Документ для фасилітації "Карта проекту Таємниці руху"
Карта проекту "Таємниці руху"
Навчальний проект з геометрії «Таємниці руху» розроблено для учнів 9 класу.
Основна мета проекту: зацікавити учнів предметом, показати міжпредметні зв’язки теми з іншими предметами та з життям.
Програмою передбачено вивчення теми «Геометричні перетворення», зокрема розглядаються наступні питання: переміщення та його властивості; симетрія відносно точки і прямої; поворот; паралельне перенесення; рівність фігур. Учні об’єднуються в групи: математики; фізики; інформатики; мистецтвознавці. Кожна з груп буде виконувати свої завдання, які пов’язані з темою «Переміщення», вивчають теоретичні питання, знаходять додаткову інформацію, розв’язують задачі. Паралельно з проектом цю ж тему вивчають на уроках геометрії протягом 5 уроків. Результати дослідження потрібно підготувати в форму презентації. На заключному етапі проводять урок-конференцію (урок-семінар), на якому відбувається захист досліджень.
На початку проекту учні проходять вхідне анкетування. Потім учні об’єднуються в групи:
- математики;
- фізики;
- інформатики;
- мистецтвознавці.
На другому етапі кожна з груп буде виконувати свої завдання, які пов’язані з темою «Переміщення», вивчають теоретичні питання, знаходять додаткову інформацію, розв’язують задачі. В разі потреби учні звертаються по допомогу до вчителя.
При підготовці статті групи математиків, фізиків та інформатиків об’єднують зусилля, синтезують ідеї, щоб отримати цілісну картину про досліджувану проблему. Результати дослідження потрібно підготувати в формі вікі-статті.
Мистецтвознавці працюють окремо. Результати свого дослідження вони мають оформити у вигляді презентації.
На заключному етапі проводять урок-конференцію (урок-семінар), на якому відбувається захист досліджень.
Учні здійснюють пошук потрібної інформації, використовуючи джерела інтернет-ресурсів, навчаються оцінювати веб-ресурси та дізнаються, як дотримуватися законів про авторське право.
Під час підготовки вікі-статті (презентаці) учні оцінюють внесок кожного в дослідження, а також здійснюють самооцінювання. Наприкінці проекту вчитель оцінює кінцевий продукт, а також учні виконують тести.