Системи охолодження на основі модулів Пельтьє. СПК

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 23:18, 20 листопада 2013; Карапетян Маріне Саргісівна (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Довідник Список використаних джерел Список учасників НОП

У міру збільшення потужності процесорів і графічних карт проблема тепловиділення ПК стає все більш актуальною. Традиційні повітряні системи охолодження вже майже вичерпали свої можливості. На зміну їм поступово приходять альтернативні системи охолодження, наприклад рідинні. Все більшого поширення отримують і системи охолодження на основі так званих термоелектричних модулів Пельтьє.

Eфект Пельтьє

Ефект Пельтьє відноситься до термоелектричним явищам і полягає в тому , що якщо через контакт двох різнорідних провідників пропустити електричний струм , то в контакті відбувається або поглинання , або виділення тепла в залежності від напрямку струму. Величина виділення ( поглинання ) тепла залежить від виду контактируемих провідників , сили струму і часу його проходження , тобто кількість тепла прямо пропорційно кількості пройшов через контакт заряду :

dQ12 = П12Idt, де П12- коефіцієнт Пельтьє , що залежить від властивостей контактуючих провідників.

Індекс 12 означає , що струм передбачається спрямованим від провідника 1 до провідника 2 . При зміні напрямку струму на зворотне замість виділення теплоти спостерігається її поглинання , ' і навпаки. отже : П12 = П21.

Відомо, що найбільш сильно ефект Пельтьє виражений в напівпровідниках, що пов'язано з більшою енергетичною різницею зарядів.

Модуль Пельтьє

Структурна схема термоелектричного модуля Пельтьє

Застосовуючи ефект Пельтьє, можна створити різні термоелектричні охолоджуючі пристрої. Найбільш широкого поширення набули так звані термоелектричні модулі (ТЕМ) Пельтьє. Принцип роботи цих модулів досить простий. ТЕМ являє собою масив напівпровідників р-і n-типів, послідовно з'єднаних між собою мідними провідниками (масив переходів «напівпровідник - метал»).



Посилання

[1]