''Проект з курсу "ІКТ в освіті" - "Глобальні проблеми сучасності (Global Issues Today)"
Зміст
Освоєння космічного простору
Опис проблеми
Космос — глобальне середовище, що є спільним для всього людства. Тому його мирне освоєння вважається актуальною та водночас глобальною
проблемою. Зоряне небо — невелика частина безмежного космосу. Земляни всіх поколінь завжди дивилися на нього з неабиякою цікавістю і тривогою. А що там далі? Чи десь ще є істоти, схожі на нас? Чого чекати від космосу — добра чи зла? Лише в 60-х роках XX ст. людина вперше подолала земне тяжіння і зробила перші кроки в космосі. Що ж таке космос? Це той нескінченний простір, що оточує нашу Землю, тому проблема полягає в пошуку неземних цивілізацій.
- З ІСТОРІЇ ВИНИКНЕННЯ КОСМОНАВТИКИ
Поступове накопичення наукових знань призвело до того, що вже на початку ХХ століття ідея космічного польоту перетворилася на реальне науково-технічне завдання. Перша наукова праця з космонавтики з’явилася в Росії у 1903 р.
Саме тоді скромний учитель Калузької
гімназії Костянтин Едуардович Ціолковський опублікував свою фундаментальну працю «Дослідження світового простору
реактивними приладами». Ціолковського
вважають засновником теоретичної космонавтики. Ніхто до нього не вивчав з усіх
боків проблеми майбутнього космічного
польоту – від розвитку принципів реактивного руху до розробки соціальних та
філософських питань освоєння космосу.
Значна подія в історії космонавтики відбулася 16 березня 1926 р. у США: інженер Роберт Годдард здійснив перше вдале випробування ракети з рідинно- реактивним двигуном. У СРСР розробкою ракет ще з 1921 року займалися Газодинамічна лабораторія в Ленінграді та Московська група з вивчення реактивного руху. У 1933 році Московська група, якою керував тоді ще нікому не відомий Сергій Корольов, вдало запустила перші радянські ракети з рідинними двигунами.
- СУЧАСНА КОСМОНАВТИКА
Дослідження за допомогою штучних супутників Землі суттєво збагатили людське уявлення про верхні шари
атмосфери, дані зі супутників дали можливість підвищити точність та надійність метеорологічних прогнозів.
Накопичений досвід дав можливість радянським інженерам побудувати до 1957 р. першу в світі міжконтинентальну ракету Р-7. Саме ця бойова ракета стала головним засобом мирного освоєння космосу в СРСР. Перший вдалий старт цієї ракети було здійснено в серпні 1957 р., а вже 4 жовтня з космодрому Байконур (Казахстан) Радянський Союз запустив перший у світі штучний супутник Землі, який ознаменував вступ людства до історії його космічної ери. Шлях першого супутника Землі до космосу був доволі драматичним. Спочатку радянські фахівці розробили важкий апарат, вагою понад 1300 кг. Однак його виготовлення затягувалося, а тим часом з Америки постійно надходили звістки про підготовку до запуску американського супутника. За таких обставин С.П.Корольов наказав швидко виготовити інший, зовсім простий і легкий супутник. Саме ця блискуча металева кулька з чотирма антенами діаметром 60 см, що проіснувала на земній орбіті 92 доби, стала переломною віхою в історії космонавтики. З того моменту космонавтика почала перетворюватися на реальний дієвий фактор людського буття і розвитку нашої цивілізації... З текстом повної статті можна ознайомитися в OneDrive тут.
Блог до проекту
- Blogger
- WordPress (http://WordPress.com)
Мультимедійна презентація
Презентація до проекту "Глобальні проблеми сучасності" за посиланням (OneDrive):Освоєння космічного простору
Календар подій проекту
Google Календар (посилання на розклад роботи у проекті)
Методичні та дидактичні матеріали
- Тести
- Опитування і анкети
- Спільно створені матеріали (Google)
- Ігри
- Стінгазета (
- ....
Спілкування між учасниками проекту
- Чат
- Форум
- Блог
- Спільнота на базі соціальних мереж
- Skype
- Telegram
- Viber
- Wiki-сторінка
- Сайт
- .....
Інформаційні ресурси
Друковані джерела
- ...
- ...
- ...
Відеоматеріали
- ...
- ...
- ...
Електронні ресурси
- ...
- ...
- ...
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка