Диктофон на ноутбуці. СПК
|
Як налаштувати на ноутбуці вбудований мікрофон?
Сучасні ноутбуки укомплектовані вбудованим мікрофоном, що значно полегшує життя їх власників. Не так давно необхідно було купувати гарнітуру, після чого підключати її до комп’ютера, настроювати й перевіряти мікрофон в навушниках т. д. Відповідно, доводилося витрачати додатковий час, засоби і т. д. Зараз це робиться простіше, але і автоматично пристрій не вмикається. Тому давайте спробуємо розібратися, які етапи включає в себе налаштування вбудованого мікрофона на ноутбуці.
З чого почати?
В першу чергу слід перевірити, чи є даний пристрій на лептопі. Незважаючи на те, що більша частина сучасних ноутбуків оснащена вбудованим мікрофоном, варто зайвий раз переконатися в тому, що ваша техніка входить у цю групу. Для того, щоб упевнитися, слід уважно прочитати документацію до ноутбука, де вказується даний момент.
Крім того, мікрофон можна простежити і через меню Диспетчер пристроїв. Попередньо зайдіть в Пуск – Панель управління. Тут виберіть Звук – Запис. У меню пристрій, якщо воно є в наявності, повинна відображатися.
Якщо у переліку вказано кілька пристроїв, визначити той, що нам потрібен, можна постукавши по корпусу поруч з ним. Біля значка мікрофонів розташовуються зелені смужки. При звуці на одній з них почнуть відображатися коливання. Отже, саме цей пристрій нам необхідно.
Налаштування вбудованого мікрофона
У разі якщо не працює мікрофон на комп’ютері з Windows XP. то безпосередньо налаштування починається з перевірки, встановлені в ноутбуці драйвера на звукову карту. Якщо їх немає, то викачуємо або встановлюємо з диска, який йде в комплекті з технікою. Якщо вони є, то можна спробувати оновити драйвера звукової карти. Далі через меню Пуск відкриваємо Панель управління. У вікні переходимо на вкладку Звуки та аудіопристрої. В Аудіо натискаємо запис звуку і встановлюємо пристрій, який буде використовуватися за замовчуванням. Після цього потрібно вибрати Гучність і натиснути Додатково.
Тепер перед нами відкривається вікно, в якому знадобиться перейти за посиланнями Параметри – Властивості. Напис Мікрофон необхідно відзначити галочкою, після чого натиснути ОК. Після цього користувач зможе спостерігати повзунок гучності, при перетягуванні якого і настроюється потрібний рівень звуку.
Важливо: у деяких програмах, серед яких Скайп, знадобиться встановити додаткові налаштування для її коректної роботи. Для того щоб їх дізнатися, в самій програмі зайдіть в розділ Допомогу і перегляньте, які саме дії знадобиться зробити.
Деякі утиліти дозволяють більш тонко налаштувати мікрофон. Вибір таких програм залежить, в основному, від типу звукової карти, яка стоїть на ноутбуці. Наприклад, можна встановлювати можливість придушення шуму або позбавлення від луни у мовця. Крім того, виставляється оптимальне відстань від користувача до пристрою і багато іншого. Такі утиліти безкоштовно поширюються в інтернеті, і завантажити їх зазвичай не складає труднощів. Як видно, налаштувати вбудований мікрофон – процес нескладний і нетривалий. Для того, щоб користуватися пристроєм достатньо зробити всього декілька дій, після чого воно коректно запрацює так, як треба саме вам.
Безсумніву, недоліки маються і у ноутбуці: і займає багато місця, и габаритів не зрівняти з телефоном. Але разом з тим маються і багато переваг:
- більш ніж достатній об'єм пам'яті HDD
- записи можна як завгодно сортувати, архівувати, відправляти по пошті, записувати на носіх та редагувати
Якщо ви не користувалися до цього моменту вбудованим мікрофоном, то він у вас може бути вимкнутий за замовчуванням. Активується він у діалоговому вікні налаштувань аудиопараметрів системи або на панелі "Диспетчер звуку". Тут же задаємо і рівень сигналу, а на окремій вкладі можна ввімкнути придушення шуму та ехо.
ОС Windows має вбудовану функцію, яка нагадує диктофон - Звукозапис. Вона не геть ідеальна, але для домашнього користувача згодиться.
Замість нього можна використовувати сторонній аудиоредактор, але разом з збільшеними можливостями він приносить з собою і загадковий інтерфейс, та і розмір таких програм також має значення. Порискавши в інтернеті можна знайти безліч таких програм. Наприклад Voice Notes Pilot 1.41. В ній простий інтерфейс, представлений 2-ма панелями, відображення графіка запису/відтворення нотатків і звичними кожному 4-ма кнопками управління. Крім того, для візуального відображення нотатка є цифрове табло, яке показує загальний і поточний час запису та голос пошуку з рухачимся бігунком.