Глосарій до курсу" Методика навчання англійської мови"

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Аудіювання

внутрішній (за формою), реактивний (за роллю) , рецептивний вид мовленнєвої діяльності, який належить до усного мовлення, ґрунтується на механізмах сприймання та розуміння мовлення на слух


Вправа

це спеціально організоване в навчальних умовах багаторазове виконання окремих операцій, дій або діяльності з метою оволодіння ними або їх удосконалення. Кожна вправа незалежно від її характеру має три-або чотирифазову структуру: перша фаза – завдання, друга фаза – зразок виконання, третя фаза – виконання завдання, четверта – контроль (контроль з боку вчителя, взаємоконтроль або самоконтроль учнів

Говоріння

активний, продуктивний вид мовленнєвої діяльності, який належить до усного мовлення, ґрунтується на механізмах формування і формулювання думки


Засоби навчання

знаряддя і засоби навчального процесу, які допомагають учителю організувати ефективне навчання іноземної мови, а учням – ефективно оволодіти нею.


Методичні прийоми

це елементарні методичні вчинкидії, що спрямовані на виконання конкретного завдання на певному етапі уроку. Методичний прийом як елементарна дія є складовою


Методичний прийом елементарна дія, спрямована на досягнення конкретної навчальної мети: введення окремих лексичних одиниць, оволодіння новими граматичними структурами, навчання вимови окремих звуків.


Мовленнєва діяльність процес активного, цілеспрямованого, опосередкованого мовою та обумовленого ситуацією спілкування , приймання або надання мовленнєвого повідомлення у взаємодії людей між собою.


Принципи навчання

загальні положення, що відображають закономірності процесу навчання і вимоги щодо його організації, дотримання яких дає змогу педагогу досягти запланованих цілей навчання.


Соціокультурна компетенція

знання правил і соціальних норм носіїв мови, традицій, історії, культури та соціальної системи країни, мову якої вивчають.


Техніка читання

певна кількість прийомів, які забезпечують сприймання та оброблення формальної мовної інформації (літер, сполучень літер, слів, знаків пунктуації, граматичних ознак і граматичних структур речень).