З'єднання по Wi-Fi технології в домашніх умовах

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Для прикладу монтажу Wi-Fi мережі є стаціонарний комп'ютер з постійним підключенням до Інтернет, і ноутбук, який ми хотіли б з'єднати в локальну мережу, а також забезпечити спільний вихід в Інтернет. На сьогоднішній день існує декілька розв'язків цієї задачі, проте не всі з них можна назвати простими і доступними. Найпростішим і доступнішим способом є використання двох Wi-Fi адаптерів (з'єднання Ad-Hoc), що працюють за стандартом 802.11b і забезпечують швидкість обміну 11 Mbit / s, що цілком досить для нормальної роботи.

Використовуємо USB контроллер LevelOne WNC -0101 USB і вбудований в ноутбук MaxSelect Mission Hammer Wide, Mini - PCI контроллер Realtek RTL 8180 Wireless LAN.

Перш за все, для правильної роботи необхідно встановити драйвер і утиліту для настройки параметрів і моніторингу з'єднання, і тільки потім підключати USB Wi-Fi контроллер LevelOne WNC -0101 USB.

Далі приступаємо до настройки мережі. Для цього є два способи: через утиліту IEEE 802.11b WPC Utility(USB) або через використання стандартних засобів Windows XP.


2 1.gif


Відкриваємо властивості мережевого оточення, де відображаються всі мережеві з'єднання, що є на нашому комп'ютері. Тепер відкриваємо "свойства беспроводное соединения 3" (в даному випадку в нас з'єднання під номером 3, але можуть бути і інші номера) те з'єднання, де нас цікавить друга закладка «Бездротові мережі». Саме тут проводитимуться всі настройки бездротової мережі.


2 2.gif


Опція «Использовать Windows для настройки сети» дозволяє вибрати, якими інструментами проводитиметься настройка.

На наступному етапі створюємо бездротове з'єднання шляхом натиснення кнопки «додати» в розділі "Предпочитаемые сети", де необхідно ввести ім'я мережі, а також встановити деякі спеціальні параметри, що забезпечують певний рівень безпеки.


2 3.gif


Засоби Windows XP дозволяють створити бездротову мережу за допомогою спеціального майстра, доступного в розділі «Доступные сети». Для цього необхідно натиснути кнопку «Беспроводные сети» і в менеджері бездротових мереж, що відкрився, натиснути кнопку «Установить беспроводную сеть». Головною відмінністю цього майстра є можливість збереження настройок бездротової мережі на Flash диску, що помітно спрощує перенесення конфігурації мережі на інші комп'ютери, проте для ситуації, коли необхідно з'єднати два комп'ютери, ця особливість не актуальна.


2 4.gif


Розглянемо другий спосіб налаштування за допомогою утиліти, яка поставляється в комплекті з контроллером LevelOne WNC -0101 USB. Для того, щоб дозволити використання фірмової утиліти, необхідно прибрати галочку «Использовать Windows для настройки сети» в закладці «Беспроводные сети».


2 5.gif


Утиліта включає дещо більший набір особливостей, ніж засоби Windows. Тут є шість закладок. Перша закладка «LAN Status» відображає всі знайдені навколо бездротові мережі, а також показує потужність і якість сигналу.


2 6.gif


Створити нову мережу можна, відкривши закладку «Setting».


2 7.gif


Дана утиліта має ряд особливостей, тут можна створити до п'яти профілів, що дозволяють швидко міняти параметри з'єднання. Створюємо перший профіль, спочатку потрібно вказати ім'я мережі ( SSID ), тип мережі ( AD - Hoc ). Використовуваний канал зв'язку і країну можна залишити без змін. Додаткові властивості з'єднання доступні у вікні «Advance». Тут користувач може вибрати швидкість передачі, режим збереження енергії (важливо для ноутбуків), а також режим шифрування.

На цьому перший етап настройки настільного комп'ютера завершений і тепер необхідно налаштувати бездротову мережу на ноутбуку.

Даний процес повністю ідентичний настройці настільного комп'ютера, яку ми розглянули вище, за винятком Wi-Fi контроллера і спеціалізованої програми для його настройки.


2 9.gif


Встановлюємо з'єднання між двома комп'ютерами. Для цього використовується як фірмова утиліта, так і менеджер мережевого з'єднання Windows XP. Необхідно виконати перезавантаження обох комп'ютерів, що дозволить встановити автоматичне з'єднання, про що буде свідчити іконка в системній області робочого столу.


2 10 1.gif2 10 2.gif


У випадку якщо з'єднання не відбулося, потрібно відкрити утиліту настройки Wi-Fi контроллера або менеджер мережевого з'єднання Windows XP.


2 11.gif


У основному вікні менеджера відображається список виявлених мереж.

Тепер приступимо до настройки IP з'єднання, настройки шлюзу і сумісного доступу до файлів і принтерів.

Для вирішення цього завдання необхідно зайти у властивості мережевого оточення, встановити необхідні протоколи, шляхом натиснення кнопки додати, і так само встановити необхідні служби (служба доступу до файлів і папок мережі Microsoft і клієнт для мережі Microsoft). Так само необхідно правильно конфігурувати ip адресу таким чином, щоб вона не була задіяна у внутрішній мережі, що викличе конфлікт адрес в результаті чого не вдасться налаштувати шлюз. Далі потрібно налаштувати файрвол.

Запускаємо майстер настройки мережі ім'я комп'ютера і опис (необов'язково), а також ім'я робочої групи.


Перейти до Технологія WI-FI