Комп'ютерні ігри

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Комп’ютерні ігри лікують депресію і підвищують IQ

Подборський Олег 01.10.2017


Попереду довгі зимові канікули, новорічні свята й безліч вільних морозних днів і вечорів – хороший час для справжнього відпочинку. Аби ви провели ці релаксові моменти із приємною користю, «Студвей» підготував добірку розвиваючих комп’ютерних ігор, які знімуть стрес, потренують мізки і навіть позбавлять депресії.

Що корисно, що ні?

Учені вже давно довели, що комп’ютерні ігри не є однаково шкідливими. Вони можуть розвивати реакцію та стимулювати логіку. Корисними є всього кілька жанрів ігор:

  • недовготривалі стратегії;
  • навчальні;
  • рольові;
  • логічні.

Особливо згубними вважаються ММО-ігри (Massively Multiplayer Online), в яких безпосереднім учасниками є не лише ви, а й інші гравці, що знаходяться в ігровому світі. До такого жанру відносять популярний World Of Warcraft.

Пояснюють поганий вплив таких ігор системою змагання, за якою той, хто більше грає, відповідно і крутіший. Це змушує багатьох витрачати місяці, аби запевнити когось та себе у власній «всемогутності». Саме тому ми підібрали для вас ігри, які розвиватимуть виключно особисті якості.


===Тренуємо мізки===

Існує чимало комп’ютерних ігор, які створені зумисне для розвитку пам’яті, уваги, логіки та стратегічного мислення. Здебільшого вони висвітлюють невелику тему, але подають її в цікавій інтерактивній формі.

  • Portal – популярна головоломка, де учасник є основним персонажем. Головна героїня (дівчина Челл) проходить численні випробування в містичній лабораторії. Процес забавки – це вирішення найрізноманітніших завдань. Допомогою героїні слугує телепорт: вона може миттєво переміщуватися з одного місця в інше і навіть переносити таким чином предмети. Мета гравця – обґрунтовано та якісно побороти всі перешкоди. А для цього потрібно добряче порозмірковувати.
  • SimCity – економічна стратегія, в якій ви виконуєте роль мера. Завдання гри – створити зручний мегаполіс із щасливими мешканцями. Гравець розпочинає зі створення інфраструктури і рухається далі за планом. Тут важливо мислити далекоглядно і розраховувати фінанси.
  • Quantum Conundrum – ще одна потужна головоломка, над якою мозок справді попотіє. Сюжет тут цікавий і напружений: підліток приїхав до свого дядька в чудернацький будинок з усілякою механікою. Його дядько в результаті невдалого експерименту виявився замкнутим в одній із відділених кімнат. Щоб дістатися туди, хлопцеві доведеться пройти ряд непередбачуваних перешкод.
  • Еye-scan – проста гра, знайома нам ще з дитинства. Вона чудово тренує пам’ять та уважність. На кілька секунд на екрані з’являється табло з числами, потім воно змінюється. Ваше завдання – знайти відмінності. За правильні відповіді нараховуються бали.
  • Сode Combat – чудовий інтерактивний спосіб освоїти ази програмування шляхом гри. У процесі виконання завдань вам пропонуватимуть запам’ятовувати коди JavaScript (мова програмування). Розробники створили захоплюючу історію, в якій вам доведеться керувати чарівником-початківцем, виконувати різні завдання та промовляти закляття мовою програмування.
  • Red Herring – цікава навчальна головоломка. На кожному рівні вам надається 16 слів, які слід розділити на 4 змістові категорії. Усі слова подаються англійською, тому це ще й інтерактивний спосіб вивчення іноземної.
  • Скрабл – перевтілення популярної настінної гри «у слова» в онлайн-забавку. Це своєрідний мікс кросворду й лото. Правила гри дуже прості: користувач і комп’ютер (або ж інші гравці) повинні по черзі розставляти букви так, аби скласти слово.

Позбуваємося стресу: заспокійливі ігри

  • Sparx – 3D-гра, що допомагає гравцям позбутися стресу й депресії. Це довели дослідники з Університету Окленда в Новій Зеландії. Процес гри не надто відрізняється від інших квестів. Ви обираєте магічного героя і виконуєте свою місію. Проте науковці стверджують, що гру розробляли за спеціальними психотерапевтичними алгоритмами, які підсвідомо змушують думати, що все буде добре.
  • Тетрис – проста стара гра, універсальний помічник для зняття стресу й підтримання тонусу мізків. Професор Річард Хайер з університету в Каліфорнії ще в 90-х рр. виявив якісний ефект тетрису. Він стверджує, що зі зростанням майстерності граця наш мозок потребує все менше енергії на виконання тієї ж роботи. Таким чином ми розвиваємо свої розумові здібності, не підозрюючи цього.
  • Back to Bed – сюрреалістична естетична гра, за допомогою якої ви зможете ознайомитися із творчістю митця Сальвадора Далі й допомогти лунатику Бобу, який ходить уві сні. Ваше завдання – врятувати героя від падінь і повернути до ліжка. Комп’ютерна гра інтерактивно подає навчальний матеріал і позбавляє від напруження.