АРМАДА 3500 Compag computer

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Загальний опис (принцип дії)

Compaq Computer Corporation - американська компанія з виробництва персональних комп'ютерів. Заснована в 1982 році.
Деякий час Compaq була найбільшим постачальником комп'ютерів в світі.

Слово «Compaq» є акронімом, утвореним від англійського словосполучення «сумісність і якість» (Compatibility and quality). Представляючи одну з моделей Compaq Armada E500, складно сказати, чи є вона продовженням лінійки офісних ноутбуків. У моделі поєднуються продуктивний процесор, 14,1 дюймова матриця, 12 ГБ жорсткий диск. Але складно зрозуміти, чому Compaq обмежив обсяг оперативної пам'яті всього лише 64МБ. Природно, обсяг можна збільшити до вражаючих 512 МБ, але факт залишається фактом. Працювати при нинішніх ресурсномістких додатках з таким обсягом складно. Включені в стандартну конфігурацію накопичувачі на гнучких магнітних дисках і CD-Rom з 24 кратною швидкістю встановлюються відповідно в відсіки DualBay і MultiBay. В результаті користувач отримує широкі можливості для зміни конфігурації системи. Для зручності використання модель Е500 забезпечена повним набором зовнішніх портів і стандартним інтерфейсом для підключення до уніфікованих інсталяційний платформ серії ЕМ (док-станцій), що забезпечує додаткові можливості функціонального розширення систем. Такі док-станції підходять і до Е500 і до М700. У наявності традиційний для ноутбуків недолік - хоча відео вихід є, кабель для підключення до телевізора відсутній. Основну індикацію роботи ноутбука(зарядка акумулятора) можна побачити і при закритій кришці - діоди розміщені на лицьовій стороні кришки дисплея. З передньої сторони розташовані: регулювання гучності, дисковод і CD-ROM. Клавіатура займає більшу частину ноутбука, на відміну від інших виробників, Compaq встановив на Е500 збільшену клавіатуру. Зазори між клавішами збільшені (2 мм), виступ - близько 4 мм. Верхній ряд (F1-F12) повторює звичайну клавіатуру. Він розділений по 4 клавіші. Клавіші: Delete, End, P.D, P.U., Home і Insert винесені в окрему групу. Розміщення додаткової клавіші Fn (з її допомогою здійснюється регулювання яскравості, гучності і т.д.) прямо під Shift'ом, точно таке ж як і у М700 (незвичне). Знову порадувало пусте місце в правому і лівому верхньому кутку від стрілок (аналогічно М700). Режими включення, виключення, сплячки повністю повторюють М700. З одного лише особливістю - синя і чорна клавіші поміняні місцями. Так ось при натискання синьої, ноутбук "Грін" (Suspend), чорної - вимикається, а при одночасному натисканні - Reset. На Армаді встановлено кілька сервісних програм, що входять в стандартне оснащення, повторюючи набір програм М700.

  • Compaq Intelligent Manageability - Відповідає за Backup (резервні копії), що настроюється на розсуд часовий період автоматичного збереження, сигналізація, авто звірка файлів.
  • Easy point IV - настройка Q-pointa (пристрої позиціонування), чутливість, скролінг, короткий опис кнопок. Дуже мізерні настройки, немає навіть прискорення, курсор переміщується з однаковою швидкістю по всьому дисплею, тому витрачається дуже багато часу. При збільшенні швидкості, погіршується позиціонування.
  • Налаштування енергозбереження. Стандартні схеми заощадження, вбудовані в Windows 98SE, автоматична сигналізація критичного рівня батареї. Налаштування клавіш вкл / вив, на сплячку, вимикання, припинення. Установка яскравості дисплея в процентах, можливе переміщення по одному відсотку. Калібрування батареї - це дійсно важлива функція, яка дає змогу подовжити термін служби батареї, хоча використовуваний тип акумулятора практично позбавлений ефекту пам'яті, я б порадив раз на тиждень використовувати цю функцію.
  • Compaq Information Center - не представляє для користувача, що не розуміє англійської мови, нічого цікавого. Якщо ви не належите до таких, то зможете побачити наступну текстову інформацію: про модем, мережевий карті, швидкому настроюванню ноутбука, найпростіші прийоми роботи.
  • Compaq Configuration Record - містить короткі характеристики пристроїв ноутбука, і звіряє їх серійні номери з вшитой на заводі пам'яттю.
  • Compaq Diagnistics - Простенька діагностика ноутбука, більше пише про пристрої, які вони, а не діагностує.
  • Compaq DVD Player - тому що ноутбук позбавлений DVD, не представляє особливого інтересу.
  • Ring Central Fax - невелика факсимільний програма, не найкраща, але й не найгірша в своєму класі.

Всі додаткові програми, що поставляються з ноутбуком, тільки на англійській мові! Пакет відновлення ОС і основних програм виконаний бездоганно, бездоганно в тому сенсі, що якщо вам знадобиться відновити ОС, то треба просто вставити диск у CD-ROM і завантажитися з нього. Процес повністю автоматизований, займає близько півтори години. Недолік в такому відновлення один - додаткові програми, записані на диску, розраховані тільки на дану ОС. В Е500 також присутня функція контролю зарядки акумуляторів, як і в М700. Всі ноутбуки фірми Compaq обслуговуються на однакових умовах гарантії, детальніше див. Огляд Compaq M700.


Історична довідка.

Compaq - була заснована в лютому 1982 року Родом Кэнионом, Джимом Харрісом і Біллом Марто, трьома старшими менеджерами компанії по виробництву напівпровідників Texas Instruments. Кожен з них вклав в освіту компанії за 1000 американських доларів. Часто згадується, що початкова архітектура Compaq PC вперше була накидана на зустрічі засновників за обідом у ресторані «House of Pies» в Х'юстоні. В пошуках інвестицій засновники Compaq звернулися до Бену Розену (Ben Rosen), президенту компанії Sevіn-Rosen Partners, що спеціалізувалася на вкладення в ризиковані сектори високотехнологічних галузей. Розен погодився вкласти гроші в розвиток Compaq. Пізніше він став головою ради директорів Compaq і займав цю посаду до 2000 року. У ранні роки свого існування Compaq була в добрих стосунках з IBM PC Group, і більше того, звідти в Compaq перейшли двоє ключових керівників з маркетингу, Джим Д Ареззо (Jim d'arezzo) і Спаркі Спаркс (Sparky Sparks).

  • Compaq Portable

В листопаді 1982 року Compaq анонсувала свій перший продукт, переносний IBM PC сумісний персональний комп'ютер Compaq Portable. Він був випущений в березні 1983 року і коштував 2995 американських доларів, що значно дешевше пропозицій конкурентів у той час. Compaq Portable був одним з попередників сучасних портативних комп'ютерів. Його дизайн і конструктивне виконання багато в чому навіяні прототипом Xerox NoteTaker. Комп'ютер був створений на основі мікропроцесора Intel 8088 і був повністю IBM PC сумісний, дозволяючи запускати все програмне забезпечення, призначене для IBM PC. Комп'ютер мав комерційний успіх і в перший рік було продано 53000 пристроїв. Compaq Portable став першим в серії Compaq Portable. Compaq з повним правом торгувала легальними клонами IBM PC, тому що IBM в основному використовувала компоненти сторонніх виробників. Успіху сприяло також і те, що Microsoft володіла правами ліцензувати свою операційну систему MS-DOS для будь-яких виробників IBM PC сумісних комп'ютерів. Єдиною скопійованої частиною був BIOS, який Compaq використовував цілком законно, скориставшись принципом зворотної розробки і заплативши за це 1 млн доларів.

  • Deskpro 286

У 1985 році Compaq випустила Compaq Deskpro 286, 16-розрядний настільний комп'ютер, використовували мікропроцесор Intel 80286, що працює на частоті 7 МГц і підтримує роботу з 8,1 Мб оперативної пам'яті. Модель з жорстким диском об'ємом в 40 Мб коштувала 2000 доларів. Compaq Deskpro 286 був значно швидше оригінального IBM PC і був повністю програмно сумісний з ним. Цей комп'ютер став першим в серії комп'ютерів Compaq Deskpro. Досягнувши товарообігу в півмільярда доларів, у 1986 році Compaq випустила Compaq Portable II. Він був значно легше і менше свого попередника, мав зміненим дизайном з 8 МГц процесором і жорстким диском на 10 Мб. Він був дешевше, ніж IBM PC/AT і коштував 3199 доларів, або 4799 доларів за модель з жорстким диском.

* Deskpro 386 Коли в 1986 році Compaq представила Compaq Deskpro 386, перший персональний комп'ютер, заснований на новому мікропроцесорі Intel 80386, почався період зростаючого переваги над IBM, яка ще не використала ці процесори. В результаті подібні комп'ютери IBM випустила на 7 місяців пізніше, до того часу, коли Compaq вже була широко відомим поставщком комп'ютерів на основі мікропроцесора 80386, а IBM перестала асоціюватися з технічною перевагою.

  • Systempro

Суперництво і боротьба за технічну перевагу з IBM загострилися з випуском сервера Systempro в кінці 1989 року. Це був повноцінний серверний продукт, з підтримкою SMP на базі 2 процесорів Intel 80386 або Intel 80486 і RAID; це був перший мультипроцесор на базі x86-архітектури, і в ньому вперше застосована шина EISA, яка була відповіддю на розроблену IBM шину MCA.

1990 рік одночасно зі зміцненням на ринку серверів на початку 1990-х років Compaq вийшла на роздрібний ринок з комп'ютерами серії Presario і стала одним з перших виробників, які пропонували персональні комп'ютери за ціною менше 1000 доларів. Намагаючись утримувати ціни, Compaq стала першим виробником комп'ютерів, що використовують процесори від AMD і Cyrix. Результатом цінової війни, розпочатої Compaq, в кінцевому рахунку стала втрата частини ринку безліччю конкурентів, найбільш значущі з яких - IBM і Packard Bell.

У 1997 році Compaq купила компанію Tandem Computers, відому виробництвом серверів NonStop. Це приобетение вивело Compaq на ринок виробників серверів. У 1998 році Compaq купила знаходилася у важкому фінансовому становищі Digital Equipment Corporation, одного з лідерів комп'ютерного ринку в 1970-80 роках. Завдяки цьому Compaq в одну мить стала другим по прибутку виробником комп'ютерів у світі. Але, до нещастя для компанії, виконавчий директор Екхард Пфайффер (Eckhard Pfeiffer), який затіяв обидві угоди, не мав чіткого уявлення про те, чим слід займатися об'єднаної компанії, а також три абсолютно різні складалися роками культури зможуть працювати як єдине ціле, в результаті чого компанії довелося боротися за виживання. Пфайффер був знятий з поста виконавчого директора в 1999 році в ході боротьби за лідерство з головою ради директорів Беном Розеном (Ben Rosen) і замінений Майклом Капелласом (Michael Capellas), колишнім керуючим по інформаційним технологіям. Капеллас зумів повернути компанії деякий велич, розгублене в пізні дні правління Пфайффера, але компанія продовжувала боротьбу з менш великими конкурентами, такими як Dell.

У листопаді 1999 року Compaq спільно з Microsoft розробила першу лінію мережевих комп'ютерних систем, названих MSN Companions.

У другій половині 1990-х Compaq також придбала такі компанії, як Thomas-Conrad, Microcom і Inacom. Compaq брала участь у створенні суперкомп'ютерів, багато з яких входили до списку 500 самих продуктивних обчислювальних систем в світі. Високопродуктивні комп'ютери виробництва Compaq використовувалися у проекті розшифровки генома людини. Compaq спільно з Motorola побудували для Beijing Telecom першу в Китаї бездротову телефонну мережу на базі технології CDMA.

Представництва Compaq були більш ніж в 100 країнах світу. Компанії належать 17 фабрик з виробництва комп'ютерного обладнання, які перебувають у США (Техас), Великобританії (Шотландія), Китаї, Сінгапурі та Бразилії.

У 2001 році компанії Compaq і Hewlett-Packard оголосила про злиття. Безліч власників акцій HP, включаючи сина одного із засновників, Уолтера Хьюлетта, публічно виступали проти угоди, яка була схожа на результат нечесної боротьби і змови. Злиття було схвалено лише після накладання обмежень та заяв про надання тиску в ході голосування про купівлю (спричинило заяву про секретної операції в останню секунду з Bank of America), переслідували нову компанію. Капеллас, не пропрацювавши і року після злиття, пішов з поста президента HP. Карлі Фіоріна (Carly Fiorina), виконавчий директор HP, взяла обов'язки Капелласа на себе і керувала Compaq ще майже 3 роки після відходу Капелласа. Протягом цього часу HP звільнила тисячі колишніх працівників Compaq, ціна акцій компанії сильно впала, прибуток не виросла і згодом компанія поступилася своє місце на ринку компанії Dell. Як самостійна компанія Compaq фактично припинила своє існування. У лютому 2005 року Фіоріна під видом відходу у відпустку вирішила піти з компанії, не чекаючи, коли вороже налаштований рада директорів її звільнить. Місце виконавчого директора HP зайняв Марк Херд (Mark Hurd). Деякі продукти Compaq стали випускатися під маркою HP, а інші продовжували випускатися під маркою Compaq, зокрема, персональні комп'ютери, КПК і сервери.

Після деякого часу слово Compaq зникло з назви лінійки серверів ProLiant, однак, всі сучасні моделі зберігають спадкоємність з попередніми. Аналогічно, не більше ніж перейменуванням модельного ряду є Compaq лінійки портативних комп'ютерів EliteBook і ProBook.

У травні 2007 року компанія HP представила новий логотип підрозділу Compaq, який був розроблений для нової моделі Compaq Presario.

У 2008 році HP Compaq стали іменуватися бізнес-ноутбуки середнього цінового діапазону.

У 2009 році HP продає частину колишньої штаб-квартири Compaq[22].

У 2010 році на фабриці HP в Китаї був зібраний останній ноутбук під маркою Compaq Presario. З цього моменту всі подібні пристрої випускалися під маркою HP (серія 2000).


Технічні характеристики:

  • Процесор: Intel Pentium III 700 MHz
  • Пам'ять: 64 MB (розширюється до 512 MB)
  • Жорсткий диск: IBM-DJSA-220 ємність 12 GB
  • CD-ROM 24 × (знімний)
  • Дисковод (знімний)
  • Матриця: 14,1 "TFT LCD SVGA, активна
  • Відео: ATI-Rage Mobility P AGP 8 MB SDRAM (максимальний дозвіл на вбудованому екрані - 1024 × 768 при 32bit кольорі, на зовнішньому моніторі - 1024 × 768 при 64К кольорів)
  • Звук: ESS Maestro, 2 вбудованих динаміка, мікрофон.
  • Модем: Вбудований V.90 standart 56K ax / modem (ITU V.90, 56K data, 14.4K fax.)
  • Мережа: 10/100 Intel Pro / 100 + MiniPCI, підтримується Full Dublex
  • Порти вбудовані:
  1. 2 PCMCIA слота тип II
  2. IrDA
  3. PS/2 Keyboard/mouse
  4. послідовний порт
  5. параллельний порт
  6. VGA
  7. USB
  8. ТV вихід
  • Клавіатура: 102 клавіші
  • Пристрої позиціонування курсору: TouchPad
  • Габарити: 31,5 × 25,3 × 4,1 см
  • Вага: 3,18 кг


Комплектація:

  • кабель модемний
  • мережевий кабель
  • заглушка на місце CD-ROM'
  • наклейки для клавіатури
  • брошури - "Як правильно користуватися ноутбуком і організувати робоче місце"
  • "Продукти Compaq і додаткове обладнання"
  • "Короткий опис самого ноутбука і диска до нього (швидке відновлення О.С.)"
  • опис та реєстраційна картка Windows NT Workstation + Рекламна брошура про Windows 2000 Professional
  • повний опис Armada E500,диски - Notebook Products Reference Library, Quick Restore


Комплект встановленого програмного забезпечення наступний:

  • Microsoft Windows 98 SE Eng.
  • Microsoft Internet Explorer Eng.
  • Compaq Information Center Eng.
  • Compaq Drivers Information Eng.
  • Compaq DVD Express Eng.
  • Ring Central Fax Eng.
  • Armada Quick Reference Eng.


Програмне забезпечення: На Армаді встановлено кілька сервісних програм, що входять в стандартне оснащення, повторюючи набір програм М700.

  • Compaq Intelligent Manageability - Відповідає за Backup (резервні копії), що настроюється на розсуд часовий період автоматичного збереження, сигналізація, авто звірка файлів.
  • Easy point IV - настройка Q-pointa (пристрої позиціонування), чутливість, скролінг, короткий опис кнопок. Дуже мізерні настройки, немає навіть прискорення, курсор переміщується з однаковою швидкістю по всьому дисплею, тому витрачається дуже багато часу. При збільшенні швидкості, погіршується позиціонування.
  • Налаштування енергозбереження. Стандартні схеми заощадження, вбудовані в Windows 98SE, автоматична сигналізація критичного рівня батареї. Налаштування клавіш вкл / вив, на сплячку, вимикання, припинення. Установка яскравості дисплея в процентах, можливе переміщення по одному відсотку. Калібрування батареї - це дійсно важлива функція, яка дає змогу подовжити термін служби батареї, хоча використовуваний тип акумулятора практично позбавлений ефекту пам'яті, я б порадив раз на тиждень використовувати цю функцію.
  • Compaq Information Center - не представляє для користувача, що не розуміє англійської мови, нічого цікавого. Якщо ви не належите до таких, то зможете побачити наступну текстову інформацію: про модем, мережевий карті, швидкому настроюванню ноутбука, найпростіші прийоми роботи.
  • Compaq Configuration Record - містить короткі характеристики пристроїв ноутбука, і звіряє їх серійні номери з вшитой на заводі пам'яттю.
  • Compaq Diagnistics - Простенька діагностика ноутбука, більше пише про пристрої, які вони, а не діагностує.
  • Compaq DVD Player - тому що ноутбук позбавлений DVD, не представляє особливого інтересу.
  • Ring Central Fax - невелика факсимільний програма, не найкраща, але й не найгірша в своєму класі.

Всі додаткові програми, що поставляються з ноутбуком, тільки на англійській мові! Пакет відновлення ОС і основних програм виконаний бездоганно, бездоганно в тому сенсі, що якщо вам знадобиться відновити ОС, то треба просто вставити диск у CD-ROM і завантажитися з нього. Процес повністю автоматизований, займає близько півтори години. Недолік в такому відновлення один - додаткові програми, записані на диску, розраховані тільки на дану ОС. В Е500 також присутня функція контролю зарядки акумуляторів, як і в М700. Всі ноутбуки фірми Compaq обслуговуються на однакових умовах гарантії, детальніше див. Огляд Compaq M700.

Сфера застосування.


Застосування методів і засобів інформатики можливо у всіх тих областях людської діяльності, в яких існує принципова можливість (і необхідність) реєстрації та обробки інформації. З цього приводу існує справедливий вислів: "Застосування обчислювальних машин обмежена лише рамками нашої фантазії". Зараз важко назвати таку сферу діяльності людини, в якій не застосовують або не намагаються застосувати сучасні інформаційні технології. Серед найбільш значних областей застосування засобів обробки даних слід виділити:

  • Військова справа, наприклад, системи протиракетної оборони, космічні системи.
  • Моделювання фізичних явищ і дослідження побудованих моделей за допомогою комп'ютерів.
  • Обробка конкретних експериментальних даних при проведенні математичних, фізичних, хімічних, біологічних, соціологічних, історичних, археологічних і т. п. досліджень.
  • Рішення завдань метеопрогнозу.
  • Автоматизовані робочі місця (АРМ) спеціаліста, наприклад, АРМ бухгалтера, керівника, лікаря і т. д.
  • Системи автоматичного проектування, що забезпечують підтримку роботи інженера-конструктора, істотно підвищують продуктивність його праці та скорочують строки розробок.
  • Управління роботою окремих верстатів (верстати з числовим програмним управлінням), роботи, робототехнічні лінії, цехи і заводи-автомати. Автоматизовані системи планування та управління виробництвом, починаючи з окремих підприємств і закінчуючи управлінням цілими галузями (залізничний транспорт, авіація і т. д.).
  • Отримання зображень внутрішніх частин непрозорих тіл, у тому числі в медицині - комп'ютерна томографія, і на виробництві - контроль якості, що не руйнує виробів.
  • Системи масового обслуговування та інформаційно-довідкові системи. Наприклад, системи резервування та продажу залізничних та авіаквитків. Обслуговування великих спортивних заходів - світових та європейських чемпіонатів, Олімпійських ігор.
  • Бази даних правової інформації (швидкий доступ до нормативних актів, указам і постановам уряду, статтями Кримінального та інших кодексів), криминалистическ ие бази даних, які зберігають відомості про злочинців і т. д.
  • Банківські і біржові комп'ютерні системи.
  • Бібліографічні комп'ютерні системи.
  • Підготовка різних документів, звітів та інших друкованих матеріалів, рекламна справа.
  • Комп'ютерна верстка і підготовка до видання газет, журналів, книг.
  • Аранжування музичних творів, світломузика.""
  • Скульптура і архітектура.
  • Комп'ютерний дизайн розроблюваних пристроїв, приміщень.
  • Комп'ютерна мультиплікація, анімація ("пожвавлення" зображень – відтворення послідовності зображень, що створює враження руху).
  • Машинний переклад з різних природних мов.
  • Лінгвістика, розшифровка невідомих мов.
  • Криптографія – шифрування і розшифрування документів, доступ до яких повинен бути обмежений.
  • Комп'ютерна геодезія і картографія.
  • Навчальні, тестуючі та контролюючі програми.
  • Цифрова аудіо - і відеозапис.

Нові засоби зв'язку, що базуються на локальних і глобальних мережах.Також необхідно згадати ще про одну, досить специфічної галузі "застосування інформаційних технологій. Практично одночасно з появою персональних комп'ютерів і зростанням популярності комп'ютерних мереж з'явилися програми, які були названі комп'ютерними вірусами. Основною метою виконання таких програм можна вважати нанесення шкоди апаратних засобів, програмами чи даними конкурентів.

Фото, відео-матеріали



Список використаних джерел


  1. http://mirrorref.ru/ref_polqasrnayfsujg.html
  2. http://xbb.uz/Hi-Tech/Istorija-i-dostizhenija-Compaq-Computer-Corporation
  3. http://www.brandreport.ru/hewlett-packard/
  4. Ken Polsson. Chronology of Personal Computers
  5. Rivkin, Jan W. and Porter, Michael E. Matching Dell, Harvard Business School Case 9-799-158, 6 июня 1999 года.
  6. В. Щепанский. Смена // Фотокинотехника: Энциклопедия / Главный редактор Е. А. Иофис. — М.: Советская энциклопедия, 1981.