Інтерфейс Calc

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Інтерфейс користувача

OpenOffice.org Calc - табличний процесор, за допомогою якого можна виконувати: обчислення, підтримку виконання функцій простої бази даних,сортування даних, вставку динамічних діаграм, імпорт і експорт. OpenOffice.org Calc дозволяє імпортувати й експортувати документи MS Office і StarCalc.Крім цього, можливі імпорт і експорт у текстовий формат та в формат HTML.

Після завантаження OpenOffice.org Calc на екрані з'являється вікно, яке має такі основні компоненти:

Calc Okno2.JPG


Рядок меню. Через меню здійснюється управління, налаштовування і робота з електронними таблицями.

Рядок формул (рядок введення). Рядок формул, призначений для введення значень і формул у комірки таблиці та їх редагування.

Панелі функцій, об'єктів, інструментів. Призначені для більш швидкого, ніж за допомогою меню, доступу до операцій управління й налаштовування електронної таблиці.

Табличний курсор. Прямокутна рамка, яка існує в межах робочої області й вказує на активну комірку, тобто ту, в якій буде відображатися введена інформація або здійснюватися редагування. Табличний курсор можна переміщати за допомогою вказівника миші або клавіш управління курсором.

Текстовий курсор. З'являється в комірках, рядку формул та інших діалогових елементах під час введення або редагування інформації.

Вказівник миші. Функціонує в будь-якій ділянці вікна і за його межами. Робоча область аркуша складається з комірок. Комірка - це найменша структурна одиниця електронної таблиці; вона має адресу, яка визначається координатами по вертикалі й горизонталі. Перша координата - це назва стовпчика (перша частина адреси), вона може мати значення від A до V. Друга координата - це номер рядка (друга частина адреси), вона змінюється в межах від 1 до 32000. Праворуч і зверху від робочої області аркуша містяться лінійки з назвами стовпчиків і рядків. Щоб виділити весь стовпчик, необхідно клацнути на комірці з його назвою на верхній лінійці; щоб виділити весь рядок - на комірці з його номером на лівій лінійці. При виділенні ім'я стовпчика або номер рядка відображаються жирним шрифтом; якщо виділити одну комірку, то жирним шрифтом відобразяться обидві частини адреси, розташовані на лінійках.

Смуги прокручування. Використовуються для перегляду інформації, яка не вміщається у вікні.

Рядок стану. Відображає інформацію про режими роботи таблиці.

Навігатор аркуша. Вибір листа для роботи здійснюється натисканням лівої кнопки; якщо клацнути правою кнопкою на навігаторі аркушів, у контекстному меню, яке відкриється, будуть доступні наступні операції для роботи з аркушем: "Вставити" - створення нового листа; "Видалити" - використовується для непотрібних аркушів; "Перейменувати" - дозволяє надати аркушу іншу назву; "Перемістити/копіювати" - дозволяє робити копії аркушів, переносити існуючі аркуші в інші документи, змінювати черговість їхнього відображення; "Перемістити/копіювати" "Виділити всі листи" - виділяє всі аркуші.