнє місто з морем
1748Відкриття Датського королівського університету
ХІХ ст"Золоте століття"
24 вересня 2010Встановлено перший у країнах Скандинавії пам'ятник Тарасові Шевченку
Photo 5.jpg

Ресурси:

Посилання на презентацію у Google Диск https://docs.google.com/presentation/d/19sYelfE2tif0verIAdiBUhe9VOS313e--YzvoFiAU6Q/edit?usp=sharing
Посилання на власний фотоальбом у Google Диск https://drive.google.com/drive/folders/0B5roRnx9KyExV1NTLUF1RTV5TW8
Посилання на власний блог у Blogger http://copenhagen-mykola.blogspot.com/
Посилання на добірку відеоматеріалів https://www.youtube.com/watch?v=l02I1u_FxQ8

https://www.youtube.com/watch?v=OeidjCh8bKA

Посилання на опитування або анкету у Google Форми https://docs.google.com/forms/d/10m2Gl5IC-bHxgEYZI9GME_nOURl-QA1u4B__zwpoiSo/viewform?usp=send_form
Посилання на спільний груповий постер.

Сторінка проекту Моє рідне місто або село

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка