Ковальов мультимедийка лаб№3

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Теоретичні питання

  1. Графіка, як складова мультимедіа
  2. Формати_графічних_файлів
  3. Конвертація графічних файлів в різні формати
  4. Представлення графіки в проекті.

Практичні завдання:

  1. Створити власну фотографію.
  2. Зберегти одержану фотографію в різних форматах:
    1. без стиснення (без компресії);
    2. з стисненням (з компресією);
    3. без втрат;
    4. з втратами.
  3. На основі одержаних файлів, створити таблицю порівняння графічних форматів (якість, розмір файлу, рівень спотворень і т.п.).
  4. Описати призначення використаних графічних форматів, пояснити свою думку на основі побудованої таблиці порівняння.
  5. На власній сторінці користувача створити посилання на оформлене виконання лабораторної работи та на одержані файли.
Формат Розмір Недоліки Переваги Опис
PNG
8.8 мб Перший великий недолік - PNG не підтримує анімацію. Правда, навряд чи це так вже актуально у зв язку з повсюдним переходом

Web-аниматоров на Flash. Другий недолік - файли формату PNG більше, ніж GIF, приблизно на один кілобайт через те, що в заголовку файлу зберігається значно більше інформації. На мій погляд, це теж не дуже значний недолік вийшов файл трохи більше - ну і що? Отже, в принципі, вищенаведені недоліки не вплинуть на розповсюдження формату PNG в Інтернеті.

PNG підтримує прозорість. І навіть не просто прозорість, а різною мірою, тобто можуть зберігатися напівпрозорі (1-99%) пікселі. Це, звичайно, розширює можливості web-дизайна і робить цей формат вельми привабливим. PNG був створений як вільний формат для заміни GIF, тому в Інтернеті з'явився рекурсивний акронім «Png’s Not GIF» («PNG — не GIF»).
GIF
2.4 мб Зображення у форматі GIF можуть містити не більше 256 кольорів. Це дозволяє забезпечити швидке завантаження графіки за рахунок скорочення кількості графічних даних, що зберігаються у файлі. Проте при використанні цього формату для зображень, що містять більшу кількість кольорів (наприклад, для кольорових фотографій), якість зображення може постраждати. Формат GIF щонайкраще личить для зображень, в яких міститься мала кількість різних кольорів, наприклад для лінійної графіки, емблем або чорно-білих зображень. Зазвичай зображення в цьому форматі мають невеликий розмір, що забезпечує швидше завантаження і відображення. GIF взагалі є популярним форматом картинок. Зберігає стислі дані без втрати якості у форматі не більше 256 кольорів.
JPEG
536 КБ До недоліків стиснення за стандартом JPEG слід віднести появу на відновлених зображеннях при високих ступенях стиснення характерних артефактів: зображення розсипається на блоки розміром 8x8 пікселів (цей ефект особливо помітний на областях зображення з плавними змінами яскравості), в областях з високою просторовою частотою виникають артефакти у вигляді шумових ореолів. Незважаючи на недоліки, JPEG отримав дуже широке розповсюдження з-за досить високою ступеня стиснення, підтримки стиснення повнокольорових зображень і відносно невисокою обчислювальної складності. JPEG (виголошується «джейпег», англ. Joint Photographic Experts Group, по назві організації-розробника) — один з популярних графічних форматів, вживаний для зберігання фотозображень і подібних ним зображень.