Класи обслуговування Fibre Channel (COS)

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Fiber Channel підтримує наступні класи обслуговування (Classes of service, COS).

Стандарт FC-PH визначає Класи 1-3, Клас 4 визначений в стандарті FC-PH-2, Клас 5 запропонований для ізохронного режиму, але недостатньо стандартизований, Клас 6 визначений в стандарті FC-PH-3, Клас F - в стандартах FC-SW і FC-SW2.

  • Клас 1 - Acknowledged Connection Service (виділені канали з підтвердженням). Між двома пристроями через комутатор або фабрику встановлюється виділене з'єднання. Приймаючий пристрій відправляє на передавальний пристрій підтвердження прийому кожного кадру. З'єднання залишається відкритим до тих пір, поки передача даних не буде завершена. Час встановлення з'єднання складає декілька мікросекунд. Канал, що надається, зазвичай дуплексний, хоча з потреби можлива організація симплексного (наприклад, якщо необхідно одночасно передавати дані одному вузлу і приймати від іншого). Пристроям доступна вся його пропускна спроможність. Використовується крізне управління потоком. Гарантується висока швидкість обміну і правильний порядок прийому кадрів. Ідеально личить для додатків, що працюють з великими об'ємами даних, - наприклад, системи моделювання або обробки відео. Якщо пропускна спроможність не використовується повністю даним застосуванням, вона все одно недоступна для інших застосувань, поки з'єднання не буде закрито, оскільки спроби з'єднання з таким портом відкидатимуться з видачею сигналу «зайнято». Нераціональне використання пропускної спроможності може бути обумовлене не лише малим потоком даних, що генеруються додатком, але і різною швидкістю роботи портів (при використанні що надається першим класом можливості обміну через буфер). В зв'язку з цим цікава можливість комутатора відстежувати зайнятий порт і ставити його в чергу на з'єднання: як тільки порт звільниться, комутатор відразу ж встановить з ним наступне з'єднання (Camp on).
  • Клас 2 - Acknowledged Connectionless Service (передачі без організації з'єднання з підтвердженням). Кожен кадр комутується незалежно від останніх, кінцевий порт може одночасно передавати і приймати дані від декількох вузлів, при цьому канал між двома взаємодіють не виділяється (по суті, відбувається мультиплексування комутатором трафіку). Кожен кадр підтверджується приймаючим пристроєм. Кадри можуть доставлятися по різних маршрутах, тобто впорядкована доставка кадрів в даному класі не гарантована, впорядковування послідовності кадрів здійснюється протоколами вищерозміщених рівнів. Утилізація доступної смуги пропускання значно вища, ніж в Класі 1, що корисно для передачі нерівномірного (bursty) трафіку.
  • Клас 3 - Unacknowledged Connectionless Service, інколи називається Datagram Connectionless Service (передачі без організації з'єднання і без підтвердження). Аналогічний класу 2 за винятком того, що використовується міжбуферне (BB Credit) управління потоком, а отже, немає справжнього підтвердження доставки. За рахунок цього удається досягти вищої пропускної спроможності, але гарантій доставки немає, впорядкована доставка кадрів не гарантована. Впорядковування послідовності кадрів і запит на повторну передачу втрачених кадрів здійснюється протоколами вищерозміщених рівнів. Використовується для організації багатоадресних і широкомовних розсилок, застосовується також в системах масової пам'яті. Найбільш поширений клас комутованих FC-мереж.
  • Клас 4 - Fractional Bandwidth Connection-oriented Service (з'єднання з дробовою смугою пропускання) між N_Ports. Схожий з Класом 1, оскільки теж передбачає встановлення з'єднання, підтвердження доставки, фіксовану затримку, дотримання порядку кадрів. З'єднання між портами встановлюється у вигляді віртуального каналу із смугою пропускання, достатньою для надання послуг з передбаченою якістю (QOS, що включає гарантовані смугу пропускання і максимальну затримку). Такий віртуальний двонаправлений канал полягає двох однонаправлених віртуальних з'єднань (Virtual Circuit, VC), причому на кожному VC можуть забезпечуватися різні QOS. Кожен N_port може встановлювати декілька таких з'єднань (до 254). Використовується для критичних до часу доставки даних - наприклад, видео- і аудіопотоків.
  • Клас 5 - Isochronous Service (ізохронне з'єднання). Не стандартизован. Призначений для додатків, що вимагають негайної доставки даних без проміжної буферизації.
  • Клас 6 - Unidirectional Connection Service (однонаправлене з'єднання). Аналогічний Класу 1, але є виключно однонаправленим. Використовується для широкомовних і багатоадресних розсилок через відповідний сервер. N_port може зажадати з'єднання Класу 6 на одне або декілька пристроїв (портів). Встановлене з'єднання існує, поки ініціатор в явному вигляді не закриє його. Розроблений для доставки трафіку реального часу (наприклад, аудіо і відео).

Змішаний клас - Intermix - є підвидом класу 1. Дозволяє передавати кадри класу 2 або 3 в ті моменти, коли додаток першого класу не займає канал, причому кадри класів 2 або 3 необов'язково мають бути адресовані тому ж одержувачеві, що і в класу 1. Був спеціально розроблений з метою частково усунути блокування фабрики передачами першого класу.

  • Клас F - використовується комутаторами для управління і передачі службової інформації, передача йде без встановлення з'єднання по Inter Switch Links (ISL) між E_ports.