Багатоадресна розсилка

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

4.11 Багатоадресна розсилка
Основною метою групового мовлення є створення ефективного механізму передачі даних за схемою «один-до-багатьох" і "багато-до-багатьох».
Традиційні механізми доставки пакетів стека TCP / IP мало придатні для підтримки групового мовлення. Наприклад, використання унікальних адрес (unicast) призводить до необхідності встановлення численних двоточкових з'єднань між відправником і кожним з одержувачів.
Іншим способом передачі даних є широкомовна передача, коли станція направляє пакети, використовуючи широкомовні адреси (broadcast). Пакети з такими адресами передаються до всіх кінцевим вузлам зазначеної мережі, незалежно від того, чи потрібні вони кожному з них. У багатьох ситуаціях такий спосіб передачі також виявляється неефективним внаслідок своєї надмірності, яка веде до надмірного зростання трафіку, особливо у великих мережах.
У разі використання групових адрес відправник передає повідомлення тільки один раз, потім воно тиражується і доставляється тільки до тих вузлів, які є членами відповідної групи. Такий режим економить пропускну здатність за рахунок передачі тільки того трафіку, який необхідний. Номери групи задаються з використанням IP-адреси типу multicast.
Основними протоколами, на базі яких реалізується багатоадресна розсилка в IP-мережах, є протоколи IGMP (Internet Group Management Protocol), DVMRP - (Distance Vector Multicast Routing Protocol), PIM (Protocol Independent Multicast).

--Козінцев Олексій 36 гр. 06:20, 20 листопада 2010 (EET)