Завдання до лабораторних робіт з курсу «Сучасні інформаційні технології навчання»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Мета курсу – формування сучасного рівня інформаційної та комп’ютерної культури, набуття практичних навичок застосування інформаційних технологій для підвищення ефективності навчального процесу; підготовка студентів до педагогічно ефективного використання інформаційних технологій навчання у подальшій професійній діяльності.

Завдання курсу:

 • ефективне орієнтування у методах опрацювання, представлення, одержання, аналізу і захисту різного роду навчально-методичних матеріалів;
 • створення дидактичних матеріалів за допомогою Windows додатків;
 • інтенсивне використання сучасних комп’ютерних технологій у фаховій діяльності;
 • врахування психолого-педагогічних аспектів використання інформаційних технологій у навчанні;
 • взаємозв’язок засобів інформаційних технологій з іншими видами технічних засобів навчання;
 • вільне володіння новітніми системами, мережами та ресурсами;
 • застосування здобутих навичок роботи на персональному комп’ютері для самостійного освоєння нових програмних засобів;
 • використання інформаційно-комунікаційних технологій для самоосвіти.


Стінгазета

Завдання до лабораторної роботи № 1

Технології Вікі-Вікі. Служба Вікі-портал КДПУ

Вікі-Вікі (WikiWiki) - соціальний сервіс, що дозволяє будь-якому користувачу редагувати текст сайту (писати, вносити зміни, видаляти, створювати посилання на нові статті). Різні варіанти програмного забезпечення Вікі-платформи дозволяють завантажувати на Вікі-сайт зображення, файли, що містять текстову інформацію, відеофрагменти, звукові файли тощо.


У Кіровоградському державному педагогічному університеті теж функціонує Вікі-портал (http://wiki.kspu.kr.ua), для реалізації якого була обрана платформа на базі вільного серверного програмного забезпечення MediaWiki, оскільки вона є простим та цікавим продуктом, котрий зручно використовувати в освітніх цілях.


Завдання

 1. Переглянути найбільш популярний Вікі-ресурс Вікіпедію (uk.wikipedia.org). Знайти відомості про інформаційне суспільство та інформаційні технології.
 2. Переглянути Вікі-портал КДПУ (wiki.kspu.kr.ua).
 3. Зареєструватися у даному ресурсі відповідно вимогам: Ім’я користувача для входу в систему задається в наступній формі – «Прізвище Ім'я», наприклад, “Іванов Петро”, і повинно співпадати з полем справжнє ім’я. (Така форма реєстрації надає можливість викладачу та іншим студентам легко шукати Ваші статті).
 4. Після реєстрації у Вікі-середовищі автоматично створюється власна сторінка користувача (власний міні-сайт). Оформити власну сторінку користувача за шаблоном Шаблон:Персональна сторінка. Надалі можна буде наповнювати цю сторінку іншими посиланнями на Ваші роботи.
 5. На власній сторінці користувача створити посилання на нову статтю і написати цю статтю (10-20 речень), у якій проілюструвати роль інформаційно-комунікаційних технологій у Вашому житті. (Можна використовувати матеріали розділу "Інформаційне суспільство", Вікіпедії та блогів).
 6. Прочитати статті інших студентів (не менше 3-х осіб) та написати до них на вкладці обговорень розгорнутий коментар (5-10 речень) і обов'язково підписатися.

Увага! Усі довідкові матеріали про Вікі-розмітку тексту розміщені у розділі Довідка Вікі-порталу КДПУ.

З метою спрощення оформлення власної сторінки у середовищі Вікі-порталу КДПУ розроблено Шаблон:Персональна сторінка. Для того, щоб скористатися шаблоном:

 1. В режимі правки в текст вписуєте {{subst:Шаблон:Персональна сторінка}}.
 2. Натискаєте кнопку Зберегти сторінку.
 3. Клацаєте на вкладці Редагувати.
 4. Вносите правки в наявні розділи.
 5. Натискаєте кнопку Зберегти сторінку.


Завдання до лабораторної роботи № 2

Сервіси Google

Календар Google - безкоштовна відкрита інтерактивна служба "Календар". За допомогою календаря Google простіше відстежити усі важливі життєві події - дні народження, збори, спортивні заходи, прийоми у лікарів - все в одному місці. За допомогою календаря Google можна легко призначати заходи і розсилати запрошення, надавати до них доступ друзям та колегам (чи зберігати тільки для особистого використання), а також знаходити заходи, що цікавлять Вас, в Інтернеті. Він допомагає привести справи в порядок.

Сервіс Диск Google дає можливість користувачам завантажувати, створювати й працювати з текстовими, табличними документами і презентаціями просто у вікні браузера. Документи можна форматувати і редагувати в режимі он-лайн, редагувати документи разом з іншими людьми, публікувати документі в Інтернеті для всіх користувачів у вигляді веб-сторінок або поміщати документи у свій блог.

Використовуючи цей сервіс, користувач не лише економить на офісному пакеті, а повністю перебудовує свою роботу з документами. Всі важливі документи, які бажано мати "під рукою", можна тепер зберігати в мережі, редагувати з будь-якого комп'ютера і легко і швидко відправляти електронною поштою. Але головне - це можливість спільної роботи з документами. Ці переваги дозволять по-новому організувати роботу у мережевому проекті.

Завдання

За результатами роботи студентів під час вивчення курсу "Сучасні інформаційні технології навчання" проводиться віртуальна конференція “Моє життя в інформаційному суспільстві” 20-21 червня 2014 року. Приймати участь мають усі студенти групи. Календар Google будемо використовувати для планування конференції.

 1. Зареєструватися у Google.
 2. Переглянути веб-ресурс Google Календар (https://www.google.com/calendar), завантажити зі сторінки Google.
 3. Налаштувати відправлення нагадувань на електронну пошту та мобільний телефон.
 4. Створити розклад роботи конференції “Моє життя в інформаційному суспільстві” з 20.06.14 по 21.06.14 (розклад див. [1]). До розкладу конфереції налаштувати вільний доступ для усіх користувачів.
 5. Внести у розклад віртуальну конференцію, що повинна відбутися у наступному році з 22.06.15 по 24.06.15.
 6. Створити пам'ятку про консультацію з викладачем перед публікацією матеріалів для конференції 16.06.2014 о 12.40 в ауд. 20.
 7. Створити пам'ятку про конференцію “Моє життя в інформаційному суспільстві” з 20.06.14 по 21.06.14 . Назвіть тему "Конференція".
 8. Створити запис про телефонний дзвінок викладачу на 18.06.2014 о 13.00 год. Укажіть, що розмова повинна стосуватися розкладу конференції й тривати 6 хвилин. Запишіть коротко текст розмови, або план, за яким потрібно провести розмову.
 9. Посилання на власний календар розмістити на власній сторінці користувача у Вікі-КДПУ.
 10. Переглянути веб-ресурс Диск Google. Можна завантажити зі сторінок Google.
 11. Створити текстовий документ Заявка, в якому набрати та відформатувати таблицю за зразком ([2]). Посилання на документ розмістити на власній сторінці користувача у Вікі-КДПУ.
 12. До виступу на підсумковому засіданні підготувати презентацію (3-5 слайдів). Посилання на презентацію розмістити на власній сторінці користувача у Вікі-КДПУ.

Завдання до лабораторної роботи № 3

Мережеві щоденники. Служба Blogger

Блог - (англ. blog, від web log, "мережний журнал або щоденник подій") — це веб-сайт, основний вміст якого записи, що регулярно добавляються. Блог є специфічною формою організації спільноти користувачів навколо певного автора чи авторів блога.

Блоги розрізняють:

 • за тематикою: персональні (особисті) та тематичні блоги.
 • за типом змісту: фотоблог, підкастинг (podcasting, скорочення від iPod и broadcasting) - розміщується аудіо та відео матеріали, також RSS канал для плеєрів, відеолог (vlog, «video blog») - розміщуються відеофайли.
 • моблог «мобильный блог» - оновлення інформації здійснюється віддалено з мобільного трелефону або КПК.

Учасники можуть виконувати наступні дії:

 • писати власні повідомлення (пости);
 • читати повідомлення опубліковані іншими авторами;
 • коментувати повідомлення інших авторів; відповідати на коментарі;
 • зв'язувати повідомлення та коментарі за допомогою гіперпосилань тощо.

Завдання

 1. Переглянути веб-ресурс для ведення щоденника Blogger (www.blogger.com). Можна також завантажити зі сторінок Google.
 2. Прочитати блог викладача (infsusp.blogspot.com). Написати до даного посту розгорнутий коментар (5-10 речень) і обов'язково підписатися (щоб викладач міг перевірити).
 3. Створити власний блог, у якому написати пост про інформаційне суспільство та інформаційні технології у Вашому житті. Бажано додати до блогу фото (наприклад, міста Кіровоград), посилання на презентацію (Диск Google), документ тощо. (Нижче наведені запитання, що допоможуть написати пост.)
 4. Посилання на власний блог розмістити на власній сторінці користувача у Вікі-КДПУ.
 5. Переглянути блоги інших студентів групи і до найбільш цікавих постів (не менше 3-х) дописати коментарі (по 3-5 речень).

Примітка!

При написанні блога бажано відповісти на такі запитання:

 • Як ви розумієте слова Уінстона Черчеля «хто володіє інформацією, той володіє миром»?
 • З якими інформаційними ресурсами й інформаційними послугами вам доводилося стикатися?
 • Як ви вважаєте, чи достатні інформаційні ресурси у вашому ВУЗі? Якщо не достатні, то яких саме не достатньо.
 • Як ви вважаєте, що таке інформаційна культура. А який рівень вашої інформаційної культури?
 • Чи доводилося вам стикатися з проблемою інформаційної нерівності? В чому це виявлялося?
 • Як ви вважаєте, звідки може виходити загроза вашої інформаційної безпеки? Що слід робити, щоб захистити себе?
 • Чи доводилося вам порушувати чиїсь авторські права на інформацію? Чому ви це робили? Чи можна було цього уникнути і як?Завдання для самостійного опрацювання

Служба для збереження відеозаписів YouTube

Соціальний сервіс, призначений для збереження, перегляду та обговорення цифрових відеозаписів. В сервісі використовують мітки-категорії. У відповідності до присвоєних міток окремі відеозаписи можуть об‘єднуватися в тематичні „телевізійні канали”.

Користувачі сервісу можуть:

 • Завантажувати на сервер, відмічати мітками та обмінюватися відеокліпами.
 • Переглядати відеокліпи інших користувачів.
 • Знаходити, створювати та об‘єднувати користувачів в тематичні групи.
 • Підписуватися на оновлення відео кліпів, створювати плей-листи та „відео канали”.
 • Інтегрувати відео кліпи з Ютьюб на власні веб-сайти.

Підтримуються відео-файли, створені за допомогою цифрової камери, відеокамери та мобільних телефонів у форматах .WMV, .AVI, .MOV, и .MPG .

Завдання

 1. Переглянути веб-ресурс для збереження відеозаписів YouTube (www.youtube.com). Можна також завантажити зі сторінок Google.
 2. Дібрати цікавий ролик зі фрагментами студентського життя або демонстрація використання нових інформаційних технологій. Зберегти цей відеозапис на власному диску для подальшої роботи.
 3. Якщо у Вас є власний відеозапис, то розмістіть його у ресурсі (при наявності власного відео). Посилання на власний та знайдений відеоролік розмістити на власній сторінці користувача у Вікі-КДПУ.

Служба для збереження мультимедійних презентацій Slideshare

Соціальний сервіс, що дозволяє конвертувати презентації PowerPoint у формат Flash і призначений для зберігання й подальшого особистого, або спільного їхнього використання. Даний сервіс надає користувачеві можливість демонстрації своїх презентацій в онлайн-режимі. Додавання презентації здійснюється шляхом завантаження файлу з вашого комп'ютера (підтримуються формати PowerPoint, OpenOffice, Keynote або PDF). Подальшого редагування не передбачається. Відразу після розміщення матеріали стають доступними для перегляду іншими користувачами.

Завдання

 1. Переглянути веб-ресурс для збереження презентацій Slideshare (http://www.slideshare.net).
 2. Зареєструватися у даному ресурсі.
 3. Переглянути презентацію за адресою (http://www.slideshare.net/vika_kopoty/prezen-25-kadr) і дописати коментар (3-5 речень).
 4. Дібрати невелику мультимедійну презентацію (5-10 слайдів) з тих, що були Вами створені при вивченні різних дисциплін.
 5. Завантажити дібрану презентацію. Посилання на власну презентацію розмістити на власній сторінці користувача у Вікі-КДПУ.


Служба для збереження текстових документів Scribd

Соціальний сервіс, який дозволяє будь-якому користувачу інтернету легко публікувати, розповсюджувати та спільно використовувати електронні книги, документи, презентації, інформаційні бюлетні та інше. Документи з Scribd показуються в спеціальному флеш-модулі, який можна також вставляти й на будь-які сторінки (наприклад, блоги), використовуючи надаваний сервісом HTML-Код. Цей модуль не набагато гірший за функціям перегляду документа, наприклад, за Microsoft Word. Закачати документ можна у форматі PDF, .doc, .txt тощо.

Завдання

 1. Переглянути веб-ресурс для збереження документів Scribd (http://www.scribd.com).
 2. Зареєструватися у даному ресурсі.
 3. Дібрати невеликий текстовий документ (1-2 сторінки) з тих, що були Вами особисто створені (бажано, щоб це була творча робота або звіт про результати дослідницької роботи).
 4. Завантажити дібраний документ. Посилання на документ розмістити на власній сторінці користувача у Вікі-КДПУ.
 5. Переглянути документ за адресою (www.scribd.com/doc/488679) і дописати коментар (3-5 речень).

Сервіси для збереження гіперпосилань. Служба БобрДобр

Це сервіс для роботи з обраними закладками в Інтернеті. Він дає можливість користувачам зберігати й систематизувати закладки в Інтернеті, ділитися й обмінюватися ними із друзями й знайомими, створювати співтовариства за темами й інтересами, збирати в рамках цих співтовариств посилання, разом з іншими учасниками.

Крім того сервіс надає можливості показати іншим кращі посилання, які вам вдалося знайти за тією чи іншою темою. Зберігання закладок на BobrDobr.ru дає можливість зручного доступу до них з будь-якого комп'ютера з будь-якої частини світу. Як самому користувачеві, так й (за його бажанням) іншим людям. При цьому в користувача завжди є можливість вирішити, кому і в якому обсязі надати доступ до своїх закладок.

Завдання

 1. Переглянути веб-ресурс БобрДобр (bobrdobr.ru).
 2. Зареєструватися у даному ресурсі.
 3. Знайти і переглянути групу “Інформаційне суспільство”. Долучитися до цієї групи (http://bobrdobr.ru/group/4081654/).
 4. Здійснити пошук у мережі інтернет засобами пошукових систем, наприклад, www.google.com.ua, цікаві, повні, актуальні інформаційні ресурси, де б містилися відповіді на запитання поставлені вище.
 5. Найкращі 5 ресурсів з відповідної теми зберегти у вигляді закладок у БобрДобр у власному аккаунті. Ці закладки добавити до групи “Інформаційне суспільство”.
 6. Переглянути, які закладки вже є у цій групі. Вибрати найбільш для Вас цікаву і написати до неї коментарі.