Документ для фасилітації. Карта проекту "Комп'ютер - замість олівця і пензля?!"
Карта проекту "Комп'ютер - замість олівця і пензля?!"
Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння студентами Основних запитань. Визначення попередніх знань студентів щодо теми та того, що саме вони знають про використання ІКТ в декоративно-прикладному мистецтві відбувається при заповненні ними опитування для визначення навчальних потреб. Під час створення своїх вікі-статей, які ведуть студенти впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форма оцінювання вікі-статей проекту «Комп’ютер замість олівця і пензля?!», яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння студентів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку.
Робота в проекті починається із бесіди «Вплив ІКТ на сучасне мистецтво», під час якої перед учасниками проекту ставляться запитання і демонструється презентація:
1. Чи сумісні ІКТ і декоративно-прикладне мистецтво?
2. Чому декоративна комп’ютерна композиція – це синтез ІКТ і декоративно-прикладного мистецтва?
3. Які засоби ІКТ здатні передати художній образ у декоративно-прикладному мистецтві?
4. Які можливості ІКТ для стилізації зображень у ДПМ?
У результаті обговорення чітко формулюємо цілі проекту та пропонуємо відповісти на запитання вхідного опитування (результати опитування допоможуть викладачеві у плануванні своїх дій).
Обговорюємо тематичні запитання і записуємо можливості ІКТ, особливості їх використання у декоративно-прикладному мистецтві.
На самостійне опрацювання студентам пропонується творча робота, яка має на меті вивчення можливостей комп’ютерної графіки та формування навичок роботи з інструментами ІКТ при створенні декоративних елементів композиції.
Завдання 1. Виконання начерків елементів рослинного світу.
Вимоги до завдання. Виконати начерки природного мотиву лінією і плямою. Передати пластику форми і простору.
Завдання 2. На основі натурних розроблених стилізованих мотивів побудувати композиційно-замкнений орнамент для предметів ужиткового характеру.
Вимоги до завдання. Створити площинну декоративну композицію, підкресливши статику й динаміку. Використати ритми кольорових поєднань, метричні й ритмічні порядки, ритми світла.
Завдання 3. Побудувати композицію “Дерево життя”.
Вимоги до завдання. За допомогою стилізованих мотивів, змінюючи їх силу тону й розташування, побудувати композицію.
Завдання 4. Створити симетричну композицію в техніці витинанки за народними мотивами.
Вимоги до завдання. В композиції використовувати народні мотиви за принципом побудови дзеркальної площини відображення.
Щоб студентам простіше було проводити дослідження підготовлено шаблон тестових завдань дослідження. Для комунікації студентів між собою та координатором проекту створюється група у популярній соціальній мережі «ВКонтакте», де будуть опубліковані деякі матеріали, відбуватися певні обговорення, координація сумісних дій тощо. Учасники проекту пишуть статті з обраної теми та розташовують їх на вікі-сайті, далі проводіть дослідження і розміщують їх на вікі-сайті. Студенти переглядають статті один в одного і пишуть обговорення.
Захист проекту здійснюється у вигляді конференції, на якій кожна група доповідатиме результати своїх досліджень.