Відповіді 14, 15 група

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

а ==

1. Поняття інформації, повідомлення і шуму. Основні властивості інформації

Відповідь

Інформація – це дані та відомості, представлені в різних формах. Інформація передається за допомогою повідомлень.

Повідомлення – це послідовність сигналів різної природи: звуків, символів, зображень, жестів тощо.

Основними властивостями інформації є її корисність, повнота та достовірність.

Певне повідомлення може містити деяку корисну і некорисну інформацію. Ту частину повідомлення, яка не несе корисної інформації, називають шумом.

9. Прикладне програмне забезпечення. Офісні пакети. Типові компоненти для офісних пакетів. Приклади офісних пакетів.

Відповідь

У сфері програмного забезпечення персональних комп'ютерів (від кишенькового до настільного) існує поняття «Офісний пакет» (англ. Office suite), що означає набір застосунків, націлених на роботу з електронною документацією. Компоненти офісних пакетів розповсюджуються, як правило, разом, мають схожий інтерфейс і мають добре розвинену схему взаємодії один з одним.

Відомі офісні пакети

Довгий час практично синонімом поняття офісний пакет був Microsoft Office, його успіх у споживачів не малою мірою забезпечив і загальний успіх операційної системи Windows. Однак, існували альтернативні пропозиції офісних пакетів, наприклад WordPerfect (його сучасний наступник Corel WordPerfect Office), IBM Lotus SmartSuite чи Ability Office.

На платформі Mac Apple випустив свій власний пакет iWork.

Співтовариство відкритого програмного забезпечення GNU/Linux розробляє офісні проекти, як Gnome Office та KOffice.

Відрита платформа і формат OpenDocument підтримується такими вільними пакетами як OpenOffice.org та IBM Lotus Symphony, доступними на багатьох операційних системах.

Розвиток служб інтернету привів до нової хвилі повноцінних офісних пакетів, які являють собою переважно онлайнові веб-служби, такі як Zoho Office Suite чи Google Docs.

В даний час стають популярними мобильні офісні пакети: Polaris Office, Kingsoft Office, Quickoffice і мобільні версії десктопних пакетів.

Повернутися до курсу

10.Поняття про комп’ютерну графіку, історія її виникнення. Види комп’ютерної графіки. Класифікація комп’ютерної графіки.

Відповідь

Історія розвитку комп’ютерної графіки

Комп’ютерна графіка – це застосування обчислювальної техніки для створення графічних зображень, їх відображення різними засобами і маніпулювання ними. Отже, комп’ютерним (цифровим) може бути назване зображення, створене за допомогою комп’ютерної програми. Спочатку програмісти навчились отримувати рисунки в режимі символьної печаті. На паперових листах за допомогою символів (зірочок, точок, хрестиків, букв і ін.) отримували рисунки, які нагадували мозаїку. Так друкувались графіки функцій, зображення течій рідин і газів, електричних і магнітних полів і т.д. За допомогою символьної печаті програмісти ухитрялися отримувати навіть художні зображення. Потім з’явилися спеціальні пристосування для графічного виведення на папір – графопобудовувачі (плотери). За допомогою такого пристосування на лист паперу чорнильним пером наносяться графічні зображення: графіки, діаграми, технічні креслення і інше. Проте, справжня революція в комп’ютерній графіці відбулася з появою графічних дисплеїв. На екрані графічного дисплею стало можливим отримувати рисунки, креслення в такому вигляді, як на папері за допомогою олівців, фарб, креслярських інструментів. Зв’язок традиційної і комп’ютерної графіки, з однієї сторони, визначає застосування розмножувальної техніки, з іншої – можна знайти ще одне пояснення виникненню терміну «графіка», яке застосовується до роботи художника-комп’юторщика. Слово графіка означає зображення лініями, штрихами, точками. Всі графічні комп’ютерні програми принципово розділяються на два типи: векторні (зображення будуються лініями) і растрові (зображення п’ятном із точок). Отже, яким б складним не казалось зображення, створене в комп’ютері, по своїй сутності, будь-яке з них відноситься до графіки.

Види комп’ютерної графіки

Для роботи з комп’ютерною графікою існує багато класів програмного забезпечення, проте розрізняють всього три види комп’ютерної графіки: 1) растрова, 2) векторна, 3) фрактальна. Ці види відрізняються принципами формування зображення під час відображення на екрані монітора чи під час друкування на папері. Правомірна і інша класифікація комп’ютерної графіки: 1) двомірна, 2) трьохмірна. Двомірна графіка – це зображення, яке має два вимірювання, тобто яке лежить на площині. Цей вид графіки є основою комп’ютерної графіки, в тому числі і трьохмірної. Трьохмірна (3D) графіка – це побудова на комп’ютері, за допомогою спеціальних програм, просторової моделі, яка складається з простих і складних геометричних форм, присвоєння цій моделі фактури (т.т. особливість побудови та оздоблення поверхні будь-якого предмета), кольору, ступені прозорості і матовості, надання їй і умовній камері руху у віртуальному (т.т. можливому) просторі, розміщення в цьому просторі джерел світла і, нарешті, прорахунок вибудованої сцени. Цей вид комп’ютерної графіки застосовується під час створення комп’ютерних ігор, реклами і т.д.

34.Cтворення графіків і діаграм у табличному процесорі Microsoft Excel

Відповідь

Діаграми призначені для графічного відображення числових даних. Діаграми поділяються на стандартні і нестандартні. Серед стандартних діаграм і графіків є такі: гістограма, лінійчата, графік, кругова, крапкова, з областями, кільцева, пелюсткова, поверхнева, бульбашкова, біржова, циліндрична, конічна, пірамідна. Крім того, Excel крім 14-ти стандартних типів діаграм пропонує більше 20 нестандартних діаграм і графіків. Основою всіх цих різноманітних діаграм і графіків є три різновиди: кругова діаграма, стовпчикова діаграма і лінійний графік. Кругові діаграми відображають числові дані з одного виокремленого рядка чи стовпця у вигляді круга із секторами. Вона демонструє співвідношення частин і цілого поданих у відсотках від цілого (100%). В кругових діаграмах немає осей X і Y. Стовпчикові діаграми (гістограми) краще показують числові дані одночасно в кількох рядках і стовпчиках. Лінійний графік (точкова діаграма) краще використовувати для побудови математичних графіків. Діаграми будуються автоматично за допомогою Майстра діаграм. Їх запускють двома способами: 1) за допомогою кнопки Майстер діаграм на панелі інструментів; 2) командою з меню Вставити =>Діаграму. Спочатку потрібно виділити діапазон з даними, а тоді виконати 4 кроки для побудови діаграми. Зміни у створеній діаграмі можна зробити за допомогою: 1) контекстного меню (параметри діаграми); 2) командою Діаграма; 3) панелі інструментів (кнопка Майстер діаграм).

43.Особливості навчальних проектів молодших школярів. Теми дитячих проектних робіт. Оцінювання виконаних проектів. Презентація (захист) проекту

Відповідь

Теми дитячих проектних робіт краще обирати зі змісту навчальних предметів або із близьких до них галузей, тому що для проекту потрібна особистісно – значуща і соціально – значуща проблема, яка знайома молодшим школярам і має для них самих значення. Проблема проекту або дослідження, яка забезпечує мотивацію включення школярів у самостійну роботу, повинна бути в галузі пізнавальних інтересів учнів і знаходитися в зоні їх найближчого розвитку. Тривалість виконання проекту доцільно обмежити одним уроком (можливо, спареними уроками) або одним – двома тижнями у режимі класно – позакласних занять. Крім того, важливо ставити разом з учнями і навчальні цілі для оволодіння прийомами проектування як загально навчальними уміннями. Наприклад, можна поставити дітям такі запитання: Які уміння знадобляться для виконання цього проекту? Чи володієте ви цими уміннями в достатній мірі? Яким чином ви зможете здобути необхідні вам уміння? Де ще ви зможете пізніше застосовувати такі уміння? Особливої уваги у початковій школі потребує завершальний етап проектної діяльності – презентація (захист) проекту. Для цього треба допомогти учням провести самоаналіз проекту, потім допомогти оцінити процес проектування за допомогою запитань. Також діти потребуватимуть допомоги при підготовці проекту до презентації. Захист проекту – завершальний етап його виконання, коли учні звітують про проведену нами роботу. Як правило, захист проектів здійснюється у формі виставки тих виробів, які вони створили. Крім того, іноді доцільно просити дітей підготувати невеликі виступи з розповіддю про свій проект. Дуже важливе питання – оцінювання виконаних проектів, яке має носити стимулюючий характер. Школярів, які досягли особливих результатів у виконанні проекту, можна відзначити дипломами або пам’ятними подарунками, при цьому у початковій школі має бути заохоченим кожен учень, який взяв участь у виконанні проекту. На варто перетворювати презентацію у змагання проектів із присудженням місць. Краще виділити декілька номінацій і зробити так, щоб кожен проект «переміг» у якійсь номінації. Наприклад, можуть бути наступні номінації: «Пізнавальний проект», «Потрібний проект», «Пам’ятний проект», «Яскравий проект», «Веселий проект» тощо. Окрім особистих призів можна приготувати спільний приз для усього класу за успішне завершення проектів. Це може бути похід до лісу, на виставку, в музей, на екскурсію і т.д.

44.План проведення проекту. Побудова роботи над проектом

Відповідь

І етап: -Визначення теми. -Постановка завдання. -Обговорення. -Формулювання проблемних питань. -Формування груп, висунення гіпотез вирішення проблем. -Обговорення плану роботи учнів. -Обговорення можливих джерел інформації, питань захисту авторських прав. ІІ етап: -Вибір творчої назви проекту. -Самостійна робота учнів з обговорення завдання кожного в групі. ІІІ етап- Самостійна робота груп по виконанню завдань. IV етап- Підготовка учнями звіту про виконану роботу. V етап- Захист отриманих результатів та дослідів.

Побудова роботи над проектом: 1. Проблема, на вирішення якої спрямовано проект. 1) Чому цей проект потрібен? 2) Яку проблему він буде вирішувати? 3) Як школярі будуть залучені до участі у роботі?

2. Загальна мета проекту, завдання. 1) Мета – це те, що бажаєте отримати в результаті. 2) Завдання – це конкретна частина мети, яку треба буде реалізувати, це дії, за допомогою яких буде досягнуто мету проекту.

3. Плановані результати проекту. 1) Чітко опишіть, що буде отримано. 2) Кому це буде корисно? 3) Якою буде ваша вигода від участі у цьому проекті?

4. Діяльність в рамках проекту. 1) Що треба робити, щоб досягти описаних результатів і вирішити проблему? 2) Які конкретні дії треба виконати для вирішення проблеми? 3) Які ресурси будуть використані? 4) Що буде відбуватися в рамках даного проекту?

5. Висновки при виконанні проекту. 1) Від чого може залежати результат проекту? 2) Як результати даного проекту можуть бути використані іншими?