Інші інструменти

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Інші інструменти

Інструмент Заливка 1,17.jpg використовується для зафарбовування деякої області. Для виконання даної операції слід спочатку вибрати на Палітрі кольорів потрібний колір, установити вказівник усередині області зафарбовування і натиснути ліву або праву кнопку миші. Ліва кнопка використовується для зафарбування основним кольором, а права кнопка – кольором фону.

При використанні інструмента Заливка потрібно стежити, щоб контур області, яка зафарбовується, був замкнений, тобто, щоб колір його пікселів не збігався з кольором пікселів внутрішньої області. Інакше відбудеться зафарбовування пікселів і за її межами, що приз веде до спотворення малюнка. При роботі з малюнком може виникнути потреба у створенні або редагуванні дрібних деталей малюнків. Для цього зручно змінити масштаб перегляду зображення, використовуючи інструмент Масштаб1,18.jpg :

  • Вибрати інструмент Масштаб на Панелі інструментів.

  • Вибрати коефіцієнт масштабування на додатковій панелі (рис. 7.13).

1,19.jpg

  • Вибрати вказівником те місці малюнка, яке потрібно роздивитися детальніше.

Іноді для малювання об’єкта потрібно використати колір, який уже є на малюнку, але він відсутній на Палітрі кольорів або його важко визначити оком. У таких випадках потрібно скористатися інструментом Вибір кольорів 1,20.jpg . Обравши цей інструмент, необхідно вибрати на малюнку піксель з потрібним кольором. Колір цього пікселя буде встановлено як основний, якщо при виборі пікселя використовувалася ліва кнопка миші, і як фоновий – якщо права.

Відміна виконаних операцій

Під час роботи із зображенням останню виконану операцію можна відмінити. Для цього потрібно виконати Правка ⇒Відмінити. У такий спосіб можна відмінити до трьох останніх дій. Якщо операцію відмінили помилково, то її можна поновити командою Правка ⇒ ⇒Повторити. Щоб відмінити всі виконані операції по створенню малюнка, тобто почати малювати спочатку, слід скористатися командою Очистити малюнок з меню Малюнок.