Додаткове завдання1

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Виконайте завдання

 1. ЗВикористовуючи вікно Зміна палітри графічного редактора Paint, заповніть таблицю:

1,64.jpg

 1. (ДЗ) Знайдіть додаткову інформацію про назви кольорів і значення їхніх базових компонентів у різних колірних моделях і заповніть таблицю. Створіть із цих кольорів власну додаткову панель кольорів у графічному редакторі Paint.

1,63.jpg

 1. Відкрийте графічний редактор Paint і створіть власну панель з п’яти кольорів різних відтінків зеленого кольору.

 2. Дослідіть, які зміни відбуваються з кольорами при інвертуванні кольорів. Яким чином змінюються значення базових компонентів кольорової палітри? Чи можна встановити якусь математичну закономірність?

 3. Дослідіть в графічному редакторі Paint, як впливає переміщення повзунка вздовж вертикальної смуги яскравості на колір та значення компонентів цього кольору в колірній моделі HSB і RGB.

 4. Відкрийте вказаний учителем файл (наприклад, Тема 7\Завдан ня 7.3\вправа 6.bmp). Видаліть усі фігури синього кольору. Збережіть малюнок у файлі у власній папці з тим самим іменем.

 5. Відкрийте в графічному редакторі Paint указаний учителем графічний файл (наприклад, Тема 7\Завдання 7.3\вправа 7.bmp) та:

  1. перефарбуйте малюнок, використовуючи кольори додаткової палітри;

  2. установіть параметри аркуша: розміри – формат А4, орієнтація – альбомна;

  3. надрукуйте зображення;

  4. збережіть створене зображення у файлі у власній папці.

 1. Намалюйте феєрверк і зробіть на його фоні текстовий напис «Зі святом!», використовуючи інструменти Розпилювач і Текст (табл. 7.13). Поділіть його на чотири частини і поверніть три з них відповідно на 90°, 180° і 270°. Збережіть створене зображення у файлі з іменем вправа 7.3.8.bmp у власній папці.

 2. (ДЗ) Відкрийте вказаний учителем файл (наприклад, Тема7\Завдання 7.3\вправа 9.bmp). Із запропонованих фрагментів зберіть малюнок, використовуючи переміщення фрагментів та їх поворот. Збережіть створене зображення у файлі у власній папці з тим самим іменем.

 3. Вставте в малюнок, який збережено у файлі Тема 7\Завдання7.3\вправа 10 1.bmp, зображення з файлу вправа10 2.bmp. Скопіюйте зображення кораблика кілька разів, зменшивши їх розміри (табл. 7.13). Збережіть створене зображення у файлі у власній папці з тим самим іменем.

 4. Створіть малюнок, на якому зобразіть (табл. 7.13):

  1. розкриту парасольку, зафарбувавши окремі пікселі. Заздалегідь збільшіть масштаб і включіть відображення сітки.

Скопіюйте зображення парасольки, розташувавши копію поруч. Видаленням і переміщенням фрагментів, змініть картинку, щоб отримати складену парасольку;

  1. половинку метелика. Відобразіть зображення половинки метелика, розмістивши копію поруч з оригіналом. У скопійованому фрагменті оберніть кольори;

  2. орнамент з указаних на зразку фігур, використовуючи операції копіювання, повороту і віддзеркалення.

Збережіть створене зображення у файлі з іменем вправа 7.3.11.jpg у власній папці. </p>

 1. *. (ДЗ) Створіть у графічному редакторі малюнок на одну з указаних тем. Збережіть малюнок у файлах з іменем вправа 7.3.12 у форматах bmp, jpg, gif та tiff у власній папці. Орієнтовна тематика малюнків:

  1. p style="font-family: TimesNewRoman; font-size: 12pt;">обкладинка улюбленої книжки;е)емблема школи;</p>
  2. святкова листівка;ж)космічний пейзаж;

  3. візитна картка;з)товарна етикетка;

  4. ілюстрація до літературного твору;и)фізичний прилад.

  5. комп’ютерна техніка;

 1. Знайдіть додаткову інформацію про психологічні особливості сприйняття різних кольорів людиною. Яким чином це потрібно враховувати дизайнерам сайтів?

1,65.jpg